Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Болно каланхое?

Болно каланхое?

Мнениеот fruza_17 » 07 Мар 2017, 14:11

Здравейте, извинявам се, ако се повтарям, но не открих нищо по темата. Имам каланхое, преди 2-3 седмици, може би, му окапаха цветовете и малко след това (мисля, че имаше и преди това, но на 1 или 2 листа) се появиха кафяви малки петна по листата, след което почнаха да изсъхват. Петната се появиха по по-големите и стари листа. За съжаление нямам почти никакъв опит с цветята и не бих отказала малко помощ. Доколкото успях да разбера от снимките в интернет, става дума за едема. https://www.google.bg/search?q=%D0%B5%D ... 39Xwc85LdM:
Това не е снимка на моето цвете, но са нещо подобно, само че по-кафяви. Цветето стои в стая, до него не достига пряко светлина, но е сравнително светло. Четох, че причината може да е сух въздух, ако стои до радиатор (близо е въпреки че не работи всеки ден и не постоянно). Също четох, че след като прецъфти трябва да се подреже и да се прибере на тъмно, да не се полива около месец...
:l Много ми се ще да го спася, но нямам почти никаква идея как, дали с резници или със смяна на почвата или мястото...
Моля, помагайте!!!
Аватар
fruza_17
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Мар 2017, 12:48

Re: Болно каланхое?

Мнениеот awesome » 16 Яну 2018, 11:42

И аз имам същия проблем. Ще се радвам ако някой даде съвети.
Аватар
awesome
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Ное 2017, 18:05

Re: Болно каланхое?

Мнениеот simeonovall » 25 Ное 2018, 20:40

Няма ли някой да откликне?
Аватар
simeonovall
Малко цвете
 
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Ное 2018, 19:40



Подобни теми


Назад към БОРБА С ВРЕДИТЕЛИ И БОЛЕСТИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron