Switch to full style
Добави отговор

бреза в двора

05 Яну 2011, 20:56

Здравейте на всички ,
искам да засадя дръвче точно до основите на къщата си, то минава през дупка специално създадена за него ! Бях се спрял на бреза ,но ми казаха ,че пуска корени на широко и ще ми подкопае основите ! Харесах много албиция ,но тя се разклонява много ниско ,а аз искам да мине през дупката ,която е на около 3 метра и там да се разклони ! Имате ли идей за красиви дръвчета, които мога да поствя на това място ?
Благодаря на всички предваритело !

Re: бреза в двора

05 Яну 2011, 21:23

Идеи има много,но все пак трябва да имаме някаква представа за споменаваното място.Ако може,пусни тук някоя снимка да видим за какво става дума.И красиви дръвчета има много,сега изборът е голям,но не става ясно откъде си и как би понесъл климатът при вас на избрания вид - а с това трябва да се съобразиш,за да не измръзне при някоя люта зима примерно...По принцип обаче си помисли дръвчето да не е много близо до къщата,особено ако е бързорастящо и ако става много високо.Защо ли - защото ще поеме ролята на гръмоотвод при гръмотевичен разряд и би могло да е причина за пожар - да изгори къщата при запалване на високото дърво,ако го нацели светкавица.Това не става често наистина,но сме длъжни да го предвидим...
Има и много красиви лиани - виж тази тема viewtopic.php?f=21&t=937

Re: бреза в двора

07 Яну 2011, 12:57

...а може и HYDRANGEA PETIOLARIS,
която е много красива,и съм решила да си я отгледам в двора. :-D

Re: бреза в двора

07 Яну 2011, 20:44

И според мен една красива лиана или красивоцъфтящ храст, ще са по добре,щом е толкова близо до къщата.

Re: бреза в двора

08 Яну 2011, 20:54

Много благодаря за отговорите на всички !
Въпреки това искам дръвче такава е цялата идеа ! Дали няма да мога да култивирам албицията да се разклони след 3-я метър !
Ако режа страничните клонки до необходимата ми височина и като стигне 3-те метра го оставя да си се разклони ,като в началото му укрепвам стебълцето с опорен кол ?
А други дръвчета ?

Re: бреза в двора

09 Яну 2011, 10:52

Тони,усещам,че албицията много ти харесва!Наистина е красива! :f
Сигурна съм,че ще можеш да я управляваш до трите метра,но после :(
Трябва да ти кажа,че короната на това красиво дръвче е чадъровидна, и то в пълния смисъл на думата ЧАДЪР.Струва ми се , че поради тази причина, клоните и ще страдат когато ги люлее вятъра!
Те ще се удрят в сградата, а може и да разместят керемидите?
Впрочем ,cvetar, те помоли да качиш снимка,да видим, за какво става дума?,и аз те моля за същото :-D
Все пак като имаме представа за сградата, и мястото на което ще сееш, ще можем да те подкрепим :da ,или разубедим :-da
Аз не бих посяла каквото и дърво да е ,до самата къща! Причините-вече ти ги представи cvetar :pp7
Качи една снимка, и ще измислим нещо!
Успех!

Re: бреза в двора

09 Яну 2011, 11:12

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 9235753621
Не мога да кача снимка на къщата ми , но идеята ми е подобна само ,че моят покрив е изцяло плосък и озеленен с райграс !
Дори това дърво не знам какво е ! Също е много красиво ! Как мислите !

Re: бреза в двора

09 Яну 2011, 12:10

Това е много красиво!Мисля ще се получи с албиция :da
Ако имаш снимка ,и не можеш да я качиш-прочети тази тема,ще ти помогне!
viewtopic.php?f=16&t=384#p4168
А това дръвче не е ясно какво е-може да е всякакво, мисля си ,че тук ще стои най добре вечно зелено, и то широколистно,за да е красиво и през зимния период!
Какво ще кажат обаче специалистите? :(
Добави отговор