Switch to full style
Добави отговор

Семена

18 Яну 2010, 16:37

Имам семена от бананов лян(зокум,олеандър).За съжаление нямам опит с размножаването със семена и не мога да дам съвет. Подарявам или заменям за каквито имате на сърце интересни градински цветя-семена, коренища, грудки, луковици и каквото Ви дойде на ум.

Re: Семена

20 Яну 2010, 18:53

Знаеш ли какъв цвят? :)

Re: Семена

21 Яну 2010, 17:55

subversive7 написа:Знаеш ли какъв цвят? :)

Бананов цвят-дадоха ми го за оранжев, но е доста бледичъкИзображение.
На снимката изглежда по-розов отколкото е в действителност-вероятно заради светкавицата.

Re: Семена

28 Яну 2010, 20:10

Такъв ли?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... mbetta.jpg

Re: Семена

29 Яну 2010, 11:46

Тоз е много хубав -жълт.За такъв и аз бих разменила нещо ако е наистина такъв жълт.

Re: Семена

29 Яну 2010, 12:24

zamakat написа:Тоз е много хубав -жълт.За такъв и аз бих разменила нещо ако е наистина такъв жълт.

За съжаление, не е толкова жълт.

Re: Семена

29 Яну 2010, 23:53

На мен ми пратиха резници от жълт, но докато не цъфне, ще е тайна колко е жълт :)

Re: Семена

30 Яну 2010, 20:48

:) :)

Re: Семена

01 Фев 2010, 10:16

baba_tzveta написа:
zamakat написа:Тоз е много хубав -жълт.За такъв и аз бих разменила нещо ако е наистина такъв жълт.

За съжаление, не е толкова жълт.

По-скоро такъв:
Изображение

Re: Семена

01 Фев 2010, 16:34

baba_tzveta написа:Имам семена от бананов лян(зокум,олеандър).За съжаление нямам опит с размножаването със семена и не мога да дам съвет. Подарявам или заменям за каквито имате на сърце интересни градински цветя-семена, коренища, грудки, луковици и каквото Ви дойде на ум.

Благодаря,че давате снимка на моя олеандър ! :) Аз много си го харесвам,но предпочитам размножаване с резници...но това не значи,че не може и със семена - ето един сайт на английски език,където със син цвят има описано стъпка по стъпка как се сеят семената и за колко време поникват - за затрудняващите се пояснявам,че там се дава като време за поникване 7-10 дни при т-ра над 20-25 гр. целзий и нищо особено като грижи - сеете няколко семена в саксийка,покрита с найлон отгоре за запазване на почвената влага.Пониците се преместват в самостоятелни саксии после.
http://cgi.ebay.com/150-Red-Oleander-Se ... 4cece3c644
Добави отговор