Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

циклама

раздел декоративно-цъфтящи

циклама

Мнениеот ssarina » 19 Юли 2011, 15:59

Цикламата ми загива и незнам каква да направя. Всичките й листа пожълтяват и ги махам едно по едно, поливам я само в съксийката, но.....температурата у дома е доста висока с тези жеги сега. Моля за съвет ако някой гледа и се сеща как да я спася?!
Аватар
ssarina
Малко цвете
 
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Май 2011, 10:06

Re: циклама

Мнениеот ssarina » 19 Юли 2011, 16:00

ssarina написа:Цикламата ми загива и незнам каква да направя. Всичките й листа пожълтяват и ги махам едно по едно, поливам я само в чинийката, но.....температурата у дома е доста висока с тези жеги сега. Моля за съвет ако някой гледа и се сеща как да я спася?!
Аватар
ssarina
Малко цвете
 
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Май 2011, 10:06

Re: циклама

Мнениеот ROSSE » 19 Юли 2011, 18:17

Не поливай! Ще я убиеш!
Цветето иска да си почине от летните жеги-ще поспи месец, два (изпада в естествения си покой), а като събере сили-ще те зарадва отново!
Изхвърли останалата вода от подложката и не поливай по-вече. В саксията ще остане само грудката-без листа-а ти не се притеснявай!Това е естествено за цикламата! :-D
Дано вече не си я удавила! :f
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: циклама

Мнениеот ssarina » 24 Юли 2011, 20:35

Така и направих, спрях да я поливам! Незнам, дано не съм я убила ще изчакам и ще разбера по късно :l А кога започва отново поливането? Сега всичко е сухо и почвата и грудката! Тя сама ли започва да изкарва листа? И тгава ли подновявам поливането?
Аватар
ssarina
Малко цвете
 
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Май 2011, 10:06

Re: циклама

Мнениеот ROSSE » 25 Юли 2011, 13:10

Правилно си разбрала! Сега сложи саксията с грудката някъде на хладно.Не споменаваш дали живееш в къща или апартамент!Ако живееш в къща, можеш да сложиш саксията под някое дърво на сянка, и непременно легнала на една страна (да не би да се напълни с дъждовна вода), ако живееш в апартамент ,трябва да намериш сенчесто и прохладно местенце, и да предпазиш от вода.Ако все още е жива, грудката ще си почине и сама ще ти покаже своите нови листенца. Тогава ще я пресадиш в нова и много хранителна почва, внимателно ще полееш (само в подложката)и на хладно и слънчево ще се възроди!
Дано да те зарадва отново! :D
И много ще внимаваш с поливането! :-D
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: циклама

Мнениеот ssarina » 26 Юли 2011, 22:16

Малеее, живея в апартамент и да ти кажа за хладно място в тези жеги не се сещам! Аз съм на последния етаж и у дома е жега! Ще се опитам да спазя това което ми казваш,мерси за съветите! :da
Аватар
ssarina
Малко цвете
 
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Май 2011, 10:06

Re: циклама

Мнениеот cvetar » 15 Май 2012, 22:43

cheeryray написа:Ох, много ги харесвам, а все с нещо ги унищожавам и умират, дали много вода им слагам, дали мястото не е подходящо... :l

Странно...а аз останах с впечатлението,че е много непретенциозна цикламата.Имам я отскоро - от около 2 месеца,купихме я с цвят и така си стои с него все още и до днес !Ноооо... :( веднага я пресадих в нова хубава почва,защото беше в гаден торф някакъв сух ... и до днес се чувства добре.

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron