Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Жасмин(Jasminum)

раздел лиановидни

Re: Жасмин(Jasminum)

Мнениеот Pavlina Nikolova » 11 Май 2009, 13:41

През февруари си закупих това цвете (май тогава беше :) ). Много го харесвам. В една от темите неправилно бях написала, че съм си закупила мадагаскарски жасм,ин, но след това забелязах, че съм сбъркала. Всъщност мисля, че растението ми е като това на Меги (с нея май си падаме все по еднакви растения - венерини мухоловки, еделвайс, жасмин, фикус бенджамин ... :D Много харесвам стила й!!! :-p ).
Купихме го църнало и продължи да цъфти и след това, но понеже беше на студено, а ние го внесохме на топло (в една стая сме и няма как да правим разделение), не се повлия особено добре. По-голямата част от листата му изсъхнаха, изсъхнаха и няколко от стъблата, но за сметка на това се показват нови, които се развиват страхотно. Цветето е изнесено навън вече отдавна, а и в събота го пресадих в доста богата и екологичночиста почва в по-голямка саксия, така че вече чакам още по-положително развитие. :da
Не знаех, че растението цъфти и през есента. Ще чакам този период с нетърпение, а до тогава ще се опитам да му дам максимално най-добрите условия, за да се развива добре. :D
Между другото нашата тераса е точно източна, което отдавна ми харесва изключително много. :D

А що се отнася до латинските имена - аз много държа на тях и гледам да ги изписвам, когато пускам нова тема, свързана с точно определен вид и не защото някой ми е казал или съм прочела някъде, че е прието да бъде по този начин, а защото сама съм осъзнала, че така е много по-практично и по-удобно за всички нас. А и по латинското име може да се разбере точно за кой вид растение от сродните става въпрос. Вчера обаче пуснах тема за карамфила и понеже не знаех латинското му име (на пакетчето със семена има някакви странни имена, които според мен не са латински, а и някъде в Нета четох някакво друго име), така че не го изписах. Но ще потърся и ще коригирам този си пропуск. :D

П. С. И аз реших да проверя темите за лиановидните и ако нямаше тема, щях да пусна нова за този жасмин. :D
По-късно ще ви покажа снимки на моето цветенце. :-p
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Предишна


Подобни теми


Назад към ЛИАНОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron