Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Кои орхидеи могат да се изнесат през лятото на открито?

24 Окт 2008, 15:39

Чудя се кои от орхидеите мога да изнеса на балкона за лятото, че сигурно не им е много добре да стоят все затворени в стаята. За цимбидиума разбрах че може, кои други? Станхопеята например дали ще може?

Re: Кои орхидеи могат да се изнесат през лятото на открито?

24 Окт 2008, 15:46

Aз съм изнесла:цимбидиуми ,спатоглотиси, дендробиум кингианум, брасавола, станхопея .На тераса са и се чувстват отлично.

Re: Кои орхидеи могат да се изнесат през лятото на открито?

24 Окт 2008, 15:52

Ама аз не ги нося в банята ото е на втория етаж и ще взема да заслабна :lol: Намерих си моя система;Нося ги в кухнята на чешмата и пълня лейката с топла вода нареждам ги и ги поливам обилно докато според мене се отмият всички там гадости,оставам ги да се отцедят хубаво,като в това време им бърша листата с памук с лимонов сок и после айде по местата.Ама най-ми тежи бърсането на листата на 3 цимбидума :lol: :lol: :lol:
После ги пръскам с минерална вода ,че чешмяната е доста варовита........а бе........ :D

Re: Кои орхидеи могат да се изнесат през лятото на открито?

24 Сеп 2009, 17:21

Разбрах от цветарка ,че минералната вода е вредна за орхидеите :(

Re: Кои орхидеи могат да се изнесат през лятото на открито?

25 Сеп 2009, 14:16

Poly написа:Чудя се кои от орхидеите мога да изнеса на балкона за лятото, че сигурно не им е много добре да стоят все затворени в стаята. За цимбидиума разбрах че може, кои други? Станхопеята например дали ще може?


Станхопеята можеш спокойно да я настаниш на балкона, тъй като за нея пряката светлина и директното слънце са добър фактор за развитие. Но трябва много да се внимава, за да не се получи изгаряне на листата, ако обедните часове са прекалено горещи. Затова е необходимо да се подсигури необходимата влажност(пръскане, поливане-умерено). Да не се прекалява, за да не загният корените на растението.
Добави отговор