Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Гатанки -игра

Гатанки -игра

Мнениеот zamakat » 24 Сеп 2009, 16:06

Като гледам по мене си,раздела Какво е това цвете май най-много ни харесва и го следим с интерес.Даже има напускани много теми с подобни или повтарящи се имена-но целта е да се открие растение което не знаем и си нямаме никаква представа, което си е много полезна работа,разбира се.

Сега ви предлагам друго-мисля,че пак ще ни е полезно и ще можем да научим още за цветята.
Така ,че идеята ми е такава- тук да пускаме растения ,например малко по-засукани, по-неизвестни, по- рядко срещани, с които сме се срещали , имаме и знаем името.И разбира се вече се сетихте-другите трябва да го отгатват.Като се поизпотят -тогава ще казваме името.В другите темички понякога остават неоткрити китки,а тук всички ще бъдат съобщени рано или късно.Знам, че имаме големи спецове и за тях едва ли ще остане неиндетифицирана китка, но и другите да се постараят и да отговарят бързо докато другите не са ги изпревали.Хубаво ще е да имаме някакви стимули или награди като в истинските телевизионни игри, но засега не мога да измисля,но стига ни моралното удовлетворение ,че сме познали и знаем.
Този метод за обучение е отдавна изпробван, като следвах имахме преподавател по история на изкуството, който изпитваше така-имаше картонче с изрязана дупка или прозорче в него,закриваше картината и оставаше да се вижда само част от картината-някакво око или ухо например и ти трябва да познаеш коя е картината и от кой художник-много трудна работа.

Ето ви първата загадка-Това растение за мен е ново, но знам,че други от форума го имат. На пазара също може би е от скоро.На мен много ми хареса ,знам малко за него, мисля че няма май много инфо за него на български,но и не съм ровила много признавам.А също и нямам още опит в отглеждането му.

Изображение

Изображение

Изображение

Чакам ви кой ще познае :) :-D и ще има целувчица за всеки :-p познал. После ще ви кажа ако не се сетите, но съм сигурна че ще го познаете ,даже се сещам кой.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гатанки -игра

Мнениеот cvetar » 26 Сеп 2009, 14:45

Чудесна идея,Ани ! Нооо....ми се струва,че разгадах първата ти загадка...при една разходка в скъпарската част на морската градина.Има го този храст в една от новите къщи там,та попитах за името - лейцестерия.А после го и потърсих,че ми стана интересно...Leycesteria formosa Family: Caprifoliaceae (Honeysuckle family) - това от Интернет вече.Красиво храстче,листопадно,родината му е Хималаите - Пакистан и Китай.Чакам си целувчицатааа .... :-p :-p А за хубавата ти идея имаш от мен /освен невзетата още луковица от червен хипеаструм... :P / и три костилки от палма Хамеропс.Няма ли да идваш скоро към Варна....
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Гатанки -игра

Мнениеот zamakat » 26 Сеп 2009, 18:51

cvetar написа:Чудесна идея,Ани ! Нооо....ми се струва,че разгадах първата ти загадка...при една разходка в скъпарската част на морската градина.Има го този храст в една от новите къщи там,та попитах за името - лейцестерия.А после го и потърсих,че ми стана интересно...Leycesteria formosa Family: Caprifoliaceae (Honeysuckle family) - това от Интернет вече.Красиво храстче,листопадно,родината му е Хималаите - Пакистан и Китай.Чакам си целувчицатааа .... :-p :-p А за хубавата ти идея имаш от мен /освен невзетата още луковица от червен хипеаструм... :P / и три костилки от палма Хамеропс.Няма ли да идваш скоро към Варна....


Здравей, Цветар. Думите ти направо ме просълзиха , много се зарадвах. Тъкмо бях много се отчаяла че сама ще си играя на гатанки и сама ще си отговарям и вече си мислех какъв жокер да ви давам. Така че , напълно си заслужи целувчицата :-p, :-p , а и не само това -бях ти обещала луковичка и текома и не съм я забравила и цяло лято все правим разни планове ,все някой ще идва ,някой ще отиваза и от Варна. Но сега вече така съм се ядосала на работата и от седмица й правя бойкот и така че като нищо в скоро време можем да хванем пътя. много ми се иска да спретнем някоя екскурзийка ,докато не са хванали студовете.Много се радвам че разкрихте загадката , аз съм подготвила и други ,но мислете и вие.Нали така човек научава нови и интересни неща, а целта ни е освен да ни е интересно и забавно,пък и да научаваме по нещичко

:-p :-p :-p Целувчици на всички, хайде включвайте се, всеки знае по някое засукано , :-D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гатанки -игра

Мнениеот mama Dani » 28 Сеп 2009, 09:53

Ани, браво на теб, играта е много хубава, с интерес ще я следя и жалко, че чак днес я видях, иначе целувките щяха да са за мен, понеже няма как да не позная от раз красивата лейцистерия, от която даже ядох и плодове.Цветар си заслужава цункането - и да докладва- дали го е получил качествено!!! :D
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Гатанки -игра

Мнениеот zamakat » 28 Сеп 2009, 19:58

Браво и на Дани .Ето и целувчица за теб :-p .И Цветар наистина си е цветар.

А сега вий като не казвате гатанка ,казвам пак аз докато вий намислите нещо.Този храст си го намерих наскоро .Сега ще зимува за първа зима при мен не е нещо особено, но поне за мен беше неизвестно и не бях го срещала в скромния си опит. Ето го . Подбрах снимки от нета ,а ако цъфне другата пролет, ще го снимам.Бая време зубрих засуканото му име.
Ами сегааа :P

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Желая ви успех :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гатанки -игра

Мнениеот zamakat » 14 Окт 2009, 19:42

Май последната гатанка ви затрудни-затова ето един жокер-наричат този храст -храстова детелина или японска детелина,не ви ли приличат наистина цветовете на цветовете на детелината.Ако и сега не го познаете ,другия път ще ви кажа кой е този красив храст.Само не знам дали зимува навън.Сях го в градината и ще видя.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гатанки -игра

Мнениеот katiusha » 15 Окт 2009, 14:36

:D Открииих гоооо " Lespedeza bicolor " ! хе-хе , но без жокера нямаше да успея
:da
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: Гатанки -игра

Мнениеот zamakat » 15 Окт 2009, 15:12

Браво Катюшка, Целувчица :-p :) :D .Точно леспедеза си е .Само,че моето не е биколор, а си е едноцветно ,зелено ,а цветът е същия.За съжаление в нета май няма информация за него на български става въпрос, и сега, ако има кой да ми каже дали зимува отвън това чудо , няма да е зле.Аз защото вече го сях в градината в един изкуфял пън, по- нависочко, за да падат свободно клонките.Благодаря ви слънчица.
Хайде, Катюшка, давай следващото. :P
Вий вече 2 пъти ме разкрихте :-D

Ако пък кажете, да подготвям следващата гатанка. :da1 :da :da :da
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гатанки -игра

Мнениеот katiusha » 15 Окт 2009, 19:42

http://www.gradinata.bg/index.php?page= ... ant_id=363
Тук пише нещичко за леспедеза - дано да ти е от полза :D
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: Гатанки -игра

Мнениеот DarinaN » 04 Ное 2009, 13:32

Изображение

това не е точно игра , но за мене си е загадка. дали ще се нямери някой, който да разпознае това - изглежда като ... дръвче, бонзай .. и аз не знам като какво . благодаря :D

Изображение
ето и още една снимка, само че не успях да я поставя "права" :(
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron