Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Мандарини

раздел декоративно-цъфтящи

Мандарини

Мнениеот bobii » 08 Апр 2009, 15:35

Здравейте! Нов съм във форума и искам да ви питам дали мога да изкарам мандаринките си на терасата? На около 3 месеца са, около 6-7 см са високи и имат по 2-3 листенца.
Благодаря предварително! :)
Аватар
bobii
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Апр 2009, 15:13
Местоположение: Добрич

Re: Мандарини

Мнениеот cvetar » 08 Апр 2009, 20:19

bobii написа:Здравейте! Нов съм във форума и искам да ви питам дали мога да изкарам мандаринките си на терасата? На около 3 месеца са, около 6-7 см са високи и имат по 2-3 листенца.
Благодаря предварително! :)

Добре си дошъл....! Ако е остъклена терасата ти - изнасяй ги,ако не е - изчакай до 1 май по-добре.Но все пак има значение откъде си,което случайно си пропуснал да споменеш... :) Защото в южната част на страната температурните колебания доста се различават от тези в северната част.Не ги оставяй веднага на директно слънце - привикни ги постепенно и създай шарена сянка по възможност.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Мандарини

Мнениеот bobii » 09 Апр 2009, 14:47

Благодаря ти много за съвета! В североизточна България живея (гр. Добрич), терасата не е остъклена, но е изцяло на юг и през по-голямата част от деня слънцето е там...
Аватар
bobii
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Апр 2009, 15:13
Местоположение: Добрич

Re: Мандарини

Мнениеот cvetar » 09 Апр 2009, 15:09

bobii написа:Благодаря ти много за съвета! В североизточна България живея (гр. Добрич), терасата не е остъклена, но е изцяло на юг и през по-голямата част от деня слънцето е там...

Ама ти си ми почти комшия..... :) Ако ти се занимава - изнасяй ги при слънчево време през деня за по няколко часа,а вечер ги прибирай да не удари слана ...и така докато от 1-10 май ще си ги оставиш навън...вече привикнали.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Мандарини

Мнениеот bobii » 09 Апр 2009, 15:21

Ок. Благодаря за съветите, ще ги изнасям отвреме навреме, за да свикнат, днес ще си сея може би лимонче, за да го ползвам за подложка след време.... Дано да стане, отдавна ми е мечта да си имам цитруси вкъщи!
Аватар
bobii
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Апр 2009, 15:13
Местоположение: Добрич

Re: Мандарини

Мнениеот IlianaM » 12 Апр 2014, 01:33

Благодаря за съветите.... :-vv
Аватар
IlianaM
Малко цвете
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Апр 2014, 19:41

Re: Мандарини

Мнениеот n.mirev » 02 Юни 2015, 17:29

Здравейте, и аз имам едно питане относно изнасяне на терасата, но става дума за друго цитрусче - лимон Citrus Medica. Една жена ми беше казала, че трябва постепенно да се изнася - за по няколко часа всеки де, за да свикне. Как мислите вие, дали е безопасно да си го оставям денонощно на терасата?
Аватар
n.mirev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юни 2015, 17:25

Re: Мандарини

Мнениеот cvetar » 04 Юни 2015, 19:59

Разбира се, че може да стои на терасата - вече е топло !
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: avefohuroja, Google [Bot]


cron