Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Не са моите цветя, но са интересни градини


Re: Не са моите цветя, но са интересни градини

Мнениеот marchela » 04 Яну 2009, 18:05

Охххх направо ми се разхлопа сърцето от тез красоти.Браво
на тоз който я е измислил и направил.Голям мозък има.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Не са моите цветя, но са интересни градини

Мнениеот zamakat » 07 Яну 2009, 00:18

Наскаро се запознах с един цветар, член на нашия форум, който много уважавам без да го познавам лично. И понеже тук в нашия прекрасен нов форум има една такава много интересна тема много ми се ще да ви покажа градината му, защото според мен в България и на друго място в света сигурно няма. Той е уникален. И понеже темата започна с японски градини ви предлагам да откриваме и правим общо достояние прекрасни български градини, а такива има много. Поне аз зная и съм намерила няколко такива. Дори в почти всяка градина може да се открият интересни малки кътчета, но не всички хора имат възможност да ги заснимат и качват в нета. Напролет и лято ще ги снимам и ще ви затрупам с материал. Предполагам, че ще ви бъде много интересно. Ако ви попадне нещо давайте.

Ето го линка, който исках да ви покажа:
http://www.youtube.com/watch?v=OCLqqZKJ ... annel_page

За по-добро качество кликни на ...
Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

ПАРКА ГУЕЛ- Фантазия превърната в реалност

Мнениеот zamakat » 07 Фев 2009, 22:48

Тъй като много обичам да черпя опит от световно известните градини ,а темата е много подходяща за една такава разходка , затова ви каня да се полюбуваме заедно. Паркът Гуел е сред е най-забележителните образци на архитектурната оригиналност на Антони Гауди, защото той е естествено съчетание на природата и на урбанизма, където фантазията и реалността са съединени завинаги. Фантазия - това е думата, която най-приляга, когато човек го види. Парка Гуел напомня за Дисни Ленд може би с ексцентричния полет на въображението, но неговите цветове, неговата страст, неговата естетика са несравними. В центъра на парка. В центъра на парка в сграда с оригинална конструкция се намира домът - музей на Гауди, който гениалният майстор е живял от 1906 до 1926. Паркът Гуел е бил частен до времето, когато през 20-те години наследниците на Еузебио Гуел го предават на общината в Барселона за превръщането му в градски парк. От тогава творението на Гауди с градираща магнитна сила привлича гости от близо и далеч. Той е неотделим от културните достойнства на Барселона, гордост за Каталуния, за Испания и за света. Един друг свят, в който фантазията е превърната в истина.

http://www.youtube.com/watch?v=sdQ9Ixs_OGo
http://www.youtube.com/watch?v=7J8Qa9psS38
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Не са моите цветя, но са интересни градини

Мнениеот mama Dani » 27 Мар 2009, 22:05

Ето какво расте за момента около мен в двора на службата:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

и още камара разни многогодишни, иглолистни, върби, японски глезотии, сукуленти около водоскока и какво ли не , но това цъфти сега. :da
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Не са моите цветя, но са интересни градини

Мнениеот tancheto86 » 27 Мар 2009, 23:12

Голяма красота!!!
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Не са моите цветя, но са интересни градини

Мнениеот keisi-flowers » 28 Мар 2009, 09:33

Gradinar написа:Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

http://www.keisi77.snimka.bg/
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Не са моите цветя, но са интересни градини

Мнениеот zamakat » 18 Май 2009, 16:44

Разгледах снимките на градини от албума на Кейси.измежду тях има стахотни, но понеже бавно ми зарежда нета и ще ми трябва още един ден да ги разгледам с подробности и детайли.
Преди 2 дни ходихме на разходка по южното черноморие и посетихме райската градина на отец Стилян в Черноморец.Ето няколко снимки от там.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е асма от кивита- най различни видове -между който и киви аргута-.взех си от тях едно прихванато.Мериголд ми беше дала резници от киви аргута, но не се прихванаха.

Изображение

Изображение

От тях-новите ми придобивки са -воден зюмбюл и още няколко сукуленти.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Не са моите цветя, но са интересни градини

Мнениеот zamakat » 19 Май 2009, 11:33

И да продължа разказа си от впечатленията си от екскурзията от онзи ден.Само не си мислете, че ви показвам ботаническа градина от Сингапур-Посетихме една екзотична градина в Равадиново, която е и кафе.Собственикът на времето е пътувал с корабите и си е донесъл растенията и се грижи за тях близо 30 години.Такава огромна екзотична растителност едва ли може да се види някъде другъде в България, дори и в ботаническата градина в София не видях.Ще почна първо с палмите Вашингтония-толкова са вече високи ,че са пробили тавана на оранжерията и стъблото трудно се обхваща с ръце.Бананите цъфтят и плододават и това се вижда на снимките.А такова голямо фейхуа видях там за първи път-високо ок 4 м. В вомента беше цъфнало.Собственика каза ,че всяка година давало много и вкусни плодове.Малтийската слива, или японската мушмула, или не знам как е по-точно да се каже беше отрупана с плодове.Има и авокадо, което е също 3-4 м високо ,цъфти, но не плододава, защото не може да се опрашва.Да не казвам колко са големи китайските рози и бегониите,лимоните и портокалите.А стрелициите са високи човешки бой.И разбира се каква екзотика без орхидеи .Бяха цъфнали в момента.Има още няколко вида палми Показвам ви видео клип, който е размазан , защото снимах аз и такава съм майсторка.Мъжа ми прави снимки с другия апарат и те са станали много ясни. Сина ходи допълнително,направи хубави кипове, ама не знае какво да снима.Затова пък е снимал говорящия папагал, но искат обработка тези клипове и тях ще ви покажа по -нататъка.

http://www.youtube.com/watch?v=39n197tO ... annel_page
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39


Следваща


Подобни теми


Назад към КРАСИВИ ГРАДИНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: eitculijufci, Google [Bot], opeyexilewepe


cron