Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

проблем с туи

проблем с туи

Мнениеот Starchild » 19 Май 2013, 01:32

Здравейте,
Нов съм тук. Надявам се да съм уцелил раздела и да не нахалствам много с въпроса си.
От доста време имаме 4 храстоподобни, мисля че са туи. Поне роднините, които ги взеха, така казаха.
2 от тях започнаха да си променят цвета и да изсветляват. Едната е по проветриво място, другата е на веранда, затворена от три страни. Миналата година са поставени в саксиите. Баща ми ги искаше за красота, но ги заряза. Понеже никога не съм се занимавал с такива храсти и нямам представа дали проблема е от преполиване или нещо друго. Поливам ги на три дни, понеже разбрах че са капризни откъм поливане. Но не пишеше никъде в какви пропорции. Най-вероятно аз бъркам в нещо, но не знам какво. Ако можете да ми дадете някакви насоки, ще съм ви много благодарен. Прилагам и снимки.
Изображение
Изображение
Аватар
Starchild
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Май 2013, 01:03

Re: проблем с туи

Мнениеот Moonglow » 22 Май 2013, 13:18

Аз имам същият проблем. Туята съхне, като започна просто да променя цвета си към светло зелен и сега към кафяв. Поливам я, даже наскоро и сложих естествен тор.
Моля, ако някой знае как да спася растението да пише
Аватар
Moonglow
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Май 2013, 13:15



Подобни теми


Назад към БОРБА С ВРЕДИТЕЛИ И БОЛЕСТИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: eisuzoqu, Google [Bot]


cron