Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Напас от малки черни мухи

Напас от малки черни мухи

Мнениеот милена » 24 Май 2015, 13:35

Здравейте :D

Искам съвет , защото почти по всички растения има едни малки чер ни мишички. Първо взех един спрей и напръсках почвата на всички саксий с надеждата да изчезнат , но те си останаха.После разтворих малко веро и вода и пак няма спасение от тази напас. И сега съм набола кибритени клечки. Намаляха като количество не са толкова много но пак има. Съпруга ми като видя кибритените клечки ме пита какво става цветята ще пушат ли ? Като последно прочетох , че трябва да сменя почвата на всички растения.
:f
Аватар
милена
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Мар 2014, 16:01

Re: Напас от малки черни мухи

Мнениеот cvetar » 24 Май 2015, 20:23

Няма нужда да сменяте пръстта в саксиите си - просто си купете препарат за пръскане от агроаптека. Казва се Нуреле Дурсбан и питайте консултанта как да си приготвите разтвора за пръскане.И напръскайте, за да се отървете от мушичките. И край.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Напас от малки черни мухи

Мнениеот itanalex » 28 Май 2015, 07:36

милена написа:Здравейте :D

Искам съвет , защото почти по всички растения има едни малки чер ни мишички. Първо взех един спрей и напръсках почвата на всички саксий с надеждата да изчезнат , но те си останаха.После разтворих малко веро и вода и пак няма спасение от тази напас. И сега съм набола кибритени клечки. Намаляха като количество не са толкова много но пак има. Съпруга ми като видя кибритените клечки ме пита какво става цветята ще пушат ли ? Като последно прочетох , че трябва да сменя почвата на всички растения.
:f


Здравейте,за да се спасите от малките черни мушички набодете в саксийките с цветето няколко скилидки чесън.Разбира се, след време той ще поникне,изваждате и поставяте нови ако не са изчезнали дотогава,другият вариант е да полеете почвата с разтвор от" Актара "- 2гр на 10 литра вода,но малко е трудно да ви кажа по колко е поливната норма на саксия и в никакъв случай на суха почва."Актара" ще намерите във всяка Агроаптека - разфасовката е от 4гр,т.е. за 20 литра.Успех! :pp7
Аватар
itanalex
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Май 2015, 22:54

Re: Напас от малки черни мухи

Мнениеот anastasia » 02 Юни 2015, 13:43

Малко уточнение -напасТ :-vv
Аз използвам Laksifert-обеззаразител за почва. Трябва да се пръска почвата продължително-поне един месец за да има ефект.
Аватар
anastasia
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юни 2015, 13:18

Re: Напас от малки черни мухи

Мнениеот simeonovall » 25 Ное 2018, 19:44

А по-бърз начин няма ли?
Аватар
simeonovall
Малко цвете
 
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Ное 2018, 19:40

Re: Напас от малки черни мухи

Мнениеот Nataliya » 27 Авг 2022, 16:53

Може да пробвате с етерични масла. Примерно мента или цитронела. Аз така прогоних едни буболечки, които мъчиха някои от цветята ми. Може да помогнат и при тези мухи. Те някои растения се пазят сами точно с тези масла.

Етеричните масла са масло-разтворими. Така че във веро се разтварят лесно и добре, а и самото веро понякога помага.
Аватар
Nataliya
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Авг 2022, 16:45



Подобни теми


Назад към БОРБА С ВРЕДИТЕЛИ И БОЛЕСТИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: uzurufiba


cron