Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Фев 2009, 10:18

Хммм ...
Чудех се дали да пусна тази тема, но виждам, че тук има и теми, които са извън обхвата за цветята и реших, че може би е редно. Говори се за музика, за най-красивите "цветя" - нашите деца. А щом става дума за тях, нека споделя нещо.
Бебето ми имаше малко нисък хемоглобин, който се покачва постоянно и стабилно (правя й изследвания) единствено чрез храна и чай (писала съм в темата за кпривата: viewtopic.php?f=11&t=251). Личният й лекар ни прати на хематолог, като мислеше, че трябва да пие препарати, съдържащи желязо, но аз и хематолога не мислим така. Но откакто стана това, започнах да търся информация за лекарства и други препарати. Открих, че Зимафлуора, който се изписва за здрави зъби, всъщност е токсичен и флуоридите са съставки на отровите за плъхове. :? Изчислих и прецених, че много лесно може да се предозира и Витамин D. Но силно ме обезпокоиха и ваксините. Има толкова деца увредени от тях, в по-голямата част от държавите в Европейския съюз ваксинирането не е задължително. Всъщност заболяеваемостта е започнала да спада преди тази изкуствена имунизация да се въведе като задължителна и то благодарение на по-високия жизнен стандарт (по-добра хигиена и по-добра храна). Може би наистина, когато са върлували епидемиите (а също и ако някой отиде на Екватора, където има болести, към които не сме приспособени), ваксините са спасявали, но вече епидемии от мащаба на миналото липсват и остава само питанката: "Ами ако при следващата ваксинация пострада и моето дете?". Да не говорим, че ваксините от ЗК са с живи щамове и са много по-опасни от тези, които можем да си закупим (тези с умъртвените щамове). А какво правим, когато децата са алергични или са боледували скоро? Тогава ваксинирането е абсолютно противопоказно! Да не говорим, че поставянето на ваксина създава временен имунитет, налага се реимунизация, но минава време и имунитетът отново изчезва (тогава вече нямаме полза от ваксината), а нанесените щети върху организма НЕ! Освен това има статистики, които показват, че в някои държави по време на лекарските стачки смъртността завидно спада!!! :? ("Световната конспирация срещу здравето" - д-р Атанас Гълъбов) Лекарските грешки са животозастрашаващи! Съвременните медицински методи би трябвало да се използват само когато алтернативните методи са безсилни, а не да тровим организма си за най-малкия проблем! А ваксините - те са вкарване на чуждо ДНК директно в кръвта (което евентуално може да повлияе върху гените ни!) без да са преминали по естествените пътища за проникване в организма и без да са предизвикали имунната система на "първа бойна линия" - гърло, сливици, в които се образуват антитела (нещо такова от последното ми изречение бях чела във форум Бг Мамма).
Искам да дам един цитат:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=231530.15
"А хомеопата, когото посещавахме тогава ни разкри, че няма нормален доктор в Б-я, който ваксинира собственото си дете. Ние, обикновените хора обаче, нямаме право на избор."

В петицията, която ще дам по-долу, се е подписала жена (№ 307), която твърди, че е лекарка и не ваксинира децата си. Потърсих името й в google.bg и прочетох, че действително е регистриран лекар.

При много увредени деца, лекарите са заключили единодушно, че състоянието е вследствие от ваксинацията. Най-опасна е ДТК. Четох, че дете се разболяло от коклюш след ваксинация против болестта и заразило още 2 деца от входа, които били ваксинирани. :? А най-фрапиращият факт, който прочетох, бе на:

http://archives.zavinagi.com/archive/index.php?topic=134087.msg2685717

(шестото мнение отдолу-нагоре)
Бебенце починало след ваксинация ...

Колкото и рядко да се случва това, има ли значение процентът за родителите на детето!?!?!?

Препоръчвам ви да прочетете "Световната конспирация срещу здравето" на д-р Атанас Гълъбов, завършил медицина и специлизирал хомеопатия в чужбина. Цялата книга е много интересна, но ето главата за ваксините:

http://www.bg.yosif.net/med/index4.htm

А ето и петиция, съставена от родителите на поредното дете, разболяло се след ваксина срещу коклюш:

http://bgpetition.com/lipsa-na-izbor-pri-vaksinirane/index.html

Та както пише в тозе сайт - реших да разнеса мълвата и да помогна, с каквото мога. Моля да прочетете петицията, желателно е да погледнете и другите линкове, които съм дала по-горе.
Ето коментарът, който дадох при подписването на петицията от мен (номер 1125 съм):
"Като студентка по ветеринарна медицина, майка на едно дете и ГРАЖДАНКА на държавата ни подкрепям тази петиция. Всеки има право на избор!!! И защо неваксинирани деца не могат да посещават детски ясли и градини? Та нали дори и да се разболеят, другите са ваксинирани? Щом ваксините са ефикасни няма опасност от зараза на ваксинираните!?!?!? Тогава защо ни задължавате? Всеки сам решава за здравето си! Защо някои лекари НЕ ваксинират собствените си деца? Как може да се подлагаме на това при положение, че лекари са изявявали мнение за увреждане след ваксинация и намаляване на заболяеваемостта поради увеличена хигиена, а не заради ваксинирането? Как може след ваксинация дете да се разболее и да зарази други имунизирани деца? Тогава ефективни ли са ваксините? Щом не помагат наистина, защо да се излагаме на риск? Ако не се ваксинираме, ако не си помогнем, то поне няма да си навредим! Как може да е задължително нещо, което, макар и в редки случаи, води до смърт!?!?!? Как може медицинко некомпетентни лица (депутатите и другите "държавни" лица) да определят дали да бъде задължителна ваксинацията?!?!?!"

Подкрепете инициативата, независимо дали се застъпвате за ваксинирането! Подкрепете демокрацията и свободната воля! Никой няма право да извършва манипулации върху нас без да го желаем. Не сме опитни мишки!!!

Помнете, че ако ваксинирането е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО, а НЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, всеки ще може да се имунизира и който желае да го направи, няма да е ощетен, а тези, които не желаят, ще са получили най-святото си право - ПРАВОТО НА СВОБОДЕН ИЗБОР!!!



Ако темата ви е заинтригувала, ето на тези адреси може да прочетете повече:

http://archives.zavinagi.com/archive/in ... pic=144101

http://www.mamaiaz.com/story.php?id=2002

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=362064.0
Последна промяна Pavlina Nikolova на 26 Фев 2009, 14:14, променена общо 9 пъти
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Gradinar » 26 Фев 2009, 11:24

Много полезна тема Павлина! Аз съм раздвоен отностно прилагането на ваксини на децата. От една страна си казваш "ами ако има ефект ваксината?". От друга страна това са си чисто заразяване с определена болест. Не знаеш как ще реагира организма на детето (дори и твоя) на едно такова заразяване. Имам един колега, детенцето на което почина на 6-7 годинки от левкемия мисля. Проблемите се отключили след поставянето на противогрипна ваксина. Просто ужас.
Може би трябва да бъде по-добре разяснено от доктори плюсовете и минусите на такива ваксини.
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Фев 2009, 11:58

Gradinar написа:Много полезна тема Павлина! Аз съм раздвоен отностно прилагането на ваксини на децата. От една страна си казваш "ами ако има ефект ваксината?". От друга страна това са си чисто заразяване с определена болест. Не знаеш как ще реагира организма на детето (дори и твоя) на едно такова заразяване. Имам един колега, детенцето на което почина на 6-7 годинки от левкемия мисля. Проблемите се отключили след поставянето на противогрипна ваксина. Просто ужас.
Може би трябва да бъде по-добре разяснено от доктори плюсовете и минусите на такива ваксини.


Благодаря, че смяташ темата ми за полезна (между другото я пуснах в още 2 форума за майки). Много си прав - трябва плюсовете и минусите да бъдат разяснени и човек да има правото да направи своя ИНФОРМИРАН избор. А също така е редно ваксинацията да се съобразява с индивидуалното състояние на детето. Задължителното ваксиниране затруднява този процес.

Искам да допълня, че след последната ваксинация на бебето ми срещу полиомиелит (възпаление на мускулите) детето имаше температура, ваксинираното й краче се зачерви и поду, а след това видимо изостана и беше по-слабичко (макар и не фрапантно по-слабо). Слава Богу тя се справи и за месец-два крачето й се възстанови. Но ако не се беше справила!?!?!? :l Страх ме е! Тогава много се уплаших и споделих с личния й лекар, а той не обърна внимание, но сега, когато чета за ваксините, виждам, че притеснението ми е било напълно основателно!!!

А примерът, който даваш, наистина е много тъжен и е поредното доказателство, че трябва да имаме право на избор!
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Фев 2009, 13:11

Стига се до усложнения като аутизъм, разболяване от болестта, срещу която те ваксинират, алергии и тежки алергични реакции, артрит, левкемия, диабет, детска церебрална паралич, епилепсия и др. сериозни състояния, а както вече стана ясно - в някои случаи дори и до смърт!
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Gradinar » 26 Фев 2009, 13:50

Това са сериозни въпроси и дано някой обърне внимание. Но чесно казано и мен си ме е страх.
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Фев 2009, 14:01

Gradinar написа:Това са сериозни въпроси и дано някой обърне внимание. Но чесно казано и мен си ме е страх.


Да, като си с малко дете няма как. И както казваш, наистина е ужас!!! И това, че не ги допускат в детски ясли и градини без ваксинации!!! :( Направо!!! :( Не ми пука да си платя глобата за отказ от ваксина, парите са нищо в сравнение с това детето ми да е здраво, но съм студентка и трябва да постъпи в ясла от септември. С вързани ръце съм!!! :( :( :( С вързани ръце са и много други родители! :( Това не е демокрация!!! :(
Последна промяна Pavlina Nikolova на 26 Фев 2009, 14:11, променена общо 4 пъти
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Gradinar » 26 Фев 2009, 14:05

Ох да не ти казвам как съм чакал на 4 и 5 януари 12-14 часа на студа за да я запиша на ясла. И пак не се знае дали ще стане. Вобще голяма лудница. Просто трябват повече детски ясли и градини. Това е истината. Но цялата ни работа такава - Българска.

И все пак .... Да я караме по-весело. Всичко все някога ще се оправи (надявам се) :) Важното е да сме живи и здрави :)
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Фев 2009, 14:09

Наистина работата ни е българска. Дано да ви приемат в ясла! Ние също чакаме да видим дали ще ни класират. Да си стискаме палци! :) И наистина както казваш - нека да сме живи и здрави. Това е най-важното!
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Фев 2009, 14:32

Имало е и предавания по телевизията за това, което говоря, като там е било казано, че именно ваксините са един от основните фактори за аутизма към настоящия момент, освен това аз бях свидетелка какво се случи с крачето на детенцето ми именно след ваксинацията, но в крайна сметка - хора различни, мнение различно. Не искам да натрапвам своето и да казвам на хората какво да правят (а и не мога), всеки решава сам за себе си и децата си, но не искам и на мен да ми се натрапва! Искам правото си на избор!!! Не е ли човешко да решаваме сами и да не ни насилват?

Сега се сетих, че някъде бях чела мисъл на американски лекар (или лекарка - не помня пола): "Единствената безопасна ваксина е тази, която никога не е слагана."
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Фев 2009, 16:18

Да допълня - ДТК се прави 3 пъти през първата година от живота на детето. Реимунизира се, когато навърши 2 години. Щом се налага реимунизация, имунитетът от първите ваксини вече не действа (а и всеки биологичнокомпетентен човек знае, че вечен имунитет няма). При това положение правим проста сметка и установяваме, че действието на тази ваксина е 1,5 година. Следователно, щом детето ни навърши 3,5-4 години, ваксината вече не го пази. Щом то няма полза от нея в живота си нататък, защо да го излагаме на риск заради 4 години предпазване от болест, която на всичкото отгоре може да му се лепне от самата ваксина???
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Следваща


Подобни теми


Назад към ДРУГИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron