Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Фев 2009, 17:20

Ново мнение от мен: Чували ли сте, че някои антитела се отглеждат в китайски хамстери? Как ви звучи това? На мен поне гадничко. А и все в някакво животно трябва да се отглеждат ...

Чела съм за токсините във ваксините и изобщо не е вярно, че само звучи плашещо. То наистина си е плашещо. Ще дам пример, който не е свързан с ваксините, но е свързан с изкуствените химии. Защото мога да кажа, че не всички лекари са дотам добре запознати с химията, тъй като не я учат задълбочено като химиците, а тя - химията, е в основата на всичко! Та случаят става с моя преподавателка, надявам се, че не би имала против да я цитирам. Доц. Виктория Лачкова, химик и преподавател в ЛТУ - София. Та веднъж на лекция въпросната преподавателка ни разказа как била болна и лекарят й изписал някакво лекарство. Купила си го тя и като излязла от аптеката започнала да чете какви вещества съдържа. Щом прочела, го хвърлила в първото улично кошче, покрай което минала. Каза ни, че тъй като е химик и знае как взаимодействат и какво правят въпросните вещества, преценила, че без това лекарство ще е по-добре!
Без коментар ...
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Алпина » 26 Фев 2009, 17:50

Aз не ваксинирам детето си от 12-годишно. Преди това го правех, но попрочетох това-онова (а най-вече "Световната конспирация срещу здравето" на А.Гълъбов) и спрях да я ваксинирам Добре, че личният ни лекар е разбран. А преди това, тя беше на 1-2 годинки, не помня точно, имаше си скорошна ваксинация от полиомиелит и изведнъж - от СЗО решиха, че трябва да се направи ТРОЙНА повсеместна ваксина през един месец на всички деца, за да се изкорени полиомиелита от лицето на земята. Първият път я заведох. Вторият път попаднах на читав педиатър, който ме нахока и ми каза, че не би причинил това на собственото си дете. И така, наистина всеки сам решава за детето си, в България няма статистика за увредените деца, няма принцип на информираното съгласие, няма и компенсации, ако ти увредят детето, което си е редно, след като родителите нямат мнение по въпроса. Така, че бих подписала с две ръце тази петиция. Павлина, и на мен ми е преподавала Виктория Лачкова.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Фев 2009, 18:17

Алпина написа:Aз не ваксинирам детето си от 12-годишно. Преди това го правех, но попрочетох това-онова (а най-вече "Световната конспирация срещу здравето" на А.Гълъбов) и спрях да я ваксинирам Добре, че личният ни лекар е разбран. А преди това, тя беше на 1-2 годинки, не помня точно, имаше си скорошна ваксинация от полиомиелит и изведнъж - от СЗО решиха, че трябва да се направи ТРОЙНА повсеместна ваксина през един месец на всички деца, за да се изкорени полиомиелита от лицето на земята. Първият път я заведох. Вторият път попаднах на читав педиатър, който ме нахока и ми каза, че не би причинил това на собственото си дете. И така, наистина всеки сам решава за детето си, в България няма статистика за увредените деца, няма принцип на информираното съгласие, няма и компенсации, ако ти увредят детето, което си е редно, след като родителите нямат мнение по въпроса. Така, че бих подписала с две ръце тази петиция. Павлина, и на мен ми е преподавала Виктория Лачкова.


Добре е, че има и свестни лекари, и такива, които се съобразяват с желанията на своите пациенти, но ми се струва, че нашият няма да се окаже такъв, който да уважи правото ми на избор и да разбере притесненията ми. :l Даваш пореден пример за лекар, който е против ваксинирането, а това е изключително показателно. Права си и за компенсациите на увредените.

Изключително много се радвам, че намирам съмишленици! :da1 Върти ми се нещо в главата и за организиране на протест.

П. С. Приятно съвпадение за доц. Лачкова! :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот zamakat » 26 Фев 2009, 22:12

Изцяло против изкуствените ваксини съмЗалагам на неща,които засилват естествения имунитет и ако знаех преди,това което знам сега,относно това как да храним децата си ,за да не се разболяват , никога нямаше да дам да се ваксинират.Ваксинациите са пълни глупости.Трябва да се направи така ,че детето да има естествен имунитет срещу болестите и той може да бъде толкова силен,че никаква болест да не може да го свали.Трябва само човек да се позаинтересува и почете . А относно детските ясли съм също против. Децата трябва да се гледат в семейството,а не по този изкуствен начин.Първото ми дете се роди, когато бяхме студенти 1 курс. Намерихме начини да го гледаме без да го дадем нито на ясла, нито на градина- чак за предучилищна. Майка ми казваше-Не давай детето на д. градина,защото пак ще го гледаш в къщи само че- болно.Вече 20 год. наблюдавам децата ходещи на ясли и градини-само докато отидат и се разболяват и пак болно в къщи,после го почват лекарите, които повече от антибиотици не знаят и така вече на 20години детето е със съсипани бъбреци и ч .дроб и още хиляда болести.Но най -важно за здравето са не някаквите ваксини, а храненето.Но това аз разбрах едва на 30 год. и когатого преобърнахме - намерихме пътя към здравето. Но това е дълга и широка тема .Всяка дума ,която ви пиша е извечена от моя личен опит и примерите са до мен.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Pavlina Nikolova » 27 Фев 2009, 13:25

Zamakat, колко много си права!!! :da1 :da1 :da1
Обзе ме едно такова чувство ... , докато те четях ... Направо ме развълнува.
По думите на д-р Гълъбов не бактериите и вирусите са виновни за заболяванията. Те намират и се развиват в своя естествен хабитат - болната тъкан. А как тъканта, респективно организмът, да са здрави - храна и пак храна! Дала си много ясен отговор, че правилното хранене е в основата на здравето. Шапка ти свалям!
Естесвено хигиената не бива да се пренебрегва, а ако се наложи - билколечение, хомеопатия и освобождаване от стреса. Излишното тъпчене с химия е абсолютно вредно.
Защо ли не се очудвам, че именно във форума за цветята (все пак те са природни създания) намирам съмишленици, а във форума на http://www.mamaibebe.com/ направо ме изядоха само заради това, че съм посмяла да имам различно от тяхното мнение и снощи темата ми е била заключена! А аз само им показах другата гледна точка и се опитах не да ги настройвам срещу ваксинирането, а да им кажа, че аз мисля така и искам да имам право на избор. Но явно не само знанието, ами и демокрацията им липсва ...
А за яслата - откакто се ровя за ваксините, обмислям и аз алтернативно гледане, но не мисля, че ще стане ... Баща й работи, по цял ден го няма, понякога пътува извън София. Аз уча ветеринарна медицина - това значи целодневно обучение (с редки изключения) с пътуване до различни места с транспорт ... Няма на кого да я оставим, а при майка ми извън София не бих я пратила, а и тя също работи ... Да я оставям на разни хора ... които на всичкото отгоре си нямат понятие от деца ... не знам ... Пари за детегледачки нямаме, а и идеята не ми харесва особено ... Знам за минусите на детските заведения, но някак ми се струва неизбежно ... :l Аз мисля да й засилвам имунната система с храна и билки, не възнамерявам да я тъпча с лекарства (дори й спрях вит. D), но с тези ваксини не знам какво да правя ... :l
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Gradinar » 27 Фев 2009, 14:09

Както съм казвал и преди - в диалога се ражда истината :) А тук правим точно това. Всеки има право на собствено мнение! Така, че дерзайте :)
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50


Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Strict » 27 Фев 2009, 15:04

и аз проблеми днес :l
в 3 часа сина ми е на преглед на хирург
и май ще има нож на хернията :l
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот Pavlina Nikolova » 27 Фев 2009, 15:19

Strict написа:и аз проблеми днес :l
в 3 часа сина ми е на преглед на хирург
и май ще има нож на хернията :l


:l Ще стискаме палци всичко да се нареди добре!!!
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

Мнениеот zamakat » 27 Фев 2009, 21:10

Pavlina Nikolova написа:Zamakat, колко много си права!!! :da1 :da1 :da1
Обзе ме едно такова чувство ... , докато те четях ... Направо ме развълнува.
По думите на д-р Гълъбов не бактериите и вирусите са виновни за заболяванията. Те намират и се развиват в своя естествен хабитат - болната тъкан. А как тъканта, респективно организмът, да са здрави - храна и пак храна! Дала си много ясен отговор, че правилното хранене е в основата на здравето. Шапка ти свалям!
Естесвено хигиената не бива да се пренебрегва, а ако се наложи - билколечение, хомеопатия и освобождаване от стреса. Излишното тъпчене с химия е абсолютно вредно.
Защо ли не се очудвам, че именно във форума за цветята (все пак те са природни създания) намирам съмишленици, а във форума на http://www.mamaibebe.com/ направо ме изядоха само заради това, че съм посмяла да имам различно от тяхното мнение и снощи темата ми е била заключена! А аз само им показах другата гледна точка и се опитах не да ги настройвам срещу ваксинирането, а да им кажа, че аз мисля така и искам да имам право на избор. Но явно не само знанието, ами и демокрацията им липсва ...
Аз мисля да й засилвам имунната система с храна и билки, не възнамерявам да я тъпча с лекарства (дори й спрях вит. D), но с тези ваксини не знам какво да правя ... :l

Павлинче - радвам че си такъв млад човек с такива широки разбирания и отворен за познания относно здравето ,добре,че си се усетила по рано ,докато не сте го загубили като нас.Бяхме стигнали в следсвие на традиционното неправилно храненедо там,че почти нямаше болест,която да я няма в нашето семейство.Добре че попаднахме на книгите на -Лидия Ковачева, Атерхов,Харви и Мерелин Даймънд, Пааво Айрола, д-р Норман Уокър, Пол Брег,Г. П.Малахов ,следим публикации на д-р Л. Емилова,д- Пашкулев.,Петър Дънов,Петър Димков,Микулин и Луи Куне и др. Ако искаш да си отговориш на всички въпроси за здравето.Ако те интересуват повече подробности ще ти кажа имената на книгите.Доверие в официалната медицина отдавна нямам- доверих се на тези посочени по горе хора, които са били смъртно болни и официалната медицина не е можела поникакъв начин да им помогне и те са намерили пътя към здравето и са успеле да достигнат дълбоки старини.Прилагайки тяхната система за гладолечение и природосъобразно хранене вече повече от 15 години мога да кажа,че вече живеем живот без болести.С Лидия Ковачева се срещнахме лично,за да и благодарим за книгата,която преобърна живота ни.Мога много да разказвам за дългия и труден път но много малко хора те разбират и вече малко говоря за това защото както и тебе в оня форум хората не те разбират .Инерцията и традициите в неправилното хранене са много силни . Много пъти съм се опитвала да помогна на хора,които страдат и аз знам лека за тяхната болка -казвам им че трябва да се премахне причината довела до тежката болест, а те-не аз ще отида на лекар,.Добре и какво ще ти помогне той-официалната медицина лекува следствието и почти никога в 10 минутния преглед не се интересуват как си живял какво си ял ,за да се стигне до тук.Отиваш на преглед и гледаш лекарят и той болен колкото теб,че и повече и сам себе си не може да излекува.Понякога виждам майки ,на които децата кашлят и подсмърчат,задръстени със слуз и тя му дава шоколад или бомбони.Аз й казвам -не му давай това, че това е вредна храна и слузообразуваща,но кой да те чуе и хората си карат както си знаят, но Пол Брег казва,че природата е дала на човека уникално тяло икато дете на природата тя е дала и неговата храна,но тя няма крака да избяга и крила да отлети, или пък е преработена до неузнаваемост и пакетирана в лъскава опаковка.Такава храна въобще не трябва да се яде.
За другия форум -не се ядосвай и на мен се случи същото преди да дойда тук -при тези прекрасни хора.
За ваксината ще ти кажа какво да правиш - нищо просто няма да ходиш и няма да му я правиш.На малкия син като пратят известие той не ходи и какво -нищо , какво ще ми направяткакво ще те съдят ли или за глоба няма как да те накарат да платиш,ако не искаш. Ние като не отидохме последния път така и си мина .Според мен няма създаден репресивен апарат ,който да се занимава с такива които не са подложили децата си под ножа .Повечето са послушни овчици и правят каквото им се каже въобще българите сме си така-за всичко карти, номера на коли и пр.
Според мен ваксините са едно от камъчетата , с които замерваме прозореца(здравето) и той рано или късно се счупва.
Някой в първия момент може да си помисли,че няма връзка с това което пиша и цветята и растенията. Но друго си е да живееш в една среда по близка до природата и да си произведеш сам здравословната храна като
Д-р Норман Уокър който е работил в градинката си до 110 годишна възраст.
Затова и аз обичам да си събирам различни растения чийто плодове влияят на здравето.Има една англ.поговорка -.една ябълка на ден -пази доктора далеч от мен.Ооох ,колко много стана писането, а мислите не спират .Защо например нама опастност от предозиране от плодове ако прекалиш.,докато това с всяко лекарство и ваксина е много опасно.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДРУГИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ejiharota


cron