Switch to full style
Добави отговор

търся съвети

26 Ное 2009, 19:22

Здравей те .Аз отглеждам дръвчета екзотични и цветя .Имам лимон,мандарина, киви в градината на 2години,манго, авокадо и чам фъстък наколко дръвченца се га съм се поболяла и по маслини.Кажете трябвали да бъдат облагородени за да дават плод.

Re: търся съвети

26 Ное 2009, 21:01

daniela66bg написа:Здравей те .Аз отглеждам дръвчета екзотични и цветя .Имам лимон,мандарина, киви в градината на 2години,манго, авокадо и чам фъстък наколко дръвченца се га съм се поболяла и по маслини.Кажете трябвали да бъдат облагородени за да дават плод.

Добре дошла,Даниела ! Надявам се да ви е приятно тук с нашата компания и да споделите опит в отглеждане на цитруси и други екзотики ! За маслините ще ви посоча един сайт с подробни описания как се отглеждат - но е на английски език
http://www.oliveoilsource.com/propagati ... _trees.htm
Като много овощни видове и при маслините има различни сортове,чието отглеждане е на база облагородяване на семеначета,поникнали от костилки на узрели необработвани плодове.В сайта има подробно описание и снимки как се облагородяват маслинени дръвчета.Ако отглеждате семеначе няма гаранция,че ще дава плодове,същите като дървото,от което е родена маслината.Ако желаете още да си пишем по темата за маслината,нека това да стане в специалната ни тема за нея,която е тук
viewtopic.php?f=56&t=609 ,за да не се разпръсква на различни места информацията...
Не знам защо новите потребители не посочвате откъде сте...Това има значение в много случаи,за да ви отговорят дали може даден вид да вирее при вашите климатични условия.Особено при маслината това важи с пълна сила - в Северна България например зимите са по-сурови и оцеляването и е проблем...Предполагам,че щом отглеждате екзотики,ще сте по-на юг...

Re: търся съвети

27 Ное 2009, 10:10

daniela66bg написа:Здравей те .Аз отглеждам дръвчета екзотични и цветя .Имам лимон,мандарина, киви в градината на 2години,манго, авокадо и чам фъстък наколко дръвченца се га съм се поболяла и по маслини.Кажете трябвали да бъдат облагородени за да дават плод.

Здравей daneila66bg, добре дошла! И аз се присъединявам към въпроса на Цветар, от къде си? Аз за съжаление не мога да ти помогна с нищо за маслината, но ме заинтригува това, че отглеждаш киви. Ако желаеш, би ли направила такава тема-в екзотични, например и да споделиш опит и знания?

Re: търся съвети

27 Ное 2009, 11:08

Здравей,Даниела, аз също се заинтересувах от твоите дръвчета.Аз също обичам екзотичните овошки и ще имаме много теми за обмяна на опит , но за да не се бъркаме трябва да си ги разделим по темички.Тема за цитрусите вече имаме и там се посъбра доста материал-аз имам мандаринки 2вида портокал,няколко вида лимони, цитрон ,грейпфрукт, кумкуат.И аз се присъединяваш към Дончето да си пуснем темичка за кивито-актинидия, аз също го отглеждам от 15год. и имам много неуспешни опити , изобщо имаме много неща да обсъдим там. За маслинките също имаме тема- там съм споделила опита си по отглеждането им.
Ще пусна темичка за мангото, защото и аз имам ,правила съм много неуспешни опити за покълването, много ме се иска да пуснеш някоя снимка на твоето и да споделиш опит.Давай темичка и за чам фъстъка ,много е интересно , аз съм чувала тук там по нещо. От екзотичните плодове имам тамарило-доматено дърво,има тема,за фейхуа май още не сме пуснали -имам го дан льо жарден,От другите екзотики -2 вида гуави, но за съжаление още не е дошло ред да пусна темичка за тях.И най интересната ми екзотика е бабакото -има статия и тема ,ако ти е интересно
Добре дошла и дано да ти е интересно с нас :-p
Добави отговор