Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Я да видим кой е в СофЕто

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот Pavlina Nikolova » 25 Авг 2009, 15:02

Здравей и тук, Люси! :D
Аз съм в Студентски град и много ми харесва да ходя на 4-ти километър на Цариградско шосе. Има си разнообразие оранжерията, има си площ, а и цените са чудесни! :da Говорила съм за нея в темите за мухоловките. От там са ми жасминът и венерината мухоловка. :-p
А ти би ли споделила повече за борсата в "Света Троица" - къде точно се намира, колко е голяма, впечатление за цветята там ... Изобщо каквото имаш да кажеш. :D

П. С. Добре че се появи, че да живне малко темата. :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот lusien » 25 Авг 2009, 17:12

Ауууу, къде е тази на 4-ти км?! Аз не я знам. Моля, обасни ми. Аз ходех на лекции в едни сгради зад хотел "Плиска", та ако можеш от там ме ориентирай, че ми е малко мътен този район. За тази в "Света Троица"... Мисля, че улицата, на която се намира се казва "Русе". Много е близо до Енергото на ул."Симеон", ако знаеш къде е. Ще ти обясна по-подборно, ако някой ден решиш да се разходиш до там. Прилича на голям супермаркет. Има доста цветя, особено ако хванеш момента, когато са заредили, защото ги купуват много на едро. Има доста цъфтящи и това ми харесва. От там си купих кафето преди 7-8 години. Освен това цветята са на цени народни.
Изображение
Аватар
lusien
Малко цвете
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Авг 2009, 18:04

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот HobGoblin » 25 Авг 2009, 19:15

Ако идваш от Плиска, от страната на хотела(в посока излизане от София). Спирката която е след хотела - "Студентски общежития", след нея има отбивка от локалното, на ляво, улицата се казва "акад. Георги Бончев", тръгваш по нея. Не мога да преценя колко е разстоянието, но не е повече от 100-200 метра, падат се от дясната страна. Има 3 фирми там, последната която ти е по пътя е най-добра(поне според мен)
Последна промяна HobGoblin на 25 Авг 2009, 19:15, променена общо 1 път
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот Pavlina Nikolova » 25 Авг 2009, 19:15

ул. "Акад. Г. Бончев" 7
тел.: 02/ 979 67 13

Работното време е от 9 ч. (май 9 беше) до 18 ч. Един път пък ми казаха, че са до 18:30 ч. А бе долу-горе толкова. :) Също така и събота са си там, а май и неделя бяха ...

Улицата ще я видиш на картата, а номерата не ги пише, обаче можеш лесно да се ориентираш. Там има две места с цветя - другото си нямам идея какво точно е и не съм проверявала. Срещу входа на това има мъничко паркингче, а и там може да питаш. Ние го намерихме много лесно, когато отидохме за първи път. :D То е близо, след като завиеш от Цариградско.

П. С. Писали сме едновременно с Пламен, а даже от поста му научих и че са 3 фирмите, а не две. :D Мисля, че с него говорим за една и съща, за която той казва, че е най-добра.
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот lusien » 26 Авг 2009, 09:18

Ох, аз съм естествена блондинка и трябва да ми се обяснява малко повече :-vv Нещо не разбрах... Знам къде е спирка "Студентски общежития". Тези борси от страната на х-л "Плиска" ли се намират? Ако са от страната на хотела, а аз идвам от Центъра значи трябва да се завъртим по моста на Цариградско, така ли? :b
Изображение
Аватар
lusien
Малко цвете
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Авг 2009, 18:04

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот HobGoblin » 26 Авг 2009, 10:21

Да от страната на хотела са, но ако караш от другата, подминаваш спирката и влизаш в локалното, под моста ( винарово колело, площад на авиацията, все тая как се казва ) си правиш завой, след което пак към плиска тръгваш, и не излизаш на цариградско а си оставаш в локалното. Като качиш "баирчето", си на дясно покрай един висок блок.
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот lusien » 26 Авг 2009, 10:41

Благодаря HobGoblin :) Ще се пробвам да го намеря този уикенд и после ще пиша :-da
Изображение
Аватар
lusien
Малко цвете
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Авг 2009, 18:04

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Авг 2009, 23:11

В тази оранжерия, за която ти говоря, се представят по телефона като "L2". Обикновено на мястото има и техни камиони, на които пише името им, така че ще ги видиш. Ще се справиш с намирането на фирмите, сигурна съм. :da
Между другото днес ходихме там и за мое голямо съжаление имаше по-малко цветя от друг път, но пак се полюбувах на гледката с голям кеф! :da
Лека нощ на всички от мен! :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот Pavlina Nikolova » 10 Сеп 2009, 16:13

Ало, София - спите! :l

Люси, не каза какво стана - ходи ли до оражжериите, намери ли ги, харесаха ли ти ...
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот lusien » 10 Сеп 2009, 17:26

Привет! Съжалявам, че не писах, но подготвях малкия за ясла :-D За съжаление не можах да отида до оранжериите, че таткото ни го викнаха на работа. Но сега съм си заплюла ходене на Флората. Незнам дали си видяла от 23-ти до 27-ми септември ще е. Дано да има кали да се запася с някоя. Нашият татко беше ходил в това новото Баумакс и там е имало кали, но по 20 лв. саксийката, а това в момента не ни е по джоба :l Ще пиша дали съм се обзавела с някоя нова китка от там...
Изображение
Аватар
lusien
Малко цвете
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Авг 2009, 18:04

ПредишнаСледваща

Назад към СОФИЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron