Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Къде какви цветя отглеждате

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 04 Апр 2009, 11:20

Снощи върха на листото докосна повърхността на водата! Скоро ще се покаже. :D Само че днес ще долея още вода. :) Все пак расте бързичко! :-p
Съвсем като децата съм, че докладвам за всичко, но много се радвам.
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинума?

Мнениеот tancheto86 » 05 Апр 2009, 10:27

Pavlina Nikolova написа:Снощи върха на листото докосна повърхността на водата! Скоро ще се покаже. :D Само че днес ще долея още вода. :) Все пак расте бързичко! :-p
Съвсем като децата съм, че докладвам за всичко, но много се радвам.

И аз съм като тебе :-D ако някоя китка расте много бързо всеки ден вися над нея и я гледам колко е пораснала :-D тва е мания просто :)
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинума?

Мнениеот zamakat » 05 Апр 2009, 10:40

Не знам какво е ,ама и аз съм същата.В къщи само ми се подиграват ,ама добре ,че е форума да разбера,че има и други като мене.Всяка сутрин ходя на обиколка да видя кое колко е пораснало или дали се е събудило и дали има нужда от нещо и те като че ли ми говорят-жадно съм ,тясно ми е вече тук,напръскай :) ме срещу гадовете и т.н. :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 06 Апр 2009, 14:29

Хех, определено не сме сами!!! :-p

А междувременно вчера, донапълних саксията с вода. Листата продължават да растат добре, устремени са към повърхността. Едното скоро ще надникне на въздух. :-p
А днес взех една златна рибка! :da Мисля да я пусна при лилията. Дано да оживее милата. :l Притеснява ме почвата, в която сях лилията. Част от нея е с онези бели топчета бавноотлагаща се тор, а прочетох, че нитратите в храната могат да убият рибките. Какво бихте ми казали вие?
Петниста е (с черни петънца) и от магазина ми казаха, че се води калику, но аз още не мога да намеря информация. Вчера бях открила един сайт с различните видове златни рибки (+ снимки) и ме е яд, че не го запаметих, защото днес не мога да го открия. :l Ако някой знае нещо, моля за помощ. :)

По-късно ще ви покажа и снимки. :-p :D :da
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 06 Апр 2009, 20:43

Ето я и Мис/Мистър Алекс. :D Не се познават дали са мъжки или женски, докато не станат половозрели - на около 2-годишна възраст. И тогава се различават само в периода, когато се хвърля хайвера, а през останалото време - не. А нашата рибка е на 3-4 месеца, така че нямаме идея каква е. :) Мъжо измисли името и на мен ми хареса - още повече, че подхожда и на момче, и на момиче. :D

Изображение

Изображение

Изображение

:-p

Когато я пуснахме от тенджерата в саксията, веднага започна да обикаля и да яде нисшите водорасли, които бяха започнали да се навъждат от няколко дни. :D И вече 3 часа и нещо не спира да яде. :) Почти пълна тъмнина, а тя не се спира. :D Сега я проверих с фенерче и продължава ли продължава ... Само ме е страх да не се прехрани, че преди това в тенджерата й дадохме и мъничко купена храна на люспи. Но се надявам, че няма страшно. Хем ще контролира водораслите (надявам се евентуално и яйцата на комарите), хем няма да ни е страх, че ще гладува, ако изчезнем за ден-два. :D
Сега ще изчакаме няколко дни да видим как ще й се отрази новата среда и най-вече изкуствените торове в почвата, които ме притесняват най-много и ако видим, че й е добре, може да и вземем другарче. :-v
Стискайте палци да оцелее и да се чувства така, сякаш се намира в Рая! :-vv
Лека вечер. :f
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот zamakat » 06 Апр 2009, 21:27

За принцесите знам ,че добре се чувстват в езерце отвън ние гледахме едно лято на един приятел принцеси бебета.Той ги даде на отглеждане защото отвън на голямо постранство растат по-бързо и после ги продаде.Ана едни приятели принцесите зимуват отвън в езерцето заедно с водните лилии.Заравят се в тинята и напролет се пробуждат.Но вие сигурно зимата ще трябва да я приберете
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот Gradinar » 06 Апр 2009, 21:31

Павлинка взимам въдицата и идвам :) Най-обичам да ходя за риба :) Стоя - нищо не хващам, но не ми пука :) Важното е да е тихо и спокойно :)
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 07 Апр 2009, 09:46

Е, рибката оцеля след първата нощ под открито небе. :D И мисля, че се чувства добре. Пак си яде водорасли, но по-малко лакомо от вчера. Но аз цял ден не я бях хранила, за да изчакам мъжо (пък нали не трябва да се прехранват) и сигурно е била прегладняла. Но определено са лакоми, както прочетох. :)
Даже взема да се "отраква". Когато я пуснахме снощи, щом се уплашеше, спускаше се малко надолу, но не много. А тази сутрин, като ме видя, се уплаши :) и се спусна толкова надълбоко, че не я виждах. :D Явно е разбрала, че вече е с по-голяма свобода и не е в малкия аквариум от магазина.
А сега я пече слънце и си хапва. Мисля да не я храня с купената храна, защото си има достатъчно много. Надвечер само може да и дам мъничко. И прехранването вече не ми се струва опасно, щом като сега не яде така лакомо. А и е в по-естествена сред, отколкото в малкия аквариум само с изкуствена храна.
Като стана по-светло и по-топло се размърда повече, а към 7:30 часа още не мърдаше много. :D Направо естествено си се държи. :-vv

Ани, благодаря за информацията. Да, ще се наложи да я приберем зимата. И аз така си мисля. Интересно е, че зимуват като мечките. :D
А като гледахте бебетата принцеси на приятеля ви, как, колко и на какъв интервал ги хранехте? Според теб колко би могла да издържи на глад в активно лятно състояние? Ние май месец почивните дни ще отсъстваме от София (по Великден също, но там са 3 непълни дни отсъствие) и ще си бъде самичка около 5-6 дни ... Чудя се как ще й се отрази ... Но пък си има и водорасли, с които да се храни, така че няма да е чак на гладен режим ... Няма да е като в малкия, затворен аквариум без алтернатива за храна. Надявам се, че няма да е голямо изпитание за нея (нея - рибката :D ).
А водата не се филтрираше, като гледахте бебета рибки, нали? А аератор? Ние нямаме засега. Четох, че могат и без. В крайна сметка са си шарани ... Пък и лилията произвежда кислород, водата не е малко ... Чудя се ...

Ааа, Градинар! :) Да се разберем. :) Няма да идваш наготово. Най-малкото ще искам такса за риболова. :)

А иначе лилията си расте, всяко следващо новопоявило се листо расте по-бързо и по-бързо от предишното. :da

П. С. Извинявам се за дългия пост, но нямам опит и търся съвети.
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот zamakat » 07 Апр 2009, 10:53

Рибките ги хранехме един път на ден и мисля,че 5-6 дни няма да са проблем.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 07 Апр 2009, 11:33

Благодаря.

Аз междувременно открих чудесна статийка за златните рибки. Който проявява интерес:
http://aquariumbg.com/forum/index.php?a ... icles&n=60

Не съм спазила някои от нещата, които са дадени и занапред също няма да спазвам някои, но пък поне виждам, че са издръжливи рибки. И тази издръжливост е съчетана с красота. Чудесни са! :D

П. С. Понеже статията е превод от руски, реших да отворя руския сайт и намерих грешка в превода (може да има и други, не съм чела, а просто тези цифри ми се "набиха" на погледа): в оригиналната статия пише да се сменя 10-20 % от водата, а в превода - 20-30 %. Не че е от голямо значение ... А аз май само ще доливам. И без това се изпарява ... :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към МЯСТО НА ЦВЕТЯТА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ojcaqohacpun


cron