Switch to full style
Добави отговор

Знае ли някой какво е това цвете?

29 Апр 2009, 16:30

http://gallery.cvetq.info/displayimage. ... =7&uid=259
http://gallery.cvetq.info/displayimage. ... =8&uid=259
Дано съм улучила начина да покажа изображение, ако не - моля за помощ. Как да ви го покажа?


Улучила съм. С нетърпение чакам отговорите ви.
Последна промяна dora_m_d на 16 Май 2009, 14:19, променена общо 1 път

Re: Знае ли някой какво е това цвете?

29 Апр 2009, 17:07

dora_m_d написа:Дано съм улучила начина да покажа изображение, ако не - моля за помощ. Как да ви го покажа ?

Има специална тема,посветена само на това - как се качват снимки във форума....ако поразгледаш разделите ни,няма начин да не я видиш....Става дума за раздел "Снимки на вашите цветя" и за темата там "Как се качват снимки във форума" Просто поразгледай и ще се ориентираш кое къде е.Ето ти темата за снимките :
viewtopic.php?f=16&t=384

Re: Знае ли някой какво е това цвете?

29 Апр 2009, 20:37

Това е Streptocarpus (стрептокарпус) или роднината му Chirita (чирита). Разликите са незначителни, хибридите са многобройни... :)

Re: Знае ли някой какво е това цвете?

30 Апр 2009, 10:17

Мериголд, много благодаря за информацията. Наистина невероятно разнообразие на цветове видях в сайтовете които ми се отвориха. Странно , че не е разпространен много / като сенполията и глоксинията, например/, при условие, че размножаването му никак не е трудно. Надявам се да открия и се сдобия с други растения от този вид.

Благодаря и за разясненията на Cvetar за начините на качване на снимка. При следващ случай, ще опитам да се справя по-добре.
:D

Re: Знае ли някой какво е това цвете?

01 Май 2009, 10:59

dora_m_d ,от къде се сдоби с стрептокарпуса ?Аз от доста време отчаяно го търся ,но наистина в бг не е разпространено ,а много искам .Като питам из нашите цветарски за него ми казват, че изобщо не са получавали такова.

Re: Знае ли някой какво е това цвете?

07 Май 2009, 09:07

Здравей, SuN.
За първи път видях и много харесах това цвете на прозореца на една жена / съседка на майка ми в Котел/ . Тя беше любезна да ми даде две листчета от него. Единият лист пусна коренчета във вода, засадих го и сега се радвам на изящните цветчета. За съжаление не знаeх нищо повече за него, а и не можах да го открия на снимките в сайтовете за цветя, които съм прегледала. Затова поитърсих информация тук и за моя радост я получих бързо и изчерпателно.
Ще се опитам да го размножа и да зарадвам и други любители на цветето. :da1

За информация - живея в Сливен.
Добави отговор