Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

БРОМЕЛИЯ

Къде какви цветя отглеждате

Re: БРОМЕЛИЯ

Мнениеот ilian_tedi1 » 02 Мар 2009, 13:30

КалиД написа:е-хе, :) ,то и аз не отбирам от компютри,ама ще се научим. :P Относно бромелиите,ако пуснат издънки, и успееш да ги вкорениш,чакай цвят след три години,така си мисля аз :P :P :P .

Ще се научим ами къде ще ходим . Поне се надявам де , а за бромелията да ти кажа вече е пуснала две издънки ама незнам кога да се опитам да ги отделя от майчиното растение , защото то още си е зелено .
Аватар
ilian_tedi1
Малко цвете
 
Мнения: 70
Регистриран на: 06 Фев 2009, 12:31

Re: БРОМЕЛИЯ

Мнениеот zamakat » 02 Мар 2009, 14:07

Тъй като гледам без снимка ,по интуиция -твоята бромелия е гуцмания Чакай сега ще снимам моята да я сравним.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: БРОМЕЛИЯ

Мнениеот zamakat » 03 Мар 2009, 19:18

Изображение
Снимката на ilian_tedi1
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: БРОМЕЛИЯ

Мнениеот zamakat » 04 Мар 2009, 17:25

На мен на гуцмания ми прилича, но да видим и другите да кажат.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: БРОМЕЛИЯ

Мнениеот ilian_tedi1 » 05 Мар 2009, 12:00

zamakat написа:На мен на гуцмания ми прилича, но да видим и другите да кажат.

Нещо повече можеш ли да ми кажеш за нея? :da1 В смисъл сега като е прецъфтяла какво да я правя? :da1
Аватар
ilian_tedi1
Малко цвете
 
Мнения: 70
Регистриран на: 06 Фев 2009, 12:31

Re: БРОМЕЛИЯ

Мнениеот zamakat » 05 Мар 2009, 14:53

ilian_tedi1 написа:
zamakat написа:На мен на гуцмания ми прилича, но да видим и другите да кажат.

Нещо повече можеш ли да ми кажеш за нея? :da1 В смисъл сега като е прецъфтяла какво да я правя? :da1

Ето нещо за нея-
http://zadoma.com/index.php?APP_ACTION= ... OWER_ID=75
http://cvetnisemeistva.start.bg/article.php?aid=14702
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: БРОМЕЛИЯ

Мнениеот zamakat » 05 Мар 2009, 15:00

Имах го преди години и естествено го загубих и реших да не се занимавам много с бромелиевите,защото искат отопление зимана и не знам още какво,ама туй лято за бела един англичанин като вижда че обичам цветя ми я подари и какво сега пак се мъча да я спасявам. Прецъфтя и аз като теб сега ще се чудя какво да правя- там пише,че издънките трябва да станат една четвърт от майчиното и тогава да се пресаждат. Ще изчакам да пораснат. Ама общо взето само бела. :lИ после 3-4 год. ще гледаме само маруля ,ако въобще го опазим докато дойде време да цъфне.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: БРОМЕЛИЯ

Мнениеот ilian_tedi1 » 05 Мар 2009, 17:32

zamakat написа:Имах го преди години и естествено го загубих и реших да не се занимавам много с бромелиевите,защото искат отопление зимана и не знам още какво,ама туй лято за бела един англичанин като вижда че обичам цветя ми я подари и какво сега пак се мъча да я спасявам. Прецъфтя и аз като теб сега ще се чудя какво да правя- там пише,че издънките трябва да станат една четвърт от майчиното и тогава да се пресаждат. Ще изчакам да пораснат. Ама общо взето само бела. :lИ после 3-4 год. ще гледаме само маруля ,ако въобще го опазим докато дойде време да цъфне.

Май накрая така излиза ама то поне да ставаше за салата като марулята ами и за това не става . Иначе като е цъфнало е много красиво . Аз имам две издънки и мисля да ги почакам още малко да пораснат и да ги отделя пък ще видим какво ще стане . :) :) :)
Аватар
ilian_tedi1
Малко цвете
 
Мнения: 70
Регистриран на: 06 Фев 2009, 12:31

Re: БРОМЕЛИЯ

Мнениеот DarinaN » 18 Юни 2009, 12:25

То и аз реших да си правя експериманти и взех една бромелия, че и други такива . обаче първо трябва да подготва " основата", защото не мисля да ги гледам в саксии. Моята си е засадена в кутия засега, и пуска един израстък. Това ще да е цвят, според мене / има я някъде по албума/ .
Доколкото четох по търсачките / в гугъл, а и на началната страница на този сайт като отидеш на орхидеи и бромелии ще намериш информация/ цъфтят на третата година, после майчиното растение умира , но пуска няколко "бебета" . Само забравих колко трябва да пораснат. Но не бързай да я хвърляш. :D
Успех
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към МЯСТО НА ЦВЕТЯТА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: uyesuqepez


cron