Switch to full style
Добави отговор

СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

16 Фев 2009, 16:56

От 04 до 08 март 2009 г. ще се проведе 32-ото издание на специализираната изложба ФЛОРА. Изложителите ще превърнат първия етаж и двата полуетажа “Изток” и “Запад” пред зала 1 на НДК в пъстроцветна градина.
За повече информация-
http://www.zeleno.bg/bg/news/80-spetsia ... g-ndk.html

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

23 Фев 2009, 15:28

имам питане от колко до колко часа е отворено за посетители това изложение,защото бих искала да го посетя

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

27 Фев 2009, 16:08

Отворено е за посетители в рамките на 9:00-19:00 ч. Информацията ми е от първа ръка - представителка на Разсадник "Монтана", който ще участва в изложението.

Аз ходих миналата година, купих си това-онова и тази година отново задължително ще го посетя! :da

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

27 Фев 2009, 18:46

Сега за това изложение ще очакваме софиянци да ни разкажат интересни работи .Имаме във форума много потребители от София. Ама да направите снимки мнооооого и да не я свършите като мене -уж щях да снимам Аграта, а си забравих апарата, а и другите- пловдивчани не си направиха труда да снимат.Така и другите щяха да се порадват.Сега горещо молим софиянци да ни снимат по някоя китчица,която им е направила впечатление,или някои общ план.Много ми се иска да му хвърля едно око лично , но не знам дали ще можем да отидем,макар,че често ходим до София.

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

05 Мар 2009, 14:25

Утре ще посетя "Флора" и ще докладвам. :)

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

05 Мар 2009, 15:05

Хайде,че още никой от софиянци не е казал какво има там :l

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

05 Мар 2009, 17:30

Pavlina Nikolova, ако ти се мернат пред очите разсади от боровинки само погледни цената :f

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

05 Мар 2009, 21:03

На един щанд видях мършавки по 10 лв. На други щандове може и по-скъпи да са били.

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

05 Мар 2009, 21:45

Neli Maneva написа:Pavlina Nikolova, ако ти се мернат пред очите разсади от боровинки само погледни цената :f


Отговори ли са ти, но и аз ще погледна. Само че поизлъгах - в събота ще ходя. Все си мисля, че днес е петък. :) Та ще чакаме татито да ни закара с колата и да носи малката в кенгуруто, та да ми е по-свободно да разглеждам. :D Дано само да не се посвърши разнообразието, че обикновено така става. :D

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

07 Мар 2009, 19:27

Здравейте! :D

Днес посетих изложението. Сега първо ще ви кажа за растенията, за които питате, а след това ще разкажа впечатления.

Нели, боровинките бяха свършили. Ама как не се сетих да питам колко са стрували, фуу! Луда работа съм! :P
Специално за Замъче (ще се радвам да ми каже как се казва :D ) - четох по щандовете за цитруси какво има, на единия даже питах за всеки случай. Саподила, бабако и кралска протея за съжаление няма (гледах им снимки в Интернет (и във форума :D ), наистина са интересни и впечатляващи; до сега не знаех за тях).

А иначе - тази година имаше малко по-малко щандове от миналата. Аз още миналата година малко се разочаровах. Нали не бях посещавала изложението и все ми се струваше, че ще има повече неща и ще е по-голямо (но май тогава нямах идея и какво е мястото като пространство в НДК, което е определено за изложението :) така че ...). Ама то и какво повече да има де ... Просто аз за всичко съм грандоманка и идеалистка, така че лесно мога да се разочаровам (както през 2001 г. реших, че съм очаквала повече от Венеция :) ).
Сигурно Аграта в Пловдив е по-голяма. Не съм ходила там или гледала снимки, но така ми се струва. Само ако отидада някога на Агра да не се разочаровам пак като от Флора. :)
Иначе доста ме впечатли присъствието на дафин - не бях виждала или не съм обръщала внимание. Естествено имаше гинко. Видях 2 вида росянки, но не и венерина мухоловка, която миналата година се надявах да намеря на изложението и заради което бях много разочарована тогава (добре че вече си я намерих :D ). И така ... Но честно казано оранжерията на 4-ти километър ме впечатли повече от изложението (сигурно защото от нея очаквах по-малко :D а се оказа доста добра, но оранжерия все пак - ама съм с една нереална представа за нещата :D ). Вече сигурно ще имам идея къде какво трябва да очаквам. :D



П. С. Направила съм няколко снимки на някое-друго цветенце, но ще ги пусна, след като в темата за въпросите ми отговорите как става това. :D :D :D
Последна промяна Pavlina Nikolova на 07 Мар 2009, 21:11, променена общо 1 път
Добави отговор