Switch to full style
Добави отговор

помощ за лимона

13 Май 2009, 17:20

моля за помощ.имам лимон които на височина е към 1 метър. вече 2 година цъвти но му падат цветовете.пробвах всякак опрашване но няма ефект.

Re: помощ за лимона

13 Май 2009, 21:19

Или е засушен, или му е ниска влажността на въздуха.

Re: помощ за лимона

13 Май 2009, 22:06

HobGoblin написа:Или е засушен, или му е ниска влажността на въздуха.

Пламене не ми се вярва да е от влажността ,цитрусите нямат проблем с влажността чак толкова че да не задържа цвета.....иначе то и почвата и по ниската температура през зимата и от доста неща може да е ......

Re: помощ за лимона

13 Май 2009, 22:32

keisi-flowers написа:
HobGoblin написа:Или е засушен, или му е ниска влажността на въздуха.

Пламене не ми се вярва да е от влажността ,цитрусите нямат проблем с влажността чак толкова че да не задържа цвета.....иначе то и почвата и по ниската температура през зимата и от доста неща може да е ......


Ами не пише повече инфо, казвам от какво може да стане. Пък дали е така :)

Re: помощ за лимона

13 Май 2009, 22:42

rosen58 написа:моля за помощ.имам лимон които на височина е към 1 метър. вече 2 година цъвти но му падат цветовете.пробвах всякак опрашване но няма ефект.

Пусни една снимка да го видим,да не гадаем на боб...Височината му не е от голямо значение за цъфтенето,но има други важни подробности,които си си спестил да ни кажеш...За да не ти задържа плод,причините може да са различни.Важен е броят на листата му - трябва на всеки плод да има поне по 15 здрави,хубави листа.Второ -също и много високите температури на въздуха не са благоприятни за задържане.Хубаво,че опрашваш - но каква ти е почвата,на свтло място ли е,ториш ли дръвчето - не пишеш.Торенето е важно - хубаво е да се добавя по малко угнил оборски тор поне напролет...или с водата за поливане да се тори например с кристалон...Как и с каква вода поливаш - това също може да е причина.Не се полива със студена вода,а с хладка и попрестояла на слънце - защото разликата в температурите на въздуха и почвата/корените/ предизвиква стрес у дръвчето и опадане на листи и плод...

Re: помощ за лимона

13 Май 2009, 22:45

HobGoblin написа:
keisi-flowers написа:
HobGoblin написа:Или е засушен, или му е ниска влажността на въздуха.

Пламене не ми се вярва да е от влажността ,цитрусите нямат проблем с влажността чак толкова че да не задържа цвета.....иначе то и почвата и по ниската температура през зимата и от доста неща може да е ......


Ами не пише повече инфо, казвам от какво може да стане. Пък дали е така :)

:) :) :) така де той знаеш ли откъде да го захванеш такъв хубостник :)

Re: помощ за лимона

15 Май 2009, 12:55

cvetar написа:
rosen58 написа:моля за помощ.имам лимон които на височина е към 1 метър. вече 2 година цъвти но му падат цветовете.пробвах всякак опрашване но няма ефект.

Пусни една снимка да го видим,да не гадаем на боб...Височината му не е от голямо значение за цъфтенето,но има други важни подробности,които си си спестил да ни кажеш...За да не ти задържа плод,причините може да са различни.Важен е броят на листата му - трябва на всеки плод да има поне по 15 здрави,хубави листа.Второ -също и много високите температури на въздуха не са благоприятни за задържане.Хубаво,че опрашваш - но каква ти е почвата,на свтло място ли е,ториш ли дръвчето - не пишеш.Торенето е важно - хубаво е да се добавя по малко угнил оборски тор поне напролет...или с водата за поливане да се тори например с кристалон...Как и с каква вода поливаш - това също може да е причина.Не се полива със студена вода,а с хладка и попрестояла на слънце - защото разликата в температурите на въздуха и почвата/корените/ предизвиква стрес у дръвчето и опадане на листи и плод...

здравеите пак.малко повече подробности за лимона.за сега се виждат 4 пъпки цвят.по 2 на клонче.лимона има много листа.ще додат повече от 15 за цвят.тръгнали са и нови литорасли по цялото дръвче даже и там където е имало листо и е паднало.за температурата аз живея в родопите и тука няма такива високи температури.преди около месец му сложих хубава оборска тор в смисъл угнила на около 2-3 години.за поливането го поливаме 1 път седмично рано сутрин от чешмата.може би тук ако грешим.но иначе се развива много добре има вид на здрав лимон с много и хубави листа.за почвата не мога да кажа каква е но е взета от нашите ниви от балкана.

Re: помощ за лимона

15 Май 2009, 13:07

Сложи му саксията на пъстра сянка - не на директно слънце да го грее.Поливай само с престояла на слънце затоплена през деня вода - и то като има нужда,като видиш,че засъхне горния почвен слой.Ако имаш възможност,във водата за поливане добави малко разбъркан пресен кокоши тор - ама това един път в месеца.Огледай всички листа отдолу и отгоре и млади стъбла - дали няма щитоносни въшки - много го нападат. Това са 2-3 мм големи белезникавокафяви овални въшки,които смучат сок и лимонът отслабва много от тях...
Добави отговор