Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Как се нарича този храст - билка

Как се нарича този храст - билка

Мнениеот slavimaster » 08 Окт 2011, 20:03

здравейте
та става дума за следния храст който ще видите на снимката нещо диво е със сигурност.
от едно време от баба ми знам че плодовете на този храст помагат при и при най тежките случай на разтройство(диария) когато никаква друга химия било във вид на хапче или прахче неможе да се справи. ( нарязва се изсушава се и при проблеми се вари чай от исушените плодчета) - невероятно кисел е лимона ряпа да яде пред него.
преди години го имаше на Много места в града но постепенно започна да изчезва и да се изсича предполагам защото няма никъв вид изпълнен с тръни отвсякъде.
та ми е интересно ако може да се намери някаква информация за него как се захваща от кое семеиство е просто какъвто и да е вид инфо. плодовете му приличат на малки дюлички.

СНИМКИ
Аватар
slavimaster
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Окт 2011, 19:49

Re: Как се нарича този храст - билка

Мнениеот ROSSE » 09 Окт 2011, 10:03

Здравей slavimaster ! Добре си дошъл!
Не съм съгласна с теб, че това е неугледно храстче! Това (за мен) е един прекрасен декоративен храст! :da
Наистина е дива дюля CHAENOMELES JAPONIKA!
Имам го в градината си и му се радвам от десеттина години.Прекрасно е когато се накичи с розово - червените си цветчета! При мен, започва да цъфти още по Коледа, и продължава до късна пролет.
Изображение тук е 2010 - 12- 04


Изображение това е 2011-04-02
.Лесно за отглеждане,много красив през цялата година (като изключим бодливите тръни) освен това плодчетата са ядливи :da
http://agronet.bg/agro/ovostarstvo/3834-yaponska-dyulya-henomeles.html
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00



Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани