Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Как да разклоня абутилон

раздел декоративно-цъфтящи

Как да разклоня абутилон

Мнениеот westony » 11 Апр 2013, 19:46

Здравейте,

отскоро съм притежател на едно абутилонче и много му се радвам :)

Проблемът, е че е закупен от БАН и е било "окастрено" и си е избило отстрани, което на мен нещо не ми се нрави много... има ли начин как да го накрам да избие от другата страна или някакъв друг вариант да предложите ?

Ще съм ви много благодарен, ако ми помогнете :)

Поздрави

Ето и няколко снимки :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
westony
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Апр 2013, 19:35

Re: Как да разклоня абутилон

Мнениеот Rea » 11 Апр 2013, 20:15

Подрязваш го и се разклонява. Абутилонът може да се окастри до 1/2 в началото на пролетта /март; най-късно началото на април/. Със стоплянето на времето сокодвижението в стъблото се активизира и подрязването на върховете може да е пагубно за растението.

Опитай догодина да го поорежеш, мъничко ми се струва още.
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

Re: Как да разклоня абутилон

Мнениеот westony » 12 Апр 2013, 00:25

Здравей,

идеята ми беше да прокара от още едно място в основата на стеблото, ако догодина го подрежа 1/2 както казваш това ли ще бъде ефекта....

В момемнта е още малко и няма проблеми, но като/ако порасте ще клюмне така да се каже поради факта че няма какво да го балансира от другата страна....

Поздрави
Аватар
westony
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Апр 2013, 19:35

Re: Как да разклоня абутилон

Мнениеот Rea » 12 Апр 2013, 16:26

С подпора може да му се даде посока нагоре. Една пръчка и връзваш стъблото за нея.

Не знам как може да го провокираш да даде ново клонче от срещуположната страна, но предполагам, че номерът със спящата пъпка или калемчето може да даде желан резултат. В подфорума за овошки има информация. А ако Цветар се включи, най-добре.
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

Re: Как да разклоня абутилон

Мнениеот cvetar » 12 Апр 2013, 17:12

Аз мисля,че за подобен разговор ..."как да си разклоня абутилона"...е твърде рано.Растението може и да е получено от вкоренен резник и въобще да не е било "кастрено"... Докато израсне на височина този летораст,той ще надебелее и ако го превържеш към колче,забито в саксията до него - ще израсне вертикално.И само от твоите по-нататъшни грижи зависи как ще израсне,за да го отрежеш на определена височина по твой вкус и да се разклони.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Как да разклоня абутилон

Мнениеот westony » 16 Апр 2013, 02:14

Благодаря за съветите, ще видя с времето как ще се развие и най-много живот и здраве другата година на ранна пролет да ви потърся отново :)

Поздрави
Аватар
westony
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Апр 2013, 19:35

Re: Как да разклоня абутилон

Мнениеот simeon128 » 11 Сеп 2013, 22:59

Рези го напролет. От снимките които си дала си личи че му е твърде рано и има опастност да загине. Между другото,определено трябва да се подреже.
Аватар
simeon128
Малко цвете
 
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Сеп 2013, 12:59
Местоположение: София


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron