Switch to full style
раздел декоративно-листни
Добави отговор

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

26 Ное 2009, 13:14

Ани, първо ще помоля да не перифразираш думите ми - те ясно се виждат в поста и нямат нужда от интерпретации. колкото до "намека" - вдига се шум като че ли е внесен динозавър и вникакъв случай не се приема факта, че в България вече има бабако. и приемайте фактите каквито са

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

27 Ное 2009, 14:31

Ще подмина с усмивка заядливите постове на Даринка напоследък :D ,явно не е прочела и вникнала в предишното ми мнение, затова ще повторя, че тази тема е точно за това ,да споделяме опит по отглеждането на бабакото и нека са повече хората, които го имат.И не знам кой не иска да приема фактите, но е факт, че бабакото не се намира лесно и в България и в Европа,намерих го през морета и океани , но от там беше почти невъзможно да се внесе,трябваше да преодолея големи трудности , и независимо от това дразни ли това някой,наистина мога да се съглася,че да внесеш бабако е равносилно да внесеш динозавър :) Факт е също,независимо приемат ли го някои хора или не, , че е първото регистрирано бабако в българското нет пространство ,всеки пише по форумите за теменужките, лилиумите,защото всеки има тези растения, и т.н. но за бабакото...А Дарито ,за да не е голословна ,щеше да подкрепи "фактите " си с линкове,ама няма такива-къде е писано преди, ,Роботите на гугъла вече регистрираха по дата и час съобщението, и това ни прави първия форум, в който се обсъжда и е пусната тази тема,няма значение имало ли го някой или го нямал, нека се включва всеки който го има, за мен ще е полезен всеки опит с отглеждането му ,а не да се регистрирам в английски форуми и на английски език да обсъждаме проблемите с него.Много неща, които съм научила за него в тези две години проучване и търсене, е от там.
Така че приятели , радвайте се и се гордейте заедно с мен ,че бабакото е тук в нашия форум,Не знам, как Дарина изтълкува думите ми като много шум ,за нищо , но аз просто исках да споделя радостта си с вас :pp4 и всеки който се чувства член на нашето форумско семейство ,би се зарадвал и би се гордял.

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

27 Ное 2009, 15:48

zamakat написа:Ще подмина с усмивка заядливите постове на Даринка напоследък :D ............ да внесеш бабако е равносилно да внесеш динозавър :)
Така че приятели , радвайте се и се гордейте заедно с мен ,че бабакото е тук в нашия форум....... аз просто исках да споделя радостта си с вас :pp4 и всеки който се чувства член на нашето форумско семейство ,би се зарадвал и би се гордял.

Ани, аз се радвам и се гордея заедно с теб, а за да разбереш, че е така си запазвам място на трапезата, да опитаме ТВОЕТО първо бабако. Изображение
Ако Дарито има да сподели нещо, разбира се има право на това, а ние трябва вече да сме й свикнали :pp4 и да я посрещаме с усмивка и любов, без значение в какво настроение е.

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

27 Ное 2009, 16:00

Благодаря Донче, разбира се :D втората след Петьо(човека,който го купи) ,си ти , ех само да се появи нещо като цвят, Сега излиза от реанимацията и вътрешните листенца вече набират сила,Казват ,че плододава на 15 месец, за сравнение тамарилото го чаках 4 години.Само че не се знае възрастта му в момента, в който ми го донесоха. На височина е около метър и май бързичко се осеферчва.Сега отивам да го видя , че днес забравих да го поздравя. :) :-D и добре, че са писаниците за него ,за да се подсетя. :)

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

27 Ное 2009, 19:21

Цвета, пиша това, което мисля , независимо дали на някой е приятно или не , както няма значение и моето настроение . и не дължа да съм посрещана или приемана с "усмивка и любов"

дали собствениците на екзотични растения ще се регистрират в този форум си е тяхна работа - според мене не са длъжни.

що се отнася до фактите, Ани / те са от разговор в скайп и на никой нямам намерение да доказвам каквото и да било/ , аз съм ги приела и споделила . нямам намерение да досаждам на хората с молбите си да споделят съвети за отглеждане на това или онова или да се включват във форуми. възможно е да си имат други интереси.

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

27 Ное 2009, 20:56

Ами да си жива и здрава, :D

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

27 Ное 2009, 23:07

DarinaN написа:Цвета, пиша това, което мисля , независимо дали на някой е приятно или не , както няма значение и моето настроение . и не дължа да съм посрещана или приемана с "усмивка и любов"

дали собствениците на екзотични растения ще се регистрират в този форум си е тяхна работа - според мене не са длъжни.

що се отнася до фактите, Ани / те са от разговор в скайп и на никой нямам намерение да доказвам каквото и да било/ , аз съм ги приела и споделила . нямам намерение да досаждам на хората с молбите си да споделят съвети за отглеждане на това или онова или да се включват във форуми. възможно е да си имат други интереси.


Дари дай да я караме по леко :) Да не ставаме като някой други форуми в които се карат за какво ли не. Тук искам да цари мир и спокойствие, все едно, че си в прекрасна градина! Благодаря ти за разбирането!

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

28 Ное 2009, 10:50

Честита придобивка Ани!
...и да внимаваш много ! Че да порастне многооооо!
Радвай му се и от наше име!!!
УСПЕХ! :-D

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

02 Май 2010, 23:54

Привет ви!
След като изчетох цялата епопея на бабакото, както и полезното инфо което сте дали, реших, че е време след половин година да ви подсетя да дадете репортаж за "Първото внесено бабако в БГ"!
Даже се регистрирах заради него!
Ще ми бъде интересно да допрочета историята му!

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

08 Май 2010, 12:23

nomadka написа:Привет ви!
След като изчетох цялата епопея на бабакото, както и полезното инфо което сте дали, реших, че е време след половин година да ви подсетя да дадете репортаж за "Първото внесено бабако в БГ"!
Даже се регистрирах заради него!
Ще ми бъде интересно да допрочета историята му!


Добре, щом имате интерес, ще ви разкажа.Като пристигна след почти 10 дневно пътуване, доста пострадало с доста изкапали листа,го пресадихме и сложихме на топло и светло, цяла зима кара така. едно листо пусне, едно изсъхне не знам абсолютно нищо, да поливам ли или не , да подхранвам ли или не,и така цяла зима, радвам се като пусне листенце и се тревожа като капне голямото долно листо.На пролет се сетих, че може да не му достига светлинатаи го преместих на по светло в ателието.Дали от това или просто че се запролети,то като тръгна да вади лист след лист.Стават със всеки следващ все по големи и все повече листа на брой,и вече не се свиват и не капят.Започнах да го подхранвам, а и в саксията досипах малко торф, примесен с тор от калифорнийски червей,от него съм много доволна, слагах на пепиното и много добри плодове даде,най важното, че е естествен тор.И вчера,оня ден като ходих да го полея, гледам в основата на всяко листо,някакво израстъче,и си помислих ,че ще пусне разклонения, но после загрях, че това може и да са цветни пъпчици,, защото се сетих по снимките, че плодовете му са точно от листата.Направо ме е страх да се зарадвам, защото може и да капнат, и да не може да ги изхрани.Знам, че за разлика от другите рано започва да плододава-на 15 -тия месец, но не знаех моето на колко е.Скоро ще ви пратя и снимка. :D
Добави отговор