Switch to full style
раздел декоративно-листни
Добави отговор

Банан Musa-Зимоустойчив банан

18 Окт 2009, 14:28

Много се чудих тука ли да пусна тази тема или греша.Това великолепно растение е Musa,но го наричат бананова палма, но е тревисто растение.Но ми се стори неподходящо да го сложа и в треви, макар,че си е трева.Нека админа прецени , нямам претенции,, важното да обменим опит за това растение-едно от най бързо растящите ,които съм виждала до сега.Сега тепърва и аз почвам да трупам опит за него

Ето едно страхотно впечатляващо растение , което за ваше учудване вирее и в България-в южна поне и по черноморието е изпробвано вече.- навън в двора.Беше много трудно да го открия.Като го видях не можех да не бъда впечатлена и запленена от него.Сях го напролет с височина ок.метър и двадесет. За един сезон- два-три месеца стана 4-5 метра.Всеки който дойдеше оставаше шашнат.даде бебе издънка която за наполовина време настигна майка си и сега са два банана по4-5м един до друг.
Първо ще ви дам малко инфо за него-да видите че не никак трудно и невъзможно както може да ви се стори в първия момент.Сигурна съм че се потите много повече над някои мижави стайни китки .
http://garden.zamakat.com/index/p_zimoustoichiv_banan/

а ето сега и снимките на моя.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На снимките се вижда малката издънка, която вече е по-голяма от майка си. След дъждовете и хваналите първи студове в страната, очаквам листата му да се попарят и да ги изрежа. Натрупват около стъблото, но все още при нас не са паднали слани и листата на двата банана са си добре. Това е засега относно него. Трудното тепърва предстои. Ще видим как ще се държи зимата.

Re: Банан Musa-Зимоустойчив банан

03 Фев 2010, 12:53

Ето тук ви пускам едно клипче за зазимяването на банана, който може да разбере.

http://www.youtube.com/watch?v=LKJlbM77wXE

Re: Банан Musa-Зимоустойчив банан

09 Юни 2013, 19:09

zamakat написа:Много се чудих тука ли да пусна тази тема или греша.


Бананът e гигантскo трeвистo растeниe, нe e дървo, нe e и палма.

Re: Банан Musa-Зимоустойчив банан

11 Сеп 2013, 22:49

Страхонта тема. Ако можеш да оправиш линковете на снимките бих се радвал много.
Добави отговор