Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Търся малко инфо за растения (и ако има дарители)

раздел декоративно-листни

Търся малко инфо за растения (и ако има дарители)

Мнениеот fusion » 31 Май 2011, 23:08

За град София

По принцип съм съгласен и да си ги купя, след като ме насочите на точните места, както и да е
става дума че това лято искам да покрия една телена ограда към 10 метра дълга на 1,80 височина
и искам да използвам 2 или 3 вида пълзящи растения:

1. Бръшлян - Hedera
сигурно ще ме обвините, че съм малоумен ако не мога да си намеря бръшлян, но това нещо няма вкореняване
то какво ли не ползвах за да взема резници от тоя бръшлян Clonex, Лактофол , чай от плачеща върба (съответно в компост,перлит и пясък ), и си умират и умират и
не мога да ги вкореня и това е, а не ми се чака да станат адските жеги и това лято да не се захване.
Не отписвам възможността наистина да съм малоумен и да не правя нещо както трябва, отворен съм за съвети по взимането на резници.
Просто е много упорито за вкореняване, или поне при мен, а уж е такъв паразит.... както и да е миналата година успях да вкореня 1 от 20 гледам сега прави нови листа, но е като
в реанимация

Къде мога да го купя / вкоренени резници

2.
Дива лоза - Parthenocissus

Нямам опит с това растение, искам да си купя разновидности по цвят, ако ги има. Гледам по снимките че има чисто зелено и червеникаво, не им знам имената
на подвидовете

За трети вид не съм решил още и дали няма да дойде в повечко, но във форума ми хвана окото Клематис /Clematis/ - "Кралят" на пълзящите растения

Знам че ако захвана и 3-те растения в някаква композиция, ще изисква доста подръжка, но сериозно съм се решил.

Моля за информация къде мога да купя такива растения, или ако е честа практика да се подаряват как мога да поискам и къде?
Аватар
fusion
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Май 2011, 22:49

Re: Търся малко инфо за растения (и ако има дарители)

Мнениеот fusion » 01 Юни 2011, 10:28

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
fusion
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Май 2011, 22:49

Re: Търся малко инфо за растения (и ако има дарители)

Мнениеот cvetar » 01 Юни 2011, 19:58

fusion написа:За град София

По принцип съм съгласен и да си ги купя, след като ме насочите на точните места, както и да е
става дума че това лято искам да покрия една телена ограда към 10 метра дълга на 1,80 височина
и искам да използвам 2 или 3 вида пълзящи растения:
1. Бръшлян - Hedera
сигурно ще ме обвините, че съм малоумен ако не мога да си намеря бръшлян, но това нещо няма вкореняване
то какво ли не ползвах за да взема резници от тоя бръшлян Clonex, Лактофол ,
Не отписвам възможността наистина да съм малоумен и да не правя нещо както трябва, отворен съм за съвети по взимането на резници.
Просто е много упорито за вкореняване, или поне при мен, а уж е такъв паразит.... както и да е миналата година успях да вкореня 1 от 20 гледам сега прави нови листа, но е като
в реанимация
Къде мога да го купя / вкоренени резници
2.
Дива лоза - Parthenocissus
Гледам по снимките че има чисто зелено и червеникаво, не им знам имената
на подвидовете
За трети вид не съм решил още и дали няма да дойде в повечко, но във форума ми хвана окото Клематис /Clematis/ - "Кралят" на пълзящите растения
Моля за информация къде мога да купя такива растения, или ако е честа практика да се подаряват как мога да поискам и къде?

E, в разсадниците и градинските центрове около София трябва да продават и бръшлян, и дива лоза, и клематиси. За бръшляна ще ти кажа,че безпроблемно се размножава наесен или напролет,докато е хладно,като си откопаеш вкоренени резници по 30-40 см ....и ги сееш дълбочко.А за дивата лоза - тя си е със зелени листа.Но наесен при първите студове листата и се оцветяват в червено.За дивата лоза - мога да ти намеря семеначета на 1 година хубави,с корени, вкоренени в саксийки - с по 2-3 листа са развити.Скоро взе мой познат.Но транспорта си редиш ти изцяло,а какво струват - ще питам допълнително един човек.Ако имаш желание - уточни на лични какво искаш.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Търся малко инфо за растения (и ако има дарители)

Мнениеот fusion » 02 Юни 2011, 16:25

Ок, виж си личните.

Колкото и да съм изненадан излиза, че растението което се вижда в далечината на едната снимка е именно клематис, само че коренището му е блокирано от едни железа дето са
поне няколко тона, ще е голяма мъка да го изровя за да пробвам да вкореня.

Иксам да питам дали в възможно да се вкорени чрез AIR-Layering, или т.нар. въздушни отводи?
На частта до която имам достъп?

Изображение
Аватар
fusion
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Май 2011, 22:49

Re: Търся малко инфо за растения (и ако има дарители)

Мнениеот fusion » 02 Юни 2011, 18:35

Уха, cvetar, преглеждам някои от темите ти из форума и оставам без думи, наистина много опит си споделил и доста
полезна информация, мерси много!
Прегледах темата за "Клематиса" и облагородяването на див клематис с културен калем, но не знам дали не съм изпуснал
времето, това трябва да се направи Април-Май някъде, все пак има ли друг вариант за прихващане на клематиса, който имам, екземпляра е на поне 2-3 години като го гледам.
Аватар
fusion
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Май 2011, 22:49

Re: Търся малко инфо за растения (и ако има дарители)

Мнениеот cvetar » 02 Юни 2011, 18:53

fusion написа:Ок, виж си личните.

Колкото и да съм изненадан излиза, че растението което се вижда в далечината на едната снимка е именно клематис, само че коренището му е блокирано от едни железа дето са
поне няколко тона, ще е голяма мъка да го изровя за да пробвам да вкореня.
Иксам да питам дали в възможно да се вкорени чрез AIR-Layering, или т.нар. въздушни отводи?
На частта до която имам достъп?

Изчакай леторастите да поузреят - да имат и вдървесинена част.Може да се пробва посочения от тебе начин - аз мисля обаче,че по-лесно ще стане просто чрез заравяне на такава вдървесинена част от летораст в почвата близо до майчиното растение,но без да се прекъсва леторастът.Така той ще се храни от корените на майката,но при постоянно поливане и в хубава почва като му сложиш наоколо - ще си пусне корени.Ще го отрежеш чак догодина и то като провериш чрез разравяне внимателно дали е пуснал корени.Преместването му да е внимателно,че се чупят лесно корените.Успех !
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Търся малко инфо за растения (и ако има дарители)

Мнениеот fusion » 02 Юни 2011, 20:51

Намери се една добра стара женица, още миналата година била заровила лозички в земята и сега ми даде 2 (вида мисля е Parthenocissus quinquefolia )
едното си е ок, другото гледам че има стабилно коренище, но пък и самата резница е доста голяма, има доста листа
по нея и се чудя дали корените ще се справят, дали е добра идея да я поокастря малко. за да намаля нуждата от захранване и влага
на новите леторасли?

Изображение

Изображение
Аватар
fusion
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Май 2011, 22:49



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ipizsagozabeo