Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво е това цвете?

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 24 Апр 2009, 21:55

Не ,Венче.фуксията язнам .Сега Пламен почва да качва новите снимки и ще го видиш по от близо -вечно зелено е но с вишневи листа и цикламени цветове на реснички
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 24 Апр 2009, 23:29

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето още снимки, за да стане видно по-добре.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Мериголд » 25 Апр 2009, 00:00

Loropetalum chinense зона 7 или 8 (дават го и в двата варианта) :da
Изображение
Цели дели някое клонче :l
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот mama Dani » 25 Апр 2009, 11:02

Мериголд написа:Loropetalum chinense зона 7 или 8 (дават го и в двата варианта) :da
Изображение
Цели дели някое клонче :l


Невенче, само няколко спирки те делят от един прекрасен лоропеталум....От два месеца се кипри при Майки, мисля, че ако разходиш нежно тяло до там ше получиш доста повече от едно клонче, девойко мари хубава! :D
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 25 Апр 2009, 20:14

Мериголд написа:Loropetalum chinense зона 7 или 8 (дават го и в двата варианта) :da
Изображение
Цели дели някое клонче :l




Благодаря, Мери! Аз ти казвам златна мери и ти наистина си златна - нямаш грешка. Как веднага го откри. Може ли тия продавачи така да ме заблудят - Rhaphiolepis било... Гледам аз в нета, не ми мяза на мойто. Ето това вече е същото. Знаех си аз, че ще го откриеш и че ще ми помогнеш да го идентифицираме. :-da
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 12 Май 2009, 18:04

Изображение
Това растение някъде го срещах в нета и четох за него ,че зимувало отвън и било доста хищничко. От разсеяност забравих да си запиша името и сега се чудя и се мая какво беше.Знае ли някой нещо за него и дано някой да го е имал, че да каже. Благодаря предварително :-p
А пък тъй и тъй съм взела думата -да питам , пък дано има кой да ми отговори в туъ забързано и стоплено време-това е едно растение, което първо си мислех ,че е някаква люта декоративна чушчица , щото така ми бяха казали като ми го дадоха но се оказа ,че плодчетата са по скоро доматчета и даже казаха че се ядели-естествено ги пробвахме-да като доматчета са.Все ми се струва,че е някакъв вид соланум но не знам.Ето снимки
Изображение
Изображение
Май трябваше да снимам и листата
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Алпина » 12 Май 2009, 18:52

Пъстролистното растение е Houttuynia cordata или още цвете-хамелеон. Обича да му е много влажничко. И аз го имам, но нещо капризно го дава.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 12 Май 2009, 22:46

Благодаря ти много Алпина.Наистина това е цветето.Досега го гледах в саксийка ,но го разделих и половината сях отвън и нямам опит да го гледам като градинско.Облещих го директно на слънцето,а при нас лятото са големи суши. Дали ще издържи, кой го знай.Ще го пробваме
Изображение
А това е една от моите дивотийки-дето така им казвам на многото диви цветенца, които имам ,но едва ли някой ще го знае.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Алпина » 13 Май 2009, 07:13

Това е лечебно, но се гледа и като декоративно за сянка. Казва се лечебна медуница - Pulmonaria officinalis.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 13 Май 2009, 10:04

Май,май не е пулмунария защото имам пулмунария и листата й са на точки бели,иначе цветовете си приличат доста-едно цветче синьо, друго розово, друго лилаво,но това прави дълги ластуни и където се допре,се вкоренява и така се мести и превзема, листата са чисто зелени
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: iborqakic


cron