Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Бръшлян - Hedera

раздел декоративно-листни

Бръшлян - Hedera

Мнениеот Deki » 24 Дек 2009, 01:21

Някой има ли опит с вкореняване на бръшлян? Трудно ли става? Аз имам няколко клонки,които са откъсати и не зная дали ще се захване. Някакви съвети?
Аватар
Deki
Малко цвете
 
Мнения: 33
Регистриран на: 21 Окт 2008, 12:22

Re: Бръшлян - Hedera

Мнениеот cvetar » 24 Дек 2009, 17:28

Deki написа:Някой има ли опит с вкореняване на бръшлян? Трудно ли става? Аз имам няколко клонки,които са откъсати и не зная дали ще се захване. Някакви съвети?

Да си захванеш бръшлян има различни начини.Според мен най дълго става вкореняването през студените месеци - имам предвид да си пусне коренче натопено във вода резниче,което често загнива...През пролетта мисля,че ще е по-успешно.Ако не бързаш,или искаш повече вкоренени клончета,просто там,откъдето ги късаш,зарови в почвата няколко и ги полей - така клончето се храни от майчиното растение и по-бързо пуска корени в заровената част.После я отрязваш и - готово. Ако пък имаш под ръка старо растение в някой двор или парк - покатерено на дърво - бръшлянът цъфти и прави семена в едни чернооцветени топчета на гроздове.Те напролет падат - събери и си посади от тях - гарантирано поникват.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Бръшлян - Hedera

Мнениеот cvetar » 02 Ное 2011, 13:36

Има и друг изпитан начин да си засадиш бръшлян.След обилните дъждове през есента бръшлянът,докато все още е топло времето,пуска много нови корени по летните си клончета,обикновено леко заровени в земята или шумата.Сега е тъкмо моментът да си отрежете и пренесете такива клончета с повечко корени и да си ги засеете в градината,двора или просто до някое дърво, или по оградата.Прави гъста зеленина,но внимавайте - много предпочитан е от листните въшки заради сочните стъблени връхчета напролет и сянката му.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]