Switch to full style
раздел храстовидни
Добави отговор

Re: Магнолия Magnolia

07 Юни 2011, 09:18

Ани, миличка! Моля те , пожелай и на мен същото!!!
Моята магнолийка като че ли иска да загива! :l Опадаха и всичките пъпки! Не мога да си обясня, къде сгреших? Дали я преполях?,или я засуших?
Моля те!Дай ми малко кураж! :-da :-da :-da

Re: Магнолия Magnolia

08 Юни 2011, 19:26

Оле, Роси, ми защо така, магнолиите не са капризни, каква е почвата, като я гледам песъчлива ми изглежда ,не е камък ,чернозем като нашата .в началото иска малко повече поливане докато се прихване. Не казваш как я поливаш. Идва ми и нещо друго наум търсейки причина- слага ли някаква тор при засаждането- оборска или друга такава.Но сигурно има нещо не на ред щом й капят листата, а не й е време.

Re: Магнолия Magnolia

10 Юни 2011, 15:40

Ани, може би съм я засушила от страх да не я удавя! :?
Не знаех ,че обича обилно поливане!Почвата ни е много богата-чернозем. Не съм торила преди посаждане, добавих малко пясък само ,за пропускливост.Сега ще я поливам обилно, и то с дъждовна вода, или ще стъпи на корена си здраво?!,или на Оня Свят! :(
Сигурна съм, ше има и втори опит!!!

Re: Магнолия Magnolia

12 Юни 2011, 19:26

И аз така тая година правя втори опит с магнолия Сюзън и този път май се вкорени успешно, за разлика от преди 2 год

Re: Магнолия Magnolia

13 Юни 2011, 17:57

Mira_MB написа:Здравейте!
Имам един малко тъп въпрос(можеби),всичките магнолии еднакво ли миришат?
Коя от тях става по скоро като дърво от колкото като храст?
:pp4

всички стават дървета . най - голяма е грандифлората / тя е и нелистопадна/ и цъфти сега за разлика от повечето други видове в Б-я , които цъфтят в края на март - първо цъфтят, после се разлистват . не миришат еднакво

Re: Магнолия Magnolia

15 Юни 2011, 13:48

Благодаря ти,DarinaN за отговора.
Питах,защото много харесвам аромат на магнолия(сапуни,ароматни свещи,ароматизатори),но досега съм мирисала две магнолии и няма нищо общо миризмата.
:-da

Re: Магнолия Magnolia

17 Юни 2011, 01:30

Мира, не може да се очаква да миришат еднакво или подобно.
а може би две магнолии са малко , за да намериш "твоя" аромат ?

Re: Магнолия Magnolia

17 Юни 2011, 11:29

Ще продължавам да търся.
Благодаря ти за отговорите!
:b

Re: Магнолия Magnolia

19 Юни 2011, 10:39

сега е малко трудно / да не кажа невъзможно/ да намериш аромати за сравнение . може би търсиш аромата на бяла соланж ???

Re: Магнолия Magnolia

20 Юни 2011, 14:47

ОООО,благодаря за насоката!
Ще се пробвам да намеря и помириша такава магнолия.Ако е такава ще черпя :-p
Добави отговор