Switch to full style
раздел декоративно-листни
Добави отговор

Ravenala madagascariensis/Дърво на пътешественика

20 Яну 2009, 13:39

Доста се чудих дали да не я сложа при палмите защото прилича на палма Родината му е Мадагаскар ,достига до 10, 20 метра височина то може да издържи за кратко на минимални температури до -1 градуса размножава се от семена и издънки.Листата му приличат много на банановите.
Наричат го дърво или палма на пътешественика , защото в листата му се съдържа вода, която може да утоли жаждата на пътешественика.
Изображение
Изображение

Re: Ravenala madagascariensis/Дърво на пътешественика

10 Фев 2009, 12:01

Ето и от мен малко инфо:

Изображение Изображение Изображение

Други имена: Пътнически палма, Ravenala Мадагаскар, Туристическа палма.
Семейство: Strelitziaceae
Произход: Мадагаскар.
Въпреки, че това растение се нарича палма, в действителност, това не е палмово дърво.
Младите разтения имат подземно стъбло, което с времето се появява над земята. Цъфти с малки кремовидно-бели цветове които достигат до 30 см. Възрастното разтение може да цъфти целогодишно и дава кафеви плодове които съдържат светло сини семена. За да цъфти на закрито е необходимо да му бъдат създадени условията на естествената му среда.

Цялата публикация е на: http://cvetq.info/comment.php?comment.news.181.extend

Re: Ravenala madagascariensis/Дърво на пътешественика

14 Фев 2009, 20:12

искам да попитам дали някой в България има такова разстение и дали може да си намериме семене от него за да си го завъдим

Re: Ravenala madagascariensis/Дърво на пътешественика

14 Фев 2009, 20:24

За пореден път се уверявам, че природата е най-великият творец.../не, че не го вярвах и по-рано .../

Re: Ravenala madagascariensis/Дърво на пътешественика

14 Фев 2009, 21:45

victory_ аз миналата пролет си купих семена от едно момиче от друг цветарски форум ,но моите бяха изкоренени от едни палави ръчички ,но някой момичета ,които си купиха също ги отглеждат успешно . :D

Re: Ravenala madagascariensis/Дърво на пътешественика

15 Фев 2009, 12:14

аз съм виждана на живо такова растение в офиса на познат цветар, 5-6 листа и е двуметрово това чудо :-vv

Re: Ravenala madagascariensis/Дърво на пътешественика

15 Фев 2009, 14:59

имам молба към авторката на темата да махне от заглавието втората част....
че нещо ми се струва нелепо във форум за цветя да слагаме бабешки имена на китките :f

Re: Ravenala madagascariensis/Дърво на пътешественика

21 Фев 2009, 19:31

Аз също си купих семена даже ги получих преди няколко дена и още не съм ги засадил, някой може ли да сподели опит и тънки моменти ако има

Re: Ravenala madagascariensis/Дърво на пътешественика

31 Мар 2009, 21:01

Пламене, я кажи какво стана със семената :D

Re: Ravenala madagascariensis/Дърво на пътешественика

31 Мар 2009, 21:55

Страхотно е.И аз съм го виждала в саксия,но нямах представа че в средата си е такъв гигант. :-D
Добави отговор