Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво отглеждате във всекидневната?

Къде какви цветя отглеждате

Re: Какво отглеждате във всекидневната?

Мнениеот HobGoblin » 02 Апр 2009, 13:10

Pavlina Nikolova написа:На нас в студентските общежития единствената ни стая е и всекидневна, и трапезария, и спалня, и гостна, и ..., и ... :) Така че всичко отглеждам в нея. :) А лятото - на терасата. :D


Е добре си, аз като бях там нямах такава екстра като тераса
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Какво отглеждате във всекидневната?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 02 Апр 2009, 13:12

HobGoblin написа:
Pavlina Nikolova написа:На нас в студентските общежития единствената ни стая е и всекидневна, и трапезария, и спалня, и гостна, и ..., и ... :) Така че всичко отглеждам в нея. :) А лятото - на терасата. :D


Е добре си, аз като бях там нямах такава екстра като тераса


Е, ние нали сме в семейните общежития, че затова. :D И то имаме късмет - терасата ни не е от онези малките. Цяла площадка си е! :-p
Иначе сега изключение ми прави само водната лилия. Тя си е изцяло на терасата и мисля там да зимува. Но по съвет на Ани може и да позавия саксията с нещо отгоре за най-студените месеци.
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате във всекидневната?

Мнениеот HobGoblin » 02 Апр 2009, 13:22

Pavlina Nikolova написа:
HobGoblin написа:
Pavlina Nikolova написа:На нас в студентските общежития единствената ни стая е и всекидневна, и трапезария, и спалня, и гостна, и ..., и ... :) Така че всичко отглеждам в нея. :) А лятото - на терасата. :D


Е добре си, аз като бях там нямах такава екстра като тераса


Е, ние нали сме в семейните общежития, че затова. :D И то имаме късмет - терасата ни не е от онези малките. Цяла площадка си е! :-p
Иначе сега изключение ми прави само водната лилия. Тя си е изцяло на терасата и мисля там да зимува. Но по съвет на Ани може и да позавия саксията с нещо отгоре за най-студените месеци.


абе дай малко снимки да видя как си я направила, аз съм сложил сега семки от Nelumbo nucifera и едната е на път да тръгне вече, та да се светна как си я устроила
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Какво отглеждате във всекидневната?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 02 Апр 2009, 13:37

Уф, добре. Но трябва да се понамалят размерите на снимките, за да ги кача в нета и т. н., а не съм много наясно. :) Довечера, мъжо като се прибере, ще го помоля да ми помогне. Още снощи мислех, но ни приготвях лазаня и после си хапвахме, така че не остана време. :)
Иначе не е кой знае какво - в най-голямата саксия, която успях да намеря я посадих направо (не в саксия потопена в друга). Това пак по съвет на Ани. Почвата - някаква купена за цъфтящи (май холандска беше), горса, която имах от миналата година (от място с паднало, загниващо дърво), пясък, някои и други костилки от маслини :) , билки от чая, който съм варила (събирах си ги). Ще добавя и конска тор след 2-3 седмици, когато се сдобия с такава. Просто си е засадена и толкова. :D Налях и няколко капачки течна то да я подсиля в началото. :D Днес пък й долях вода от картофите, които варих вчера.
За устройване - не съм си играла да я устройвам кой знае колко. Само гледах да я сложа на място, където да е светло, но пък да няма голяма вероятност да я затрупат с боклуци. Че терасите над нас са малки (а нашата издадена напред) и постоянно обираме всичко!!! :( Че и като хвърлят боклуци и вода, изобщо не поглеждат дали долу има някого. :( Комшийката й изгорили елечето с фас, а мен веднъж за малко да ме изкъпят (бях на 1-2 крачки от струята и добре че май тъкмо се бях мръднала)! :(

П. С. Ако не бях в София, направо градинска почва щях да ползвам смесена с тор и малко пясък може би. Сложихме го да фиксира, че е по-тежичък.
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате във всекидневната?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 03 Апр 2009, 12:48

HobGoblin, в темата за езерцето и алпинеума качих снимка. Успех и на теб с Nelumbo nucifera. :D А сега нека не спамя повече по темата - все пак е за всекидневната. :D

Ето моите кактуси в стаята ни. :D Малко не им е добре вмомента, но ще ги пресадя и вярвам, че ще живнат. :-vv На снимката в средата е и сравнителното новата ми обеса.

Изображение
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате във всекидневната?

Мнениеот tancheto86 » 05 Апр 2009, 10:21

Pavlina Nikolova написа:HobGoblin, в темата за езерцето и алпинеума качих снимка. Успех и на теб с Nelumbo nucifera. :D А сега нека не спамя повече по темата - все пак е за всекидневната. :D

Ето моите кактуси в стаята ни. :D Малко не им е добре вмомента, но ще ги пресадя и вярвам, че ще живнат. :-vv На снимката в средата е и сравнителното новата ми обеса.

Изображение


Много красиви бодливковци :-D
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Какво отглеждате във всекидневната?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 05 Апр 2009, 15:42

Хех, малко са се пооклюмали сега, но иначе са си красиви и са си моите. :-p Мерси! :-D
Е - единият е на мъжо де (вторият отдясно-наляво). :)
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате във всекидневната?

Мнениеот tancheto86 » 05 Апр 2009, 18:15

Pavlina Nikolova написа:Хех, малко са се пооклюмали сега, но иначе са си красиви и са си моите. :-p Мерси! :-D
Е - единият е на мъжо де (вторият отдясно-наляво). :)

Ми той най-хубав :) :) :)




Шегувам се всички са малки бодливи бижута :-D :-D :-D
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Предишна


Подобни теми


Назад към МЯСТО НА ЦВЕТЯТА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: etiwoyuxah, Google [Bot]