Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

вредители при саксийните цветя

вредители при саксийните цветя

Мнениеот mnadia » 22 Яну 2009, 18:25

От саксиите ми излизат черни мушици, които летят навсякъде вкъщи. Помогнете ми със съвет как да се отърва от тези гадинки. :l
Аватар
mnadia
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2009, 17:58

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот cvetar » 22 Яну 2009, 20:17

mnadia написа:От саксиите ми излизат черни мушици, които летят навсякъде вкъщи. Помогнете ми със съвет как да се отърва от тези гадинки. :l

Вероятно в помещението с цветето е топло и пръстта - влажна.Ако има и тор в почвата - ето ти налице условията за поява на мушиците...Не казваш какво е цветето,има ли малко дете там,но по принцип мушиците се появяват в почвата на някоя саксия при преполиване.Намали поливането и изгреби част от горния почвен слой - ако това не помогне,ще стане с пръскане с препарат. :da1
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот mama Dani » 22 Яну 2009, 20:28

Мамето приема радикални мерки - казала съм го и на друго място...напръскай с "Райд" /червен/ почвата около растението и полей леко, завиваш моментално с полиетиленово фолио/домакинско/ саксията около растението за около 30 минути, за да не изхвърчат ....Гадинките ще пукнат със сигурност, растението може малко и да се поразсърди, но ...ще оцелее, вече без буби! :) Процедурата се повтаря при нужда.
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот MEGGI » 24 Яну 2009, 18:01

то май друг начин да се пребориш с тях няма.разни стикери за мушици се продават но нестава.мама дани е права.
започва новия сезон на ''искам това цвете''Изображение
Аватар
MEGGI
Напредващи
 
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Яну 2009, 21:25
Местоположение: пред компа-пазарджик

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот MarVi » 14 Яну 2010, 15:50

И аз ще пробвам, че тези мушици ми станаха домашни любимци.. където аз и те по мен :?
Аватар
MarVi
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Яну 2010, 19:11

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот dog111 » 19 Яну 2010, 01:40

При мен на листата на лимона и на банана има едни като листни въшки,но не знам точно какво е не се движат и мравките ги харесват защото отделят някаква лепкава течност .
Как да се отърва от това ?Чистя ги,но пак се появяват.
Благодаря ви предварително!!
Аватар
dog111
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2010, 01:22

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот elloko » 19 Яну 2010, 15:27

dog111 написа:При мен на листата на лимона и на банана има едни като листни въшки,но не знам точно какво е не се движат и мравките ги харесват защото отделят някаква лепкава течност .
Как да се отърва от това ?Чистя ги,но пак се появяват.
Благодаря ви предварително!!
...

Пробвай с формалин(2-4%) (отровно!) или етанол ~15-20%. Измират доста бързо.
Аватар
elloko
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Яну 2010, 12:42

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот Rea » 19 Яну 2010, 16:30

Ох, щитоносни въшки са сигурно. Аз ги требя като ги пукам една по една. Дип, че се пощим, както викат бабите. :) Щитчето ги защитава от препаратите и пръскането трябва да е по-често. Ако растението не е много облазено, може и със сапунен разтвор (пак на честичко).
Зарад едни въшкоци веднъж почти до нула номер орязах бенджамина, ама той по-убаФ стана :D
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот jeny » 19 Фев 2010, 13:10

Здравейте!И аз имам проблем с черните мушици.Разбрах от mam Dani какъв е начина да се изтребят тези гадини, но въпросът ми е как да разбера от коя саксия бълват,а аз имам около 20-22бр саксии.Трябва ли всичките да минат "под ножа".? :D
Аватар
jeny
Малко цвете
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Фев 2010, 12:29
Местоположение: Пловдив

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот cvetar » 19 Фев 2010, 14:29

jeny написа:Здравейте!И аз имам проблем с черните мушици.Разбрах от mam Dani какъв е начина да се изтребят тези гадини, но въпросът ми е как да разбера от коя саксия бълват,а аз имам около 20-22бр саксии.Трябва ли всичките да минат "под ножа".? :D

Тези мушици се развиват,ако е топло и влажно - там,където поливаш по-често или саксията е на топло и слънчево място...или ако скоро си слагала тор или нова почва на някое цвете.Но за предпочитане е да напръскаш всичките,ако не намериш "виновника"... :)
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Следваща


Подобни теми


Назад към БОРБА С ВРЕДИТЕЛИ И БОЛЕСТИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron