Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Магнолия Magnolia

раздел храстовидни

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот toni_ga » 16 Мар 2010, 10:35

zamakat написа:Е, аз не ги снимам,за да ви дразня, а просто да се насладим заедно на красотата й.Само да ви се оплача.Миналата година си купих такава червена, подхранвах,подхранвах и тя захрани пъпка и тая година цъфна но не излезе червена ,а бяла-стелата :l

аз откъде мога да си намеря така желаната ми магнолия,някой може ли да ми помогне
Аватар
toni_ga
Малко цвете
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Мар 2010, 09:58

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот cvetar » 16 Мар 2010, 13:00

toni_ga написа:аз откъде мога да си намеря така желаната ми магнолия,някой може ли да ми помогне

Здравей,Тони, и добре дошла във форума :-p ! Ако си направиш труда да прочетеш цялата тема,ще видиш и отговора на въпроса си - в Метро,Баумакс,че и цени посочени има...В градинските центрове също може да провериш.В Раднево ,откъдето пишеш че си,все има някъде разсадници.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот kundi » 16 Мар 2010, 18:13

Ето няколко места Тони: На панаира в Пловдив по време на пролетното изложение от 24-28 март има магнолии. Освен това разсадника на Асеновградско шосе срещу КЦМ, разсадника до него- Градина Тоскана, разсадника на с.Труд , разсадника в гр Раковски, разсадника в с. Братаница, разсадника на 4-я километър в Пловдив. Въпроса по -скоро е каква магнолия. Препоръчвам ти Сюзан или Соланжиана. Дано съм помогнала и успех в пазаруването! :D
Аватар
kundi
 
Мнения: 0
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:53

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот liljana » 22 Мар 2010, 10:50

В Метро-2 Пловдив има магнолии по 4 лева :pp2
Аватар
liljana
Малко цвете
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Мар 2009, 11:17

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот vaniamonika » 31 Май 2010, 23:19

Да се оплача,че ми се къса сърцето.Миналата година моя мъж ми купи за 8ми март магнолия грандифлора.Даде 30лв.за 20см.дръвче.Гледах я в саксия,и зимата оцеля.Дойде пролетта и я засадих в градината.Започна да пуска нови листенца...докато не я опращя една градушка и свали всичките листа.Магнолията ми започна да съхне.Сега е гола пръчка и все я оглеждам за наченки на живот,но.... :l Няма да си купя друга,искам си моята... :l
Аватар
vaniamonika
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Мар 2010, 12:34
Местоположение: В.Търново,Първомайци

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот ROSSE » 01 Юни 2010, 07:45

Дано да живне! :pp2
Съчувсвам ти-зная, какво е да изгубиш нещо любимо :l
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот Mira_MB » 25 Май 2011, 12:53

Здравейте!
Имам един малко тъп въпрос(можеби),всичките магнолии еднакво ли миришат?
Коя от тях става по скоро като дърво от колкото като храст?
:pp4
Аватар
Mira_MB
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Яну 2011, 22:45

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот ROSSE » 25 Май 2011, 13:58

Мира,нямам никакъв опит с магнолиите!Нито какъв аромат имат,нито колко големи стават?! :( Но си купих едно мъниче,Стелата, за която ,научих от Гугъл,че е много ароматна и най присобима.Посадих я в градината си и сега я обикалям и я моля ,да се прихване!!-защото много ще ми е мъчно,ако я загубя! :-da
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот zamakat » 05 Юни 2011, 18:00

vaniamonika написа:Да се оплача,че ми се къса сърцето.Миналата година моя мъж ми купи за 8ми март магнолия грандифлора.Даде 30лв.за 20см.дръвче.Гледах я в саксия,и зимата оцеля.Дойде пролетта и я засадих в градината.Започна да пуска нови листенца...докато не я опращя една градушка и свали всичките листа.Магнолията ми започна да съхне.Сега е гола пръчка и все я оглеждам за наченки на живот,но.... :l Няма да си купя друга,искам си моята... :l

Според мен би трябвало да покара отново, ако , не е и тръгнала вече.
сега може и да не покаже много прираст, вероятно расте на корен, не би трябвало да й попречи опадването на старите листа.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот ROSSE » 07 Юни 2011, 09:18

Ани, миличка! Моля те , пожелай и на мен същото!!!
Моята магнолийка като че ли иска да загива! :l Опадаха и всичките пъпки! Не мога да си обясня, къде сгреших? Дали я преполях?,или я засуших?
Моля те!Дай ми малко кураж! :-da :-da :-da
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

ПредишнаСледваща

Назад към ХРАСТОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], ucofevuzbauej