Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Проблем с лимонови дръвчета

раздел декоративно-цъфтящи

Проблем с лимонови дръвчета

Мнениеот lufata » 31 Юли 2013, 15:13

Здравейте! Имам лимоново дръвче на около 7-8 години с неизвестен произход. Преди години познат на баща ми го ашладисал и от там започва сагата :) Казал му, че плодовете му са едри, вкусни и с тънки кори, което е вярно, както е и вярно, че мирише на истински лимон :P
По същество...занимавам се по-сериозно с лимончето от около 6 месеца, след като го откраднах да живее при мен :da През пролетта отнех известна част от почвата и го наторих с оборска тор и започна да расте като ненормално, имайки пред вид предишното му състояние. Радостта беше кратка :l Нападнаха го акари :( Късно забелязах гадовете, но веднага отидох и купих препарат - акарицид. Засега няма следи от тях, но оставиха трайни щети върху растението, като унищожиха всяко младо клонче и т.н. От над един месец и половина лимончето не може да се съвземе, като боязливо се опитва да прокара редки и бавнорастящи листенца - явно боледува, въпреки че от 2-3 седмици го торя с течен тор. Както и да е! През пролетта, при резитбата взех няколко клонки да пробвам да ги вкореня и като по чудо се хванаха всичките осем :-p Всъщност имам проблем именно с тях. Всеки път когато се опитат да изкарат нови листенца, изкарват 2-3 и после миниатюрните прирастчета (мисля, че така се казват) окапват и процеса се повтаря многократно. Тях също ги торя периодично с течен тор, на южна тераса са, не са на пряка слънчева светлина, не се преполиват, не се оставят и да изсъхнат прекалено, плуверизирам ги най-редовно, нямат съдове под саксийките с цел недопускане загниването на коренчетата и т.н. Просто няма явна причина да им окапват листенцата... Имаха листни въшки, но тях ги хванах в самото начало, още докато бяха по 1-2 въшки на 3-4 растения. Напръсках ги и вече ги няма. Нямат и други вредители по тях, гледам ги всеки ден. Единственият вариант е самият сорт да е "кекав' и да не издържа на нашите климатични условия така добре, както други сортове. От София съм като говорим за климат.
Ще съм благодарен ако някой има някаква идея какво всъщност се случва с моите лимончета :?
Ще добавя и снимки ако е необходимо.
Аватар
lufata
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Юли 2013, 14:02

Re: Проблем с лимонови дръвчета

Мнениеот cvetar » 31 Юли 2013, 17:33

lufata написа:...Както и да е! През пролетта, при резитбата взех няколко клонки да пробвам да ги вкореня и като по чудо се хванаха всичките осем :-p Всъщност имам проблем именно с тях. Всеки път когато се опитат да изкарат нови листенца, изкарват 2-3 и после миниатюрните прирастчета (мисля, че така се казват) окапват и процеса се повтаря многократно. ...

Ще съм благодарен ако някой има някаква идея какво всъщност се случва с моите лимончета :?
Ще добавя и снимки ако е необходимо.


Хубаво щеше да е,ако видим и снимки...Така,както описваш работата подробно - няма на пръв поглед нещо пропуснато.Обаче ...всъщност има.Мисля,че резниците не са добре вкоренени и при пускане на нови леторастчета,понеже не могат да ги изхранят - те изсъхват и опадват.Не зная колко са ти големи вкоренените резници -не даваш снимки.Но ще е добре всеки от тях да бъде оставен да пусне само един нов летораст,а другите да се отстраняват.Така резникът може и да е в състояние да го изхрани и леторастчето да се развие.Като се появи нов летораст,остави на резник само по един летораст и му прекъсни връхчето след 3-4 листенце.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна


Re: Проблем с лимонови дръвчета

Мнениеот simeon128 » 11 Сеп 2013, 22:57

Оправи ли се вече дървото, защото ми е любопитно как се процедира в такава ситуация.
Последна промяна simeon128 на 12 Ное 2013, 17:03, променена общо 1 път
Аватар
simeon128
Малко цвете
 
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Сеп 2013, 12:59
Местоположение: София

Re: Проблем с лимонови дръвчета

Мнениеот lufata » 29 Сеп 2013, 16:33

Не :l
Аватар
lufata
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Юли 2013, 14:02



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron