Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Търся Каланхое Дегремона

Форум сукуленти

Търся Каланхое Дегремона

Мнениеот altervia » 02 Май 2009, 17:11

http://cvetq.info/ppc/data/12/Kalanchoe_daigremontiana.jpg
Здравейте! Преди няколко дни попаднах на този непознат за мен вид Каланхое-Kalanchoe daigremontiana . Оказа се не само екзотично на вид, но и твърде полезно. Другото му предимство е, че ,като повечето сукулентни растения, не е претенциозно. За съжаление в българските сайтове информацията за този вид е оскъдна, по цветарските магазини в Плевен не бяха и чували. В каталога на http://cvetq.info/ppc/member.php?uid=86 отсъства в момента. Ако имате информация, откъде мога да се снабдя, ще се радвам да я споделите!
Линкове към руски сайтове с полезна и подробна информация за въпросния сорт каланхое и други сукулентни растения:
:f http://okaktusax.ru/kalanhoe/kalanhoe-degremona.html
:f http://homeflowers.ru/content/view/28
:f http://www.vmiretrav.ru/aptokno/kalanhoe.html
:f http://www.doctorbg.com/page.php?id=13318
можете да ми изпратите информацията и на altervia@abv.bg
altervia
Ангелските крила израстват от местата, натъртени от кръста на съдбата.
Аватар
altervia
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Май 2009, 11:38

Re: Търся Каланхое Дегремона

Мнениеот altervia » 02 Май 2009, 20:32

Благодаря за бързата реакция, токущо научих, че сте уговорили няколко бройки от каланхое дегремона на адреса на моя приятелка от Ловеч, тя е поръчала и за мен. Радвам се, че бяхте така отзивчиви!
На моя имейл имам отделна поръчка за няколко други цветя, между които и каланхое но от вида "мангини".
Тази поръчка е отделна и тя си остава.
още веднъж благодаря, желая Ви здраве!

06.05.2009г.
Здравейте отново и честит празник!
Разбирам, че имате ангажименти по празниците. Няма никакъв проблем да изчакам с поръчката си- на мое име съм поръчала :
1.Лантана- 1 бр.;
2.Каскадно каланхое- 1 бр.;
3. Текома- 1бр.;
4. Хибискус- 1 бр.- имам кремав, така че предпотитам друг цвят!
5.Еуфорбия- 1бр.

Единственото ми изискване е поръчката да ми бъде доставена в почивен ден- ако не е възможно на 09.05., както съм го заявила, то- следващата събота - 16.05.2009г. Другата възможност е през седмицата да ми бъде доставена във времето от 8.00 до 16.00 на адрес ЗАТВОРА- ПЛЕВЕН- 5800- Валентина Попова, където работя. Работим с куриерските фирми непрекъснато и доставката на този адрес не е проблем. Естествено, би било по-добре , ако е на домашния ми адрес.
Пак благодаря за отзивчивостта.
Хареса ми идеята на вашия Замък- хората имат нужда от романтика в това изкрейзило време. Ако имам възможност, с удоволствие ще се възползвам от хотелската ви оферта. Желая Ви успех!
altervia
Ангелските крила израстват от местата, натъртени от кръста на съдбата.
Аватар
altervia
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Май 2009, 11:38

Re: Търся Каланхое Дегремона

Мнениеот Pavlina Nikolova » 17 Авг 2009, 12:49

Не бях обърнала внимание, че имаме тема и за този вид (открих ч преди 1-2 дена).
Познавам го много отдавна, но едва от тази тема разбрах, че растението е и лечебно. :?
Бях ученичка (може би някъде около 4-6-ти клас), когато за първи път сестра ми го видя в една от класните стаи в училище. От там го и завъдихме (от малките по листата). След няколко години измръзна, тъй като не го прибрахме навреме. Преди около 2-3 години сестра ми пак се сдоби с него от някъде, аз си взех малки, но нещо не ги поливах :? и скоро те умряха. :) :l От няколко месеца все ще си вземам нови дребосъчки и все забразям, докато преди няма и седмица установих, че кака е махнала растението, тъй като вече не й харесва. Добре, че в една от околните саксии намерих изпаднало едно единствено бебе и си го взех. :) Та сега е посадено, изглежда ми добре и чакам да започне да се развива. :D
Лично за мен това е един уникален вид, който е изключително любопитен и много ми харесва!!! :-p

П. С. Радвам се, че и авторката е намерила желаното растение. :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Търся Каланхое Дегремона

Мнениеот DarinaN » 18 Авг 2009, 08:24

това редовно се продава на цветна пролет или есента на експото. въпреки недоволството от "бабешките имена" , там го рекламират като "стаен жен-шен". алое съм хапвала, макар и за малко. но това не знам как се ползва - яде ли се , мирише ли се, или ... давайте и инфо кои части се ползват , по какъв начин и за какво .



/ по този повод , не знам дали има отделна тема, някой знае ли в Бг има ли истински жен- шен ? и подробности/ :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Търся Каланхое Дегремона

Мнениеот Pavlina Nikolova » 18 Авг 2009, 12:52

Авторката е дала линкове, един от които е на български и от там прочетох как се прилага пресният сок от растението, който всъщност се използва. И за мен това е ново като информация.

Ето го и конкретният линк: http://www.doctorbg.com/page.php?id=13318

А моето малко растение-бебе започна да се поразвива леко. Те по принцип се хващат лесно и предполагам, че няма да имам никакви проблеми. Но тъй като беше последното и наистина беше твърде малко (по-лесно е малко по-големички), го държах 2-3 дена малко във вода да му пораснат поне мъничко коренчетата (най-много 0,5 см да са били, даже няма и толкова :) и едни тънички, крехки, нежни, но мисля, че не и такива, които е опасно да бъдат наранени, просто самото растение е много издръжливо :-v ) и го посадих. Сега гледам ежедневно да навлажнявам съвсем малко, точно където е самото растение. Поставила съм го на терасата на шарена сянка под клоните на сливата и мисля, че се чувства перфектно. Трябва да се хване!!! :-p
Последна промяна Pavlina Nikolova на 18 Авг 2009, 12:55, променена общо 1 път
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Търся Каланхое Дегремона

Мнениеот Tegea » 19 Ное 2009, 20:18

Здравейте,
Аз също търся каланхое дегремона и не мога да намеря по магазините. Дори в разсадника на Тилия го нямат (или не знаят какво е). Бихте ли ми казали как да се сдобия с него?
Аватар
Tegea
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Ное 2009, 20:12

Re: Търся Каланхое Дегремона

Мнениеот Marta » 20 Ное 2009, 12:32

Гледай ти!!! Имах такова и рестеше много бързо, много се размножи и аз всичкото го подарих на една съседка, която има повече място от мен. Тя пък го затри зимата. От къде да знам, че е толкова лечебно. То така бързо се размножава...
Ще го потърся пак.
Аватар
Marta
Малко цвете
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Окт 2009, 09:23

Re: Търся Каланхое Дегремона

Мнениеот Tegea » 20 Ное 2009, 13:25

Преподавателят на моя приятелка, която завърши тропични и субтропични растения, им казал, че всяка зима дъвче листата на това растение и почти не боледувал. Мн помагало за болно гърло, а както се вижда от предните постинги, и за др. болести. Сега искам да го пробвам за бебето си, което има постоянна хрема. Аз имам, но от другото kalanchoe blossfeldiana, а не зная, дали има същите лечебни свойства....
Аватар
Tegea
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Ное 2009, 20:12

Re: Търся Каланхое Дегремона

Мнениеот Marta » 20 Ное 2009, 17:21

щом го намеря, веднага ще ти пратя, не помня миналия път от къде съм го взела, но предполагам и тия дни ще ходя. Сега ме хвана яд, че се отказах от него така лесно. Беше ми абсолютно неинтересно и даже досадно. То се беше наквакало навсякъде.
Аватар
Marta
Малко цвете
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Окт 2009, 09:23

Re: Търся Каланхое Дегремона

Мнениеот stela75 » 20 Ное 2009, 21:49

Марта ако намериш моля те имаи в предвид и мене.От няколко седмици си търся безуспешно
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Следваща


Подобни теми


Назад към Сукуленти

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]


cron