Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

ПОМОЩ! ДРАЦЕНАТА МИ УМИРА!

раздел декоративно-листни

ПОМОЩ! ДРАЦЕНАТА МИ УМИРА!

Мнениеот Азалия » 28 Ное 2008, 23:03

Ще се радвам ако някой ми каже повече за драцените. Моята вървеше добре. Но откакто се преместихме на последния етаж...неиска да върви. Стеблата и са слаби,листата пожълтяват. Мислех,че е от промяната на място,но уви вече трета година си е такава.Ще бъда благодарна ако някой ми помогне със съвет! Благодаря за съдействието! :)
Аватар
Азалия
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Ное 2008, 22:53

Re: ПОМОЩ! ДРАЦЕНАТА МИ УМИРА!

Мнениеот Gradinar » 29 Ное 2008, 11:26

Азалия написа:Ще се радвам ако някой ми каже повече за драцените. Моята вървеше добре. Но откакто се преместихме на последния етаж...неиска да върви. Стеблата и са слаби,листата пожълтяват. Мислех,че е от промяната на място,но уви вече трета година си е такава.Ще бъда благодарна ако някой ми помогне със съвет! Благодаря за съдействието! :)


Азалия погледни тук: http://cvetq.info/comment.php?comment.news.93.extend
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: ПОМОЩ! ДРАЦЕНАТА МИ УМИРА!

Мнениеот mera1970 » 18 Дек 2008, 12:47

Азалия какво стана с драцената?
Аватар
mera1970
Малко цвете
 
Мнения: 14
Регистриран на: 14 Ное 2008, 16:18

Re: ПОМОЩ! ДРАЦЕНАТА МИ УМИРА!

Мнениеот sisa » 06 Сеп 2009, 11:21

здр азалия драцената обича светлина но не пряка слънчева ,премести я ище се оправи.или другия проблем може да е от преполиване,ако е много горещо пулверизирай листата. :-p
Аватар
sisa
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Авг 2009, 10:54

Re: ПОМОЩ! ДРАЦЕНАТА МИ УМИРА!

Мнениеот itanalex » 28 Май 2015, 07:56

Азалия написа:Ще се радвам ако някой ми каже повече за драцените. Моята вървеше добре. Но откакто се преместихме на последния етаж...неиска да върви. Стеблата и са слаби,листата пожълтяват. Мислех,че е от промяната на място,но уви вече трета година си е такава.Ще бъда благодарна ако някой ми помогне със съвет! Благодаря за съдействието! :)

Здравейте Азалия,извадете драцената от саксията,натопете във вода и измийте добре корените,ако има изгнили ги отстранете и промийте с 1л вода ,в който разтваряте две щипки Топсин - препарат от Агроаптеката.Сменете и почвата,надявам се да откриете причината за линеенето на драцената.С моята направих същото,чувства се добре и смятам, че я спасих от линеенето.Не зная какъв вид е Вашата,но на моята корените бяха оранжеви като цвят на моркови.Успех! :da1
Аватар
itanalex
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Май 2015, 22:54



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron