Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Кажете какво е това разтение?

Кажете какво е това разтение?

Мнениеот aleks » 01 Фев 2009, 15:18

Кажете какво е това разтение?

Изображение
Аватар
aleks
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Фев 2009, 15:15

Re: Кажете какво е това разтение?

Мнениеот cvetar » 01 Фев 2009, 15:32

На снимката показваш финикова палма...Финиковата палма (на латински Phoenix - "Феникс" - защото често след повреждане на основното стъбло на тази палма покарват нови издънки от корените) e род растения от семейство Палмови (Arecaceae), включващ 18 вида, чиито плодове са с костилка, известни като фурми. Възрастният индивид представлява стебло със средно тънък ствол, носещ на върха розетка от дъговидно извити перести листа. Размножаване: с костилки или издънки.Като декоративни основно се отглеждат три вида:
Phoenix dactylifera (Същинска Финикова палма)
Phoenix canariensis (Канарска финикова палма)
Phoenix roebelinii
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Кажете какво е това разтение?

Мнениеот djudji » 02 Фев 2009, 08:39

Страшно много благодаря на Градинар!!! Палмата е моя. Знаех само че е студеноустойчева..едно приятелче я отскубнал от една градина :)) Значи корените й са в малка ботилка от минерална вода така си я и посадихме. Някакви съвети да ми дадете?
Аватар
djudji
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Фев 2009, 08:24

Re: Кажете какво е това разтение?

Мнениеот Gradinar » 02 Фев 2009, 09:19

djudji написа:Страшно много благодаря на Градинар!!! Палмата е моя. Знаех само че е студеноустойчева..едно приятелче я отскубнал от една градина :)) Значи корените й са в малка ботилка от минерална вода така си я и посадихме. Някакви съвети да ми дадете?


Заслугата е изцяло на Cvetar :) Надявам се да ти даде и други съвети.
Тук има статия за Финикова палмаhttp:/[url]/cvetq.info/comment.php?comment.news.28.extend[/url] ,
но няма нищо по-сигурно от практиката :)
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Кажете какво е това разтение?

Мнениеот cvetar » 02 Фев 2009, 13:05

djudji написа:Знаех само че е студеноустойчева..едно приятелче я отскубнал от една градина :)) Значи корените й са в малка ботилка от минерална вода така си я и посадихме. Някакви съвети да ми дадете?

Сред финиковите палми студеноустойчиви няма....е,за нашия климат поне да се отглеждат като външни си е мисия невъзможна...Има отделни любители предимно в Южна България,които имат посадени като външни,но ги завиват през зимата и пак не е сигурно дали ще оцелеят.Но определено не са студоустойчиви.Само от април до октомври може да са изнесени навън.Пишеш,че е отскубната от градина - но от градина в Гърция или Турция...не пишеш.Там климата е по-мек...А за корените и бутилката не ми стана ясно - излиза,че корените на палмата са в бутилка...както си е в саксията ли..? Ако е така - махни бутилката и остави палмата да си се развива ...Нуждае се от богата почва и много светлина,за да расте нормално.През зимата рядко се полива - само при нужда,като видиш,че почвата отгоре е позасъхнала.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Кажете какво е това разтение?

Мнениеот djudji » 02 Фев 2009, 22:13

От Пловдив съм. От една градина тук е отскубната не от чужбина. Била е посадена от "Паркове и Градини" така както вече казах корените са в ботилка минерална вода. Там от където е взета не е била завита, а беше доста студено. Това е и причината да питам какъв вид е защото колкото и да ми прилича на палми които разглеждах в нета никоя от тях не е студоустойчива, а моята явно е, след като е била посадена на открито, в парк. Така че според вас финикова ли е или...??? И аз незнам какво да мисля вече! Ако е финикова защо няма стебло, а листата й започват директно от почвата.
Аватар
djudji
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Фев 2009, 08:24

Re: Кажете какво е това разтение?

Мнениеот cvetar » 03 Фев 2009, 00:29

djudji написа:От Пловдив съм. От една градина тук е отскубната не от чужбина. Била е посадена от "Паркове и Градини" така както вече казах корените са в ботилка минерална вода. Там от където е взета не е била завита, а беше доста студено. Това е и причината да питам какъв вид е защото колкото и да ми прилича на палми които разглеждах в нета никоя от тях не е студоустойчива, а моята явно е, след като е била посадена на открито, в парк. Така че според вас финикова ли е или...??? И аз незнам какво да мисля вече! Ако е финикова защо няма стебло, а листата й започват директно от почвата.

Moите палми са над 10 годишни,с доста повече листа...но още не съм видял стъбло...За да образува палмата стъбло,ще трябва още доста да почакаме - колкото и да ни се иска да става това бързо.Така че финикова ти е палмата,но се въоръжи с търпение...като поостареем,може и стъбло да видим :) :da1 А палмата ти е била в бутилка,просто защото така по-лесно се прибира,като застудее навън.Откопаваш и прибираш на топло за през зимата...без да нараниш корените и - това за нея може да се окаже фатално.И като се затопли - пак я заравяш за през лятото навън до есента...
djudji написа: ... палми които разглеждах в нета никоя от тях не е студоустойчива, а моята явно е, след като е била посадена на открито, в парк..

Грешиш...поставянето и в бутилка е,за да се пренася по-лесно на топло,като застудее навън.А за топлите месеци няма проблем да си расте палмата в парк на открито...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Кажете какво е това разтение?

Мнениеот djudji » 04 Фев 2009, 15:33

Незнам как да изкажа благодарността си :) :-da
Наистина много благодаря на теб и на градинар. Много ми помогнахте!!!
Аватар
djudji
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Фев 2009, 08:24

Re: Кажете какво е това разтение?

Мнениеот cvetar » 04 Фев 2009, 18:42

djudji написа:От Пловдив съм. От една градина тук е отскубната ... да питам какъв вид е защото колкото и да ми прилича на палми които разглеждах в нета никоя от тях не е студоустойчива

...Значи не си гледала както и където трябва... :) За нашата страна има вариант да си намериш студоустойчива палма за отглеждане навън...Такава палма е например от вида Трахикарпус.В Пловдив има отдавна посадени на открито...а ти в нета ще търсиш...че даже и плододават - да си вземеш костилки.И да си купиш можеш - от разсадника на Кирил Донов,който се намира близо до Пловдив пак....като излизаш от Пловдив по посока към Асеновград от лявата страна...Иначе около Варна и по курортите отдавна си ги има тези палми.Ето как изглежда една - от двореца в Балчик - от това по студоустойчива здраве му кажи...
Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Кажете какво е това разтение?

Мнениеот marchela » 05 Фев 2009, 08:08

И къде да я търсим сега пък такава палма :l
казвай къде ги има. :D
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Следваща


Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: etiwoyuxah, Google [Bot]