Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Горска теменуга /Viola/

раздел декоративно-цъфтящи

Горска теменуга /Viola/

Мнениеот cvetar » 19 Апр 2009, 14:58

Искам да ви покажа един вид горска теменуга,който цъфти сега в моята гора - това е малко по-късен вид от другите,цъфтящи през март и обагрени в тъмновиолетово.Цветовете и са доста по-едри и по-светлообагрени и нямат аромат, и самото растение е с доста по-големи размери от миризливата горска обикновена теменужка,с много повече цветове на корен.Прави семена и се размножава като другите....

Изображение

Изображение

Вероятно има много желаещи да имат това красиво цвете в двора си...Лесно можете да размножите горската теменужка,ако я пренесете с повече пръст около корените и я засадите внимателно на сенчесто място,за да се прихване.
Има и друг начин,ако сте закъснели да видите цвета и тя вече е направила семена - просто си съберете семена и ги засейте.Трябва да издебнете момента точно преди да се разпукат семенните кутийки,в които нарастват и зреят семената.Иначе кутийката се разпуква и едва ли ще видите къде са паднали дребните белезникави семенца.
А третият най-безболезнен за растенията начин е да отрежете внимателно и да вземете пак с почва около корените някоя от многото издънки,които това растение прави след прецъфтяване и да си го пренесете внимателно до новото и място.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Горска теменуга /Viola/

Мнениеот ilimili » 19 Апр 2009, 17:42

А тези са от двора ми :Изображение
Аватар
ilimili
Средно цветенце
 
Мнения: 213
Регистриран на: 16 Яну 2009, 19:39

Re: Горска теменуга /Viola/

Мнениеот kiara04 » 10 Ное 2010, 08:57

добро утро :) аз имах подобна прелест в един ... лиген :) смисал направих експеримент взех март месец готови нацъфтяли горски представители насадих ги и ги поливах умерено и те на 2 месец като почнаха да растат и после нацъфтяха :da ама баба си взе лигена и аз останах без теменужки та се чудя сега дали ще им е удобно в саксийка :) само това не бях правила :) аз много ескпериментирам с цветята може и тема да си направим да си разкажем :) :D
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: Горска теменуга /Viola/

Мнениеот cvetar » 05 Мар 2014, 20:05

И горските теменужки вече цъфнаха

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron