Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот belika » 18 Сеп 2013, 09:45

Здравей отново, Цветар!

Ето снимки на хибитата за подложки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

не зная какви ще бъдат резниците за калеми - още не съм ги получила, ще ги снимам и тях, когато пристигнат.

не зная какво ще се получи - дано поне нещо се хване. благодаря ти за помощта, ще чета и другата тема. но в англоезичните картинки за присаждане на хибискус има доста снимки за присаждане на разцеп, разбирам, че ти препоръчаш странично под кората да се присажда заради по-малкото нараняване, но дали аз ще се справя...?

пролетта опитах кореново присаждане на клематиси - от повече от 100 опита нищо не тръгна :(
Аватар
belika
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Сеп 2013, 23:02

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 18 Сеп 2013, 17:07

belika написа:Здравей отново, Цветар!
... но в англоезичните картинки за присаждане на хибискус има доста снимки за присаждане на разцеп, разбирам, че ти препоръчаш странично под кората да се присажда заради по-малкото нараняване, но дали аз ще се справя...?


Аз не препоръчвам никому нищо...Само показвам как и какво съм правил и обяснявам подробно стъпка по стъпка как да опитате и вие,ако искате.

Всеки сам решава какво ще прави с подложките си ...все пак това е лично решение,нали ? Аз опитах,успях и показах КАКВО СЕ ПОЛУЧИ
Вярно е,че в нета картинки бол и точно това пречи на мнозина да вземат решение какво да правят.

Интересното е в случая това,че всички гледат картинките в чуждоезичните сайтове и им се дивят...но аз питам,къде в тези сайтове има показано развитието на направените облагородявания след известно време - да виждате как са се развили и цъфтят ? Къде има проследяване по дати,седмици,месеци и години след това да ти показват как облагородените хибита цъфтят ?

Е,аз ви го показвам всичко това и разказвам и за трудностите покрай всеки начин на облагородяване.От 2009 г досега съм проследил как се развиха и как продължават да ме радват с много цветове.

Да,холандците и други производители облагородяват на разцеп.Да,това е признат добър начин да облагородиш.Но има и недостатъци...

Затова и човек прави избор - да гледа картинки в нета и да няма кого да пита ....или да облагороди по други,също доказани начини.И да види какво се е получило - а ако иска някой може да хване влак,автобус... и да дойде и да види и да пипа на живо РЕЗУЛТАТИТЕ от облагородяването по показаните начини...А това в нета отсъства.Нямаш такава опция...

Ето това е разликата.

Дали ти ще се справиш не зная.Но ако не опиташ,как би могла да разбереш ?

Всъщност,светът се е развил защото хората са искали да направят нещо по свой си начин и са били убедени,че се успеят...Иначе щяхме да караме само коли марка Опел, да се снимаме с фотоапарати само марка Кодак, да носим дрехи и аксесоари само марка примерно Гучи....

Светът е разнообразен,Белика...защото има и други марки коли,дрехи ....и други добри начини за облагородяване.
А кой е добър за теб - ще решиш сама.

А покажи ми в нета някъде,където са ти посочили как примерно цъфти едно облагородено хиби 3 години след като са го облагородили.Аз обаче си имам тръпката и удоволствието и днес да фотна отново разцъфтялия ми с 3 различни цвята облагороден 4-цветен хибо през 2010 г...

Изображение

Или другият ми облагороден двуцветен хибо от миналата година....скъса се това лято и продължава да цъфти и сега...

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 10 Окт 2013, 16:59

Макар и прибран на остъклената тераса заради захлаждането в началото на октомври,трицветният ми облагороден хибискус продължава да ме радва с цветове...а има и още пъпки пред цъфтеж...

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 15 Окт 2013, 17:28

А ето и снимка на пъпките на клончетата с различни цветове на облагородения 3-цветен хибискус преди разцъфтяването им - той продължава да залага нови пъпки и сега,през октомври....Ясно се виждат червената и жълтата пъпки на двете странични клончета. Голямо е удоволствието да чакаш да се отворят разноцветните пъпки и да видиш разцъфтелите цветове .

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 16 Май 2014, 17:05

Отново е пролет и за пореден път ви показвам облагородяване на подложка хибискус "на будна пъпка" с цел създаване на двуцветно дръвче или просто избягване на дългото чакане за да се вкорени трудно вкореняем хибискус.Тази пролет за пръв път облагородих подложка с моя марков жълто-бял хибискус с две пъпки и те се прихванаха само за 21 дни.Ето подложките във вида,в който преседяха 3-те седмици превързани

Изображение

а ето подложката,облагородена с две пъпки от марковия жълто-бял хибискус

Изображение

преди развързване на пъпките

Изображение

ето и другата подложка,облагородена с 3 пъпки от тези видове

Изображение Изображение

преди развързване на пъпките

Изображение

А ето и прихванатите 2 облагородени пъпки от първата показана подложка

Изображение

Изображение

това са 3-те прихванати облагородени пъпки на втората подложка

Изображение

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 07 Юни 2014, 17:02

Три седмици по-късно и петте облагородени пъпки се развиват отлично.Оказа се даже,че пъпките от марковия ми жълт хибискус,присадени на едната подложка, се развиват по-бързо от тези на обикновените хибита,присадени на другата подложка ! Ето и снимките, за да сравните с горния пост как са се развили
Първите две снимки са на пъпките от обикновените видове,присадени на едната подложка

Изображение

Изображение

А другите две снимки показват как се развиха пъпките от марковия хибискус

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 19 Юни 2014, 17:24

Днес ви показвам развитието на облагородените пъпки на подложките месец след развързването им.Ето "марковата" подложка с две облагородени пъпки от този вид

Изображение

Изображение

Изображение

и подложката с 3-те пъпки от досегашните видове прасковен и червен кичест

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 20 Юни 2014, 16:33

Въпреки мрачното време 4 слънчица с различен цвят и днес ме радват.Облагороденият ми 4-цветен хибискус днес е с 3 различни цвята разцъфнал

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 04 Юли 2014, 18:50

За 6 седмици облагородените подложки развиха вече стабилни леторастчета.И подложката с "марковите" пъпки, и другата

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 21 Юли 2014, 18:05

След точно 2 месеца облагородените подложки от хибискус вече изглеждат така - доста пораснали леторасти в сравнение с тези отпреди 2 седмици

първо подложката с марковия хибискус

Изображение

и второта снимка показва подложката с жълт и червен кичести хибискуси

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron