Switch to full style
Добави отговор

Продавам протеи (растения, не семена), 4 вида

26 Мар 2010, 12:22

Здравейте,

Протеите са храсти произхождащи от райони със средиземноморски климат в Южна Африка, цъфтящи с огромни, красиви и ефектни и трайни цветни глави. Видовете, които ви предлагам са подходящи за отглеждане и на закрито в достатъчно големи саксии и на открито, в градината, в райони с по-мек микроклимат (на юг от Стара планина, на слънчеви и защитени от най-студените зимни ветрове места).
Става въпрос за Protea compacta, Protea cynaroides, Protea magnifica, Protea neriifolia x longifolia и Protea repens. Растенията са малки, отгледани от мен от семена, в момента са от 4 до 8 см високи, в зависимост от вида. Засадени са поединично в еднолитрови съдове и са добре вкоренени вече. Изпращам ги заедно със съда и субстрата, безопасно опаковани. Само по куриер обаче, пощите не мисля че са опция в случая, освен ако не харесвате тръпката от риска да получите сутляш вместо растение ;) Цената на доставката е горе - долу между 5.50 лв и 7.50 лв. в зависимост от това дали е до офис на Еконт или до вратата ви. Цената на самото растение варира в зависимост от вида между 7 и 10 лв, но в момента ги давам на 5 до 7 лв. (-30%), т.к. още са мънички.
Протеите искат лека, добре дренирана почва и много слънце, умерена влага (естествените валежи у нас са близки по количества до тези в родината им), нямат нужда от торене. Едни и същи видове се срещат естествено в много различни местообитания, което говори за добра приспособимост и издържливост.

Protea compacta:
Изображение Изображение

Protea cynaroides:
Изображение Изображение

Останалите снимки ще ги дам като линкове, за да не товаря темата:
Protea magnifica:
снимка 1 снимка 2

Protea neriifolia x longifolia:
снимка 1

Protea repens:

снимка 1 снимка 2

Re: Продавам протеи (растения, не семена), 4 вида

20 Апр 2010, 09:40

Здравей,желая да си купя протея,сях семена но нищо.Пиши колко са големи и колко пари и ако може с наложен платеж по пощата да ми го изпратиш,ще се радвам.

Re: Продавам протеи (растения, не семена), 4 вида

20 Апр 2010, 09:49

видях цената и съм съгласна,ако е възможно да ми изпратиш една magnifica и една neriifolia.адреса ти го изпращам на лични.

Re: Продавам протеи (растения, не семена), 4 вида

11 Май 2010, 20:48

Протеите са ми на привършване, така че ако има още желаещи, казвайте докато е време :)
Добави отговор