Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Къде какви цветя отглеждате

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 07 Апр 2009, 11:33

Благодаря.

Аз междувременно открих чудесна статийка за златните рибки. Който проявява интерес:
http://aquariumbg.com/forum/index.php?a ... icles&n=60

Не съм спазила някои от нещата, които са дадени и занапред също няма да спазвам някои, но пък поне виждам, че са издръжливи рибки. И тази издръжливост е съчетана с красота. Чудесни са! :D

П. С. Понеже статията е превод от руски, реших да отворя руския сайт и намерих грешка в превода (може да има и други, не съм чела, а просто тези цифри ми се "набиха" на погледа): в оригиналната статия пише да се сменя 10-20 % от водата, а в превода - 20-30 %. Не че е от голямо значение ... А аз май само ще доливам. И без това се изпарява ... :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 07 Апр 2009, 12:15

Ето ми я грешката - рибката е каликО, а не - каликУ. :)
Намерих статията със снимките на различните видове рибки (със сигурност по света може би има още, но на български намирам това :D ).

http://aquariumbg.com/index.php?inspage ... =132&vid=1

В магазина имаше и оранда, и лъвска глава мисля. Всички ми харесват! :-p
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 08 Апр 2009, 13:16

Вчера рибката ми за еднаата бройка щеше да умре от преяждане! И то не я бях хранила, ами тя лакомията до обяд не спря да обира водораслите. Като капак сигурно и не е свикнала на прясна храна, защото предполагам, че в магазина ги хранят със суха.
Прибрах я ии се оказа, че е била запечена. След известно време изходи една дълга, дебела фекалия (по-голяма от тези, които отделяше, след като я купих от магазина). :D Даже беше и по-светла, червеникава (а старите бяха тъмни). Щом си свърши "работата", веднага започна пак да търси храна. :? Лакомията й няма граници.
Аз поизчистих саксията от водораслите и вечера я пуснахме обратно. Пак са се поразмножили растенията, но наблюдавам рибката и засега е добре (пак е лакома). Не сме я хранили с купена храна от онзиден вечерта. Ако довечера е добре, ще й дам мъничко за разнообразие.
Освен това от днес се научи (вчера не съм я забелязвала да прави така) на известно време да се потапя по-надълбоко. Сигурно се охлажда. А бе - приспособява се. :-vv
Ако върви все така, ще й вземем другарче до края на седмицата най-вероятно.

Оф, пак се олях! :(
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 09 Апр 2009, 22:20

Тази сутрин рибката ми умря ... :l :l :l
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 03 Юни 2009, 11:25

Здравейте, приятели!!! :da
Наппоследък бях ангажирана с кандидатстването на малката в ясла (не са я приели засега, но все още имам надежда), два пъти си ходихме до Добрич за по няколко дни и нямах много време. :l
Включвам се, за да ви съобщя една радостна новина! :D Лилията ми най-накрая ще цъфти!!! :da Днес реших, че отдавна не съм се "потапяла", за да следя развитието й и го направих. Така открих цветната пъпка под водата!!! :da :da :da :-v :-p Така че до няколко дни ще цъфне, ще разбера какъв цвят е и естествено ще я снимам, за да си я имам на снимка и за да ви я покажа!!! :D
Пожелавам ви весел ден!!! :-v
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот ididdi » 29 Юли 2009, 16:38

здравейте , ние имаме водни лилии може би от около 6 години-много цъфтят но всичките са в бяло, имахме и жълта, но явно се развали. Бих искала някой ако има друг цвят- розова,червена или жълта , а няма бяла да правим размяна. Ще се радвам ако някой се отзове на молбата ми.
Ето и малко фотоси.
PHPBB код със снимка в цял размер
Изображение Изображение Изображение Изображение
ГЛАДИОЛИТЕ - viewtopic.php?f=16&t=475
Аватар
ididdi
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Май 2009, 14:08

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот marchela » 30 Юли 2009, 12:20

И в езерцето китките са хубави обаче
до езерцето цветенцето е върховно. :) :) :-p
Да ти е живо и здраво детенцето и много да те слушка. :-p :da1 :b
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот ididdi » 30 Юли 2009, 13:29

marchela БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО
ГЛАДИОЛИТЕ - viewtopic.php?f=16&t=475
Аватар
ididdi
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Май 2009, 14:08

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот baba_tzveta » 30 Юли 2009, 17:08

ididdi, не знам как се казваш, затова се обръщам така. На много места намирам как да си направя езерце, как да засядя цветята, какъв филтър да сложа и т.н., ама никой не казва каква мъка е да се почисти, да няма комари(хайде, жабите ще ги прежалим), да не мирише на блато. Открий ми твоя опит. Бяхме се запалили в къщи по разни аквариуми, с растения и рибки, оборудвани с какви ли не чудеса, ама не го ли измия поне на две седмици веднъж, си е жива локва. И като се сетя, че още от третото измиване започнах да връщам в него все по-малко детайли от аранжировката, се ужасявам, как ли ще да се почиства дворната "локва".
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 31 Юли 2009, 11:02

Много хубаво езерце, Иди!!! :? И аз си имам водна лилия от тази година (само бяла ми е и на мен, така че не мога да ти помогна, а бих) - цъфти вече доста, ама ми е в саксия и няма как да е така, както е твоето. Сега чак ще ме е срам да покажа снимки на моята, ама ще си покажа - в саксия ми е, хубава си ми е. :-p
А цветенцето до езерцето наистина е върховно, Идиди!!!

Дони, първо - добре дошла от мен! Нещо бях поспряла да пиша тези дни и не можах да те приветствам подобаващо, както го направиха другите! :f
Искам да ти кажа моят опит за комарите: Първо си взехме златна рибка, която за съжаление умря (и беше още студено, и в почвата имаше изкуствена тор и т. н.) и аз се отказах от рибките. Скоро обаче се излюпиха ларвите на комарите. :( И тогава реших да пробвам с каракуди. Взехме си две малки от рибарски магазин - предназначени за риболов на щука. Едната издържа около две седмици, но другата още си живее вече 3 месеца!!! А ларви на комари не съм виждала оттогава! :) Не знам как е с аквариумните рибки - те може да не са така ефективни, но пък също вярвам, че биха се спогодили с каракудите (всъщност златните рибки са точно селектирани каракуди), които са изключително ефективни в борбата с комарите. :da
За другото - ами ... мисля, че трудно може езерцето да е изрядно чисто и да си е точно езерце. Предполагам, че става с разни филтри и други чудесии, с които не съм наясно, а и не съм се интересувала. Ако ти искаш по-така езерце, ще си търсиш. :-D Аз лично съм заложила на блатцето. Имам си лилията (тя се поразмножава вече де), имам си водна леща, имам си и воден мъх (растение, което купих от оранжерията на 4-ти километър на Цариградско шосе, което е водоплаващо като водната леща, но по-едро и за което не намерих абсолютно никаква информация на български), а разбира се и каракудата! :-p Чиста локва си e, но е супер красиво за мен блатце! А между другото, откакто имаме каракудата, не мирише! Е - ако се надвесиш над него си ухае, но преди да вземем рибата действително беше взело да мирише, а сега не усещаме миризма! :da
Това е от мен засега! :D И се извинявам за отново твърде дългия пост ... :l :? :(
Последна промяна Pavlina Nikolova на 31 Юли 2009, 13:48, променена общо 1 път
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към МЯСТО НА ЦВЕТЯТА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], iqisaiam


cron