Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво е това цвете?

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот mama Dani » 12 Фев 2009, 20:10

Китката, макар и традиционна е много красива с оригиналния цвят на листата си. Не я пръскай с вода - отлагат се калциеви и варовикови петна по нея и се загрозява. Можеш да я съчетаеш с друго растение в светла окраска, което да расте нагоре или поне настрани, щото само висящо е скучно някак си ... :)
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот eldepa » 22 Мар 2009, 12:12

Здравейте,наскоро ми подариха цвете,но не ми казаха нито как се казва нито как да се грижа за него и търсейки някаква информация за въпросното цвете попаднах на вашия форум в който има страшно полезни неща!Това е снимка на цветето и ще съм ви много благодарна ако можете да ми кажете как се казва и какви грижи трябва да се полагат за него.Предварително благодаря! :D

Изображение
Аватар
eldepa
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Мар 2009, 11:55

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот mama Dani » 22 Мар 2009, 12:22

Прилича ми на вид драцена, но изобщо не съм сигурна. Махни опаковката и украсата и снимай отново. :f
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот tancheto86 » 22 Мар 2009, 12:33

Според мен е корделине.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=125317&pid=2667759
Корделинето е близък роднина на драцените.
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот eldepa » 22 Мар 2009, 12:42

mama Dani написа:Прилича ми на вид драцена, но изобщо не съм сигурна. Махни опаковката и украсата и снимай отново. :f


ето така изглежда без опаковка
Изображение
Аватар
eldepa
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Мар 2009, 11:55

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот HobGoblin » 22 Мар 2009, 13:01

И според мен е кордилине
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот mama Dani » 22 Мар 2009, 13:06

Май наистина е кордилине, горе-долу правилно съм се ориентирала на прима виста, защото е от сем. agavаceae, където всъщност са драцени, юки, сансевиера, нолина и др. Растение - едно от многото които съм купувала и загина, незнайно защо, понеже е доста издръжливо и с не особени претенции към отглежането. Хубавото му е, че е вечнозелено и при отрязване на върха се отблагодарява с нови израстъци от стеблото, при което прави бавнорастяща, но красива корона. Като се има предвид, че е гост от Нова зеландия, Перу, Австралия - в зависимост от разновидностите си - ясно е, че ще обича топлото, светлина и не особено много влага. Ако се окаже това - пресади го напролет в нова почва, че в преносимите контейнери е само торф и го сложи на слънце и топлина и .....чакай, че расте много бавно. :l
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот eldepa » 22 Мар 2009, 13:55

Много ви благодаря за бързите отговори и полезната информация! :da1
Аватар
eldepa
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Мар 2009, 11:55

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 03 Апр 2009, 16:59

Мислех, че моят Clerodendrum bungei (все още гола пръчка), който съвсем от скоро имам от Ани, е умрял, но днес видях, че на самия връх 2 листенца се развиват. :-vv Сега вече мога да кажа: мисията по вкореняването - завършена. :-p И то доста бързо и успешно. :D
Беше ме страх, защото казахте, че се захваща трудно след преместването, но по съвет на Ани го посадих още същия ден, щом пристигна, а и беше с хубаво коренче. Освен това го полях доста обилно, а от снощи го изкарахме на терасата. Днес едно хубаво слънце - и ето че започна да се развива. :-v
Чудесно е!!! :da
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 03 Апр 2009, 17:21

И искам да ви попитам нещо за него. Казвате, че по принцип е листопаден храст, но при нашите климатични условия надземната част измръзва през студените месеци, като напролет се появяват издънки. До тук добре. Но това става въпрос за градината. Аз обаче засадих моя в онези обикновени кошчета. Мислите ли, че зимата може да изкара на терасата (макар и завит) или е по-добре да го прибера?
Само да добавя, че в това кошче миналата година си бях засадила роза (от едрите сортове). В най-големите студове я бях прибрала вътре и беше жива. Обаче когато преди месец-два се затопли, я изкарах навън. Тогава времето изведнъж отново се застуди драстично и рязко и докато я прибера, тя вече беше измръзнала. :l :l :l Още ме е яд и ми е тъжно ... :l Беше тъмночервена. Точно каквоти ги обичам ... :l
Хммм ... май ще е по-добре и това растение да се прибере. Или поне да го завия подходящо за през зимата? Дайте съвет, моля ви. :da1
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], ugakuripuj


cron