Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот vili ivanova » 22 Юли 2014, 20:02

Здравейте имам няколко въпросчета към по опитните .Кога облагородения хибискус може да се изнесе на вън на слънце и кога може да се тори .Имам първи опит с облагородяване на жълт кичест с подложка червен ,махнах му превръзките в момента е с едно покарало листенце и сега се чудя как да продължавам нататък ,дали да го изнеса на вън и кога може да се тори.Благодаря предварително :-p
Аватар
vili ivanova
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юли 2014, 19:54

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 22 Юли 2014, 20:58

vili ivanova написа:Здравейте имам няколко въпросчета към по опитните .Кога облагородения хибискус може да се изнесе на вън на слънце и кога може да се тори .Имам първи опит с облагородяване на жълт кичест с подложка червен ,махнах му превръзките в момента е с едно покарало листенце и сега се чудя как да продължавам нататък ,дали да го изнеса на вън и кога може да се тори.Благодаря предварително :-p


Вили, а как да познаем как сте присаждали - "на будна пъпка" или "на разцеп" ? И колко е голяма това листенце ? И защо не покажете снимка - това ще уточни как да ви отговоря ? Щом покарва лист, значи може да се изнесе и навън и постепенно да се привиква на все повече на слънце.А за торенето ще почакате.Нека развие повече листа и да се види да не са жълтеникави - може да има нужда първо от хелатно желязо да преборите хлорозата, ако има такава.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот vili ivanova » 22 Юли 2014, 21:29

Не съобразих,че трябва да кача снимка :-vv
Изображение



Изображение
Аватар
vili ivanova
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юли 2014, 19:54

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 22 Юли 2014, 21:42

А да ви прави впечатление,че темата е за облагородяване на будна пъпка ? но нищо,сега виждам снимката ви.И кога ще ни кажете от колко време е облагородена подложката ? Има значение,защото прихващането все пак трае определено време,нали ? А аз не зная кога е правено присаждането.Струва ми се,че е рано да развързвате.Би могло да се развърже едва след стабилно развиване на поне още 1-2 листа.И само ако след изнасяне на слънце листата не завяхват.Това ще означава,че има сокодвижение и може да развързвате.Но не може да се каже точно след колко дни.Това си зависи от вас - как сте направили присаждането и как привиквате присадения калем на открито.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 01 Авг 2014, 16:33

Днес четирицветният ми облагороден хибискус цъфна с три различни цветове едновременно

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 04 Авг 2014, 18:13

А днес трицветният ми облагороден хибискус разцъфна с цялата си прелест - с три различни цвята едновременно !!

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

Мнениеот cvetar » 06 Авг 2014, 20:08

Ето и нещо,което се случва сравнително рядко - облагороденият ми четирицветен хибискус днес разцъфна и с 4 - те си различни цвята едновременно

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Предишна


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron