Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Неприятели по растенията

Re: Неприятели по растенията

Мнениеот cvetar » 28 Окт 2012, 18:59

Борбата с акарите често е безнадеждна работа за мнозина от нас...Те са малки и труднозабележими,бързо се размножават и бързо съсипват любимите цветя.Има различни регистрирани препарати за продажба в агроаптеките в зависимост от това с коя форма ще се борите.А и понеже привикват към препарати,често се налага смяната им за по-ефикасна борба с акарите.
Това лято и аз имах проблеми с акари по хибискусите.И редуването на препарати донякъде помагаше.Омит,Нисоран...пак Омит..после Кумулус /добро странично действие има наистина/ ...но пак почнаха да се множат застрашително.
Ииии... в началото на октомври ми дадоха съвет да пробвам с Ортус-5СК.Подходих скептично,но се бръкнах 2.80 лв за шишенце 20 мл от агроаптеката.Направих двукратно пръскане през 3 дни на всички хибита. И днес мога да кажа,че вече 3 седмици не забелязвам нови черни паячета /при мен са такива отдолу по листата на хибито/. Ако искате - пробвайте.Голям ефект имаше при мен.И нещо още - препаратът не мирише неприятно като други такива.
Концентрацията на приготвения разтвор за пръскане е 0.05 %.Ако не знаете как да си приготвите разтвор в малко количество за пръскане на цветята на балкона и какво се крие зад тези проценти - четете тук как да си приготвите разтвор с определена концентрация
viewtopic.php?f=17&t=1279
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Предишна


Подобни теми


Назад към БОРБА С ВРЕДИТЕЛИ И БОЛЕСТИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ieladaku


cron