Switch to full style
Добави отговор

Re: орхидея

29 Авг 2009, 12:25

Изображение

Изображение

Изображение

не мога да повярвам УСПЯХ !!!!!!! То не било никак трудно . Малко акъл да имаш ама да ти дойде на време :) :) :)

Re: орхидея

29 Авг 2009, 22:46

Така си е, а фалчо изглежда супер. Листата са стари, за това падат

Re: орхидея

30 Авг 2009, 11:54

HobGoblin написа:Така си е, а фалчо изглежда супер. Листата са стари, за това падат

Радвам се , че ти е харесала и още веднъж ти благодаря за съветите. :-da

Re: орхидея

26 Сеп 2009, 17:11

Здравейте,
Имам и аз подобен проблем с моята орхидея. Взехме я преди половин година, за 8 Март, и я поставихме в стая, която не се осветяваше толкова добре. Учудващо обаче, орхидеята ни цъфтя два месеца и половина. След като прецъфтя отрязохме цветоносните клончета на височина около 20-25 см., както бяхме чели из интернет. Поливахме по-рядко през лятото, майка ми даже забравяше от време на време (аз не си бях в къщи). Върнах се и към края на лятото забелязах, че едното листо се е цепнало посредата и полях обилно. Сега, седмица по-късно, забелязах че най-долното листо е започнало да пожълтява и да се сбръчква лекичко :l Освен това, цветоносните клончета пожълтяха и изсъхнаха до долу.. Затова се порофих в този форум и след като открих тази тема, реших да помоля за съвет. Пожълтяването не ми изглежда като това от по-горните коментари и като цяло имам чувството, че нещо не е както трябва. Ето и малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Дали можете да ми кажете къде греша и, съответно, как мога да си поправя грешката.. Бих била много благодарна!

Re: орхидея

26 Сеп 2009, 18:56

Аз мисля че нищо й няма на орхидейката , гледам ,гледам и нищо не мога да видя. :D

Re: орхидея

27 Сеп 2009, 14:16

zamakat написа:Аз мисля че нищо й няма на орхидейката , гледам ,гледам и нищо не мога да видя. :D

Благодаря за отговора!
А пожълтяващото листо (което може би не се вижда достатъчно добре), пукнатото листо и изсъхналите цветоносни клонки нормални ли са? Така ли да ги оставя?

Re: орхидея

30 Сеп 2009, 07:03

Абе това листо ти е заминало. Може би влажността ти е малко, може и поливките. Едното от горните листа ми изглежда лего набръчкано, което е признак за неполиване. Да знаеш че няма да се оправи. Сега да не вземеш да я преполееш :D Това долното листо ще пожълтее, и трябва да го отрежеш. Цветоносите също - до дъно( от това което виждам, са изсъхнали до "дъно" чак ). Листата са ти малко, трябва да са 5-6 поне. Ако си прочела цялата тема пише какво, колко и как. Ториш ли я с нещо? Къде я гледаш?

Re: орхидея

11 Мар 2010, 19:32

Купих си орхидея, но листата й започват да имат червеникав цвят Какво значи това? Какво да правя?

Re: орхидея

15 Мар 2010, 13:45

Аз да попитам.. Понеже чакам луковичка от блетила, ще ми кажете ли колко дълбоко да я насадя, в какво, да я поливам ли, или да чакам да изникне първо, в фотр ли само да я бодна, или да има и кори?

Re: орхидея

17 Мар 2010, 11:06

subversive7 написа:Аз да попитам.. Понеже чакам луковичка от блетила, ще ми кажете ли колко дълбоко да я насадя, в какво, да я поливам ли, или да чакам да изникне първо, в фотр ли само да я бодна, или да има и кори?
нямам опит в отглеждането на земни орхидеи, но понеже ти възбуди любопитството ми и се разрових из нета. Ето какво намерих, мисля, че материала предлага решение на въпросите ти. Искрено желая успех в отглеждането на блетилата. Очакваме отчет за резултатите :)
(http://www.google.bg/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAYQFjAA&url=http%3A%2F%2Fself.freeforums.org%2Fbletilla-t742.html&rct=j&q=%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0&ei=KX6gS4mOIpLAmgPLy9zvDA&usg=AFQjCNEMlO2HBPTMVOyUn6NX3YPQpUi6Uw
Добави отговор