Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Магнолия Magnolia

раздел храстовидни

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот zamakat » 14 Апр 2009, 11:22

danibor написа:zamakat, кога и с какво я подхранваш, нашата тръгна само на листа :l

За да я видиш цъфнала догодина трябва яко подхранване предната година аз подхраннвам с всякакви торове-тази за рододендрони,за цъфтящи цветя, кристалон, естествени торове -кокоши и оборски-разтворени във вода,когато се сетя-тя не е казала нищо.Принципа който спазвам за магнолията,камелията,рододендроните и азалиите е -от април май започвам да торя с азотни торове-амониева селитра,по-късно-ини, юли ,август-с кобинирани -с по-голямо съдържание на калий и фосфор-за захранване на цветни пъпки.И ако още август видиш едрите цветни пъпки ,значи ще цъфне догодина.Успех тоз сезон.Ако магнолията ви е хваната от резница ще цъфне още догодина,но ако е семеначе 10-20 години не ви мърдат.Тук няколко човека си купихме такива и повечето вече ги махнаха щото не цъфтят
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот cvetar » 14 Апр 2009, 12:01

zamakat написа:Ако магнолията ви е хваната от резница ще цъфне още догодина,но ако е семеначе 10-20 години не ви мърдат.Тук няколко човека си купихме такива и повечето вече ги махнаха щото не цъфтят

Така е,да - семеначетата-магнолии зацъфтяват късно.Жалко,че сте ги махнали - можете да си облагородите семеначе с вид,който сте видяли,че вече е зацъфтял.Прави се през август "на пъпка" и има тук описано как се прави - по-точно "chip-budding" разновидността .
Но и отглеждането от семена си е пипкава работа...Преди засаждането трябва да се отдели червенооранжевото им покритие - това става лесно,като се накиснат във вода за няколко дни.А до поникването се налага да се почака до 18 месеца за някои видове и не е сигурно,че поникналите семеначета ще повторят качествата на родителите.Но обикновено поникват за около месец,като не тябва да се оставят да изсъхват.Преди засаждане се проверява и кои семена са годни - ако,поставени във вода,плуват на повърхността - са негодни.Бавна работа...
Затова,ако имате поотраснало дръвче,което цъфти - като по-сигурен и по-бърз вариант да си произведете нови дръвчета от него - се предпочита въздушният отвод пред вкореняването на резник.Избирате си едно добре развито клонче с дължина до 40-50 см и правите това,което тук вече имаме описано за въздушния отвод във форума.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот zamakat » 14 Апр 2009, 15:42

Аз мойта нецъфтящата не съм я махнала още седи като онзи лимон.Ама тя май явно чака тебе да дойдеш и да ги облагородиш и двете
:)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот danibor » 16 Апр 2009, 14:39

Нашите са от Метро,в саксийки бяха. Двете са от миналата година, едната от тази. Но миналогодишните ги гледахме в стаята една година и не са торени, значи да не чакаме цвят :l
Аватар
danibor
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Мар 2009, 14:19

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот zamakat » 16 Апр 2009, 21:13

Трябвало да ги сеете в земята направо на завет. В саксийка се мъчат само.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот Мериголд » 19 Апр 2009, 10:06

Моята магнолия Сюзън малко започнала да попрецъфтява, но все още красива.
Изображение
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот zamakat » 19 Апр 2009, 20:20

Ииииии страхотна е .Същата е като на приятелката ми. И аз уж си купих такава на картинка . а излезе бяла :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот SuN » 24 Апр 2009, 20:29

Много я харесвам Магнолията ,и много искам да си купя ,но много скъпи :l Не знаете ли някой разсадник от където мога да си взема ,на по сносни цени ?
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот Мериголд » 24 Апр 2009, 21:23

Не са скъпи, могат да се намерят на много сносни цени. Тази пролет имаше в Метро и в Баумакс магнолии на разсад в кутии (гол корен) за 5 лв. Ако се насадят много рано напролет може да се прихванат успешно. За съжаление вече е късно.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Магнолия Magnolia

Мнениеот SuN » 25 Апр 2009, 07:45

Е че то 5 лв си е направо без пари .Аз по малко от 65 лв не съм виждала, в контейнер не повече от 6- 7 литра .А дали ги има още в Метро ?
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

ПредишнаСледваща

Назад към ХРАСТОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], uvqozugomumuh