Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Мини циклама, малко помощ.

раздел декоративно-цъфтящи

Мини циклама, малко помощ.

Мнениеот Bianka_rm » 24 Сеп 2012, 11:39

Здравейте, подариха ми много красивиа мини циклама, но аз до сега никога не съм имала такова цвете и нямам на представа как се гледа. Поразрових се в интернет за информация, но няма много, интересува ме главно това как да я пресъдя, защото е в много малка саксийка и как да я поливам? На слънце ли да я сложа или по на сянка. Ще съм много благодарна на съветите ви, защото аз съм нова в отглеждането на цветя(и няма кой да ми помогне- далече съм от родината), но пък съм много ентусиазирана и много им се радвам. :-p
Аватар
Bianka_rm
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Авг 2012, 16:04

Re: Мини циклама, малко помощ.

Мнениеот dobis » 11 Ное 2012, 10:38

Здравей,
няма никаква разлика в отглеждането на обикновена ,едра , някаква си циклама и мини цикламките. Моя опит не е много поучителен или може би е точно такъв .Неуспех след неуспех, една след друга , според инструкциите как се гледат , нагътани естествено. Случайно си открих моя си начин. Попаднаха ми няколко неузрели семенни кутийки , обрах ги , доузрях ги , сях ги , трички се пръкнаха , една остана. Представа нямам как оцеля и взе че и цъфна , просто на инат. Мислех си и нея да приспя през лятото , но така беше наместена и забравена в една голяма саксия на двора , на сянка и все някой се намираше да й налее вода. Цяло лято тя не успя да заспи , имаше си 1-2 листенца , но изненадата дойде през есента , когато започна да расте и пак цъфна. Чудех се на себе си как успях да я опазя , беше ми спомен от едно много красиво място. Отново започнах да питам и разпитвам. Какво се оказа - според инструкциите ги прибираме някъде през лятото и ги забравяме ...дааааа , ама не ... трябвало да се поливат по малко от време навреме да се поддържа свежестта на грудката. И дивите в природата , в гората при нас , са на 1 етаж , най-долу, на най -тъмното под дърветата и на сянка в големите жеги. Дали е есенна или пролетна - бутурче или КУКряк както й казват тук на пролетната , те са в земята , някъде по сенките и вода - колкото е небесната. Хибридите с нищо не се различават от тях , просто си искат подобни условия вече в къщи. Лятно време на сянка и течение , малко вода , много малко , през есента се разбуждат , като стане студено се намърдват на някой прозорец , за предпочитане изток или север , в стая без печка , поливките според мястото , условията , почвата , изпаряването - влажни , но не подгизнали ...до пролетта приключват с красотите и излизат някъде пак по сенките. Нищо сложно, но ако е в почва от гората , само по някое време през лятото се подменя.
За мен белята е торфа , така и не се разбрахме с него. Не можах да му свикна на влагата , не успях и с торенето да се оправя. Всяка една китка или я научавам да живее в пръст или се гъта ...до там й е животеца. Правилата са обичайните ...вода в подложката докато засъхне , торене / ако знам с какво ?/ през 2 седмици и като вземе да заспива аз поне веднага бих я трапосала в пръст - една разходка в гората , малко листовка в торбата и ако иска да оцелява.
Ако пак ме прихване цикламената болест бих си купила само грудки , продават се , и бих сяла и отглеждала направо в почва. Засега имам към 7-8 , подарък са ми и мойта бебочка, отгледани семеначета са всичките. Единствените грижи които ми създават са проклетите въшки , много ги обичат ...но манджата би58 и нуреле, нахранвам ги и нека да оцелеят ако могат.
Най -важното при тях е хладно помещение , светлина , но не пека на южния прозорец и много премерено с влагата, което при мен поне е правило за всикчи растения, понякога забравяме че не са водни лилии и буквално ги давим.
Аватар
dobis
Малко цвете
 
Мнения: 24
Регистриран на: 10 Ное 2012, 21:43

Re: Мини циклама, малко помощ.

Мнениеот Bianka_rm » 14 Ное 2012, 14:17

:da Много благодаря, местя я веднага да не е до печката :)
Аватар
Bianka_rm
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Авг 2012, 16:04



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron