Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Опитвам се да размножа стаен лимон, но не става :(

раздел декоративно-цъфтящи

Опитвам се да размножа стаен лимон, но не става :(

Мнениеот PetyrVeliki » 22 Апр 2016, 19:42

Привет,

Имам стаен лимон, който баща ми ми подари. Той има голямо дърво (1,5м) което дава доста плодове, и то целогодишно.

Моят го гледам вътре в хола и засега се развива доста добре. Затова реших да се пробвам да го размножа и понеже беше станал доста висок - отрязах единия му върх и го боцнах в една саксия. (Баща ми прави същото и да речем че половината от опитите са успешни, другите не.)

Сложих торфена почва и го полях обилно. След това - вече седмица - го поливам през ден. Само че лека полека "младокът" лимон започна да вехне :(

На снимката, която прикачвам по-долу, можете да видите оригиналния лимон в дясната част на снимката. Долу в ляво можете да видите опита ми за разсаждане, засега неуспешен :( ... Според приятелката ми - поливал съм го твърде много. Може и така да е, просто не оставях почвата да изсъхне. Все пак реших да спра да го поливам, за известно време, но засега няма промяна.

Мисля си да пробвам още едно нещо: да сложа едно срязано пластмасово шише за минерална вода - 5л. - отгоре, за да стане нещо като мини-оранжерия. И също така - мисля си да го изнеса в къщата на родителите на приятелката, да стои отвън.

Какво ще кажете? ... Всички съвети и препоръки са добре дошли.

Поздрави,
Петър

Изображение
Аватар
PetyrVeliki
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Апр 2016, 19:22


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron