Switch to full style
Добави отговор

Болно каланхое?

07 Мар 2017, 14:11

Здравейте, извинявам се, ако се повтарям, но не открих нищо по темата. Имам каланхое, преди 2-3 седмици, може би, му окапаха цветовете и малко след това (мисля, че имаше и преди това, но на 1 или 2 листа) се появиха кафяви малки петна по листата, след което почнаха да изсъхват. Петната се появиха по по-големите и стари листа. За съжаление нямам почти никакъв опит с цветята и не бих отказала малко помощ. Доколкото успях да разбера от снимките в интернет, става дума за едема. https://www.google.bg/search?q=%D0%B5%D ... 39Xwc85LdM:
Това не е снимка на моето цвете, но са нещо подобно, само че по-кафяви. Цветето стои в стая, до него не достига пряко светлина, но е сравнително светло. Четох, че причината може да е сух въздух, ако стои до радиатор (близо е въпреки че не работи всеки ден и не постоянно). Също четох, че след като прецъфти трябва да се подреже и да се прибере на тъмно, да не се полива около месец...
:l Много ми се ще да го спася, но нямам почти никаква идея как, дали с резници или със смяна на почвата или мястото...
Моля, помагайте!!!

Re: Болно каланхое?

16 Яну 2018, 11:42

И аз имам същия проблем. Ще се радвам ако някой даде съвети.

Re: Болно каланхое?

25 Ное 2018, 20:40

Няма ли някой да откликне?
Добави отговор