Switch to full style
Къде какви цветя отглеждате
Добави отговор

БРОМЕЛИЯ

27 Фев 2009, 11:30

Имам бромелия от около 6 месеца . Сега прецъфтя и и отрязах цвета , обаче не разбрах дали майчиното растение ще цъфне отново или трябва да го чакам да изсъхне и да вкореня страничните издънки.

Re: БРОМЕЛИЯ

27 Фев 2009, 11:56

ilian_tedi1 написа:Имам бромелия от около 6 месеца . Сега прецъфтя и и отрязах цвета , обаче не разбрах дали майчиното растение ще цъфне отново или трябва да го чакам да изсъхне и да вкореня страничните издънки.

не ги разбирам тия китки, обаче така от обща култура ми се струва че няма такова цвете-бромелия :f
май че семейството се казва бромелии /ананасови/ и си имат имена съответните китики от това семейство:
гуцмания
ехмея
тиландсия
вриезия
билбергия
криптантус
пуя

ананас и разни други.
ако греша някой да ме поправи :f

Re: БРОМЕЛИЯ

27 Фев 2009, 17:17

Strict написа:
ilian_tedi1 написа:Имам бромелия от около 6 месеца . Сега прецъфтя и и отрязах цвета , обаче не разбрах дали майчиното растение ще цъфне отново или трябва да го чакам да изсъхне и да вкореня страничните издънки.

не ги разбирам тия китки, обаче така от обща култура ми се струва че няма такова цвете-бромелия :f
май че семейството се казва бромелии /ананасови/ и си имат имена съответните китики от това семейство:
гуцмания
ехмея
тиландсия
вриезия
билбергия
криптантус
пуя

ананас и разни други.
ако греша някой да ме поправи :f

И аз не ги разбирам много . Като си я купих на опаковката пишеше само бромелия.

Re: БРОМЕЛИЯ

27 Фев 2009, 17:54

всяко бромелиево е бурна и кратка радост за окото и после нищо

Re: БРОМЕЛИЯ

27 Фев 2009, 18:28

Strict написа:всяко бромелиево е бурна и кратка радост за окото и после нищо

Много, ама мноооого си прав. :-D

Re: БРОМЕЛИЯ

28 Фев 2009, 17:43

Значи това беше да не чакам да цъфне повече . :l

Re: БРОМЕЛИЯ

28 Фев 2009, 19:26

що не я снимаш поне да я видим каква бромелия е.

Re: БРОМЕЛИЯ

01 Мар 2009, 18:03

zamakat написа:що не я снимаш поне да я видим каква бромелия е.

Ами аз хубаво ще я снимам ами незнам как да си кача снимката :) . Все още съм назад с компютрите :) .

Re: БРОМЕЛИЯ

01 Мар 2009, 22:33

е-хе, :) ,то и аз не отбирам от компютри,ама ще се научим. :P Относно бромелиите,ако пуснат издънки, и успееш да ги вкорениш,чакай цвят след три години,така си мисля аз :P :P :P .

Re: БРОМЕЛИЯ

02 Мар 2009, 13:30

КалиД написа:е-хе, :) ,то и аз не отбирам от компютри,ама ще се научим. :P Относно бромелиите,ако пуснат издънки, и успееш да ги вкорениш,чакай цвят след три години,така си мисля аз :P :P :P .

Ще се научим ами къде ще ходим . Поне се надявам де , а за бромелията да ти кажа вече е пуснала две издънки ама незнам кога да се опитам да ги отделя от майчиното растение , защото то още си е зелено .
Добави отговор