Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

Мнениеот Strict » 07 Мар 2009, 20:33

нищо ни тъ разбраф ко си праяла и ко ши прайш :l
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

Мнениеот Pavlina Nikolova » 09 Мар 2009, 14:35

:D Вчера пак посетих "Флора". Купих на abcdeff портокал и мандрина, както му бях обещала, a за себе си взех лимон - не издържах просто вече. :) А и излязоха на сметка. Като за последен ден на изложението (даже последни часове; вече поприбираха нещата, че беше 15:00-16:00 ч някъде), бяха ги намалили от 15 на 10 лв. :-p
Бяха докарали отново и боровинки (без бодли), които продаваха по 3 лв!!! :? Но предполагам, че също са били намалени като за последно.
Та вече ще знам кога да ходя на това изложение - последния ден. :D Някои неща може и да са посвършили (макар че предния ден нямаше тези цитрусчета, бяха свършили специално на щанда на Овощен разсадник Монтана, а за последния ден пак ги бяха докарали), но каквото има - намалено е! :da
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

Мнениеот svetlozelen » 10 Мар 2009, 11:29

Pavlina Nikolova написа:Здравейте! :D

Днес посетих изложението. Сега първо ще ви кажа за растенията, за които питате, а след това ще разкажа впечатления.

Нели, боровинките бяха свършили. Ама как не се сетих да питам колко са стрували, фуу! Луда работа съм! :P
Специално за Замъче (ще се радвам да ми каже как се казва :D ) - четох по щандовете за цитруси какво има, на единия даже питах за всеки случай. Саподила, бабако и кралска протея за съжаление няма (гледах им снимки в Интернет (и във форума :D ), наистина са интересни и впечатляващи; до сега не знаех за тях).

А иначе - тази година имаше малко по-малко щандове от миналата. Аз още миналата година малко се разочаровах. Нали не бях посещавала изложението и все ми се струваше, че ще има повече неща и ще е по-голямо (но май тогава нямах идея и какво е мястото като пространство в НДК, което е определено за изложението :) така че ...). Ама то и какво повече да има де ... Просто аз за всичко съм грандоманка и идеалистка, така че лесно мога да се разочаровам (както през 2001 г. реших, че съм очаквала повече от Венеция :) ).
Сигурно Аграта в Пловдив е по-голяма. Не съм ходила там или гледала снимки, но така ми се струва. Само ако отидада някога на Агра да не се разочаровам пак като от Флора. :)
Иначе доста ме впечатли присъствието на дафин - не бях виждала или не съм обръщала внимание. Естествено имаше гинко. Видях 2 вида росянки, но не и венерина мухоловка, която миналата година се надявах да намеря на изложението и заради което бях много разочарована тогава (добре че вече си я намерих :D ). И така ... Но честно казано оранжерията на 4-ти километър ме впечатли повече от изложението (сигурно защото от нея очаквах по-малко :D а се оказа доста добра, но оранжерия все пак - ама съм с една нереална представа за нещата :D ). Вече сигурно ще имам идея къде какво трябва да очаквам. :D



П. С. Направила съм няколко снимки на някое-друго цветенце, но ще ги пусна, след като в темата за въпросите ми отговорите как става това. :D :D :D

И аз бях там в събота,настроена за огромно разнообразие,обута с удобни боти на равна подметка,за да обикалям столичната изложба,да се срещна със събратя-производители,но.....отне ми точно 1/2 час това мижаво изложение...което за сетен път ме убеди да не очаквам чудеса от прехвалени изложения.Бедно,с малко щандове,сравнително поносими цени,предимно прекупвачи и вносители,които сякаш бяха дошли на сергия,за да продадат и се отърват от възможно най-голям брой растения.Единствените производители бяха "Оранжерии'Петрич,които за сметка на това пък продаваха разсади на 1-год.цветя на 1лв./току-що пикирани/без намек за цвят,сорт...
Явно никой не беше дошъл да създава контакти,да предложи оферти,рекламни брошури-никъде не видях една визитка или рекламен материал.Все едно си на пазара в Димитровград.....Съжалявам за минорния тон,но явно трябва да си останат изложенията с традиции като Бургаската флора ,Аграта/макар и не за цветя/ и Цветните пролет и есен в Пловдив-макар и не толкова лъскави.....а може би кризата си казва думата в крайна сметка.
Затова пък ще видидм как ще е на Цветната пролет в Пловдив,за да имаме база за сравнение!
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

Мнениеот zamakat » 10 Мар 2009, 15:00

Значи да не съжалявам,че не можах да отида :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

Мнениеот Pavlina Nikolova » 10 Мар 2009, 15:27

Определено няма за какво да съжаляваш. Наистина оранжерията ме впечатли много повече. Искам само да допълня, че от производителите присъстваше и Овощен разсадник Монтана (за други не знам, но за този със сигурност). Жалко е, че пак няма да видя хубавите изложения - тези в Пловдив, поне не и тази пролет.
А това за рекламните материали - миналата година успях да взема една книжка-каталог на ЕДИН от производителите, тази година също се огледах, но наистина и аз не видях никъде. Не знам дали са свършили от предните дни, но и миналата година отидох в предпоследния ден на изложението, а имаше (всъщност този един производител имаше).
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

Мнениеот Neli Maneva » 10 Мар 2009, 16:40

Pavlina Nikolova написа::D
Бяха докарали отново и боровинки (без бодли), които продаваха по 3 лв!!! :? Но предполагам, че също са били намалени като за последно.
:da

Eeeeeeeeee, много ме е яд, че не помолих да ми вземеш боровинка. Те направо без пари ги давали последният ден. Щях сигурно да те затрудня с опаковането и изпращането и затова се въздържах. Здраве да е, дано да донесат по нашия край боровинки, че мъжът ми е полудял на тема боровинка.
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

Мнениеот Pavlina Nikolova » 10 Мар 2009, 17:06

Neli Maneva написа:
Pavlina Nikolova написа::D
Бяха докарали отново и боровинки (без бодли), които продаваха по 3 лв!!! :? Но предполагам, че също са били намалени като за последно.
:da

Eeeeeeeeee, много ме е яд, че не помолих да ми вземеш боровинка. Те направо без пари ги давали последният ден. Щях сигурно да те затрудня с опаковането и изпращането и затова се въздържах. Здраве да е, дано да донесат по нашия край боровинки, че мъжът ми е полудял на тема боровинка.


Ех! И аз си го помислих дали не би искала, но си казах, че не си ми поръчала и ако взема евентуално, да не е напразно. А и нямаше как да се свържа с теб. Питах дали целогодишно продават, а тя каза, че в периода на садене, защото лятото са на полето и произвеждат. Пожелавам ти да си намерите боровинки!!! :f

А аз като видях колко са ефтини, се зачудих дали да не си взема и за мен, но се отказах, че сега нямам условията (мога на село да ги засадя, но едва ли от София ще опитам плода им :) ).
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

Мнениеот Pavlina Nikolova » 03 Апр 2009, 12:09

Малко късно, но все пак да покажа обещаните снимки от изложението. :D
Пише си кои снимки са от изложението. Останалите са на някои от моите цветя. Не са кой знае какво, но пък си ги обичам. А и вмомента нямам условията за нещо кой знае какво ...

П. С. Да добавя, че саксията на водната лилия ще я допълня с вода. :-D

http://www.facebook.com/photo.php?pid=3 ... 1242992248

Хух, то трябва да си регистриран, за да разглеждаш ... :( В едни албуми не ми дава да качвам, в други хората няма да може да разглеждат! :( Ще видя какво да направя ...
Последна промяна Pavlina Nikolova на 03 Апр 2009, 13:22, променена общо 1 път
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ФЛОРА" 04.03-08.03.2009 г. НДК

Мнениеот Pavlina Nikolova » 03 Апр 2009, 12:26

http://www.buteobuteo.snimka.bg/album.p ... _id=360609

Ето снимките само от изложението. :D Фууу, стана най-накрая. :)

П. С. Има 3 снимки, които не са от Флора, а от изложение на български занаяти пак в НДК по същото време (тази с кончето, с магаренцето и с изрисуваните кожи).
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Предишна


Подобни теми


Назад към ИЗЛОЖБИ И ИЗЛОЖЕНИЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron